Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 15:22
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 2 baterky v aute 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Nejako nejdem dumat, ci je toto najvhodnejsia tema, a ci je cena dobra.
Ak nic, tak nic :-)

Balancér pre 12V PB batérie
http://www.jakama-ge.sk/jakama-ge/eshop ... ancer-JA01


Pon, 18.07.2016, 14:39
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Balancer sa vacsinou pouziva v modelarskej ,,brandzi,, ked chces nabijat neaky ,,akupack,, v ktorom je viac Li pool akumulatorov a tie sa musia nabijat osobitne-tak tie baterky nabija osobitne a v uvodzovkach rovnomerne podla stavu baterii pretoze li pool-ky su citlive na prebijanie a podbijanie a aj nabijaci prud ma inu charakteristiku nabijania pri tychto baterkach. Ked som to dobre vysvetlil-pochopil co mi vysvetloval kamarat s vrtulnikmi :smt017 .
Cize naco by ti taka hracka bola pri normalnych baterkach kde staci mat poctivu Ctek nabijacku alebo viac nabijaciek ? Nemas doma akumulatorovnu ? Ci? No a v aute ked su baterky paralelne tak sa nabijaju podla stavu ako su predtym vybite. A o kvalite je tiez diskutabilne hovorit-je to podozrivo lacne ale zase nevyskusal som tak nemozem hned skritizovat :)


Pon, 18.07.2016, 15:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 11.09.2012, 15:10
Príspevky: 514
Bydlisko: Ružomberok
Odpoveď s citáciou
povedzte mi kto ma v aute 24V ? pripadne 36V ? treba pozriet schemu zapojenia.. lebo ak to chcete pouzit pri 12V a dvoch baterkach kde je ++ a -- tak sa to pouzit neda ;-)

_________________
| pajero 2,8TD intercooler 3dv. r.97 + M/T toyo | facebook |


Pon, 28.11.2016, 0:43
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
Balancer sa vacsinou pouziva v modelarskej ,,brandzi,, ked chces nabijat neaky ,,akupack,, v ktorom je viac Li pool akumulatorov a tie sa musia nabijat osobitne-tak tie baterky nabija osobitne a v uvodzovkach rovnomerne podla stavu baterii pretoze li pool-ky su citlive na prebijanie a podbijanie a aj nabijaci prud ma inu charakteristiku nabijania pri tychto baterkach. Ked som to dobre vysvetlil-pochopil co mi vysvetloval kamarat s vrtulnikmi :smt017 .


Nie celkom ako hovoríš.
Niektoré malé kapacity sa dajú nabíjať cez balančný konektor, ale pohonné aku nabíjaš cez silové káble a balancer pri LiPo zabezpečuje len balancovanie jednotlivých článkov. tj aby sa neprebíjali. Jednoducho povedané tá ktorá má väčšiu kapacitu v packu (tým aj o niečo vyššie napätie) tak je pripojená na odpor aby sa napätie vyrovnalo medzi článkami. Takto fungujú bežné spotrebné modelárske nabíjačky.
sú aj lepšie kde ak máš nato urobený pack nabíjaš každý článok samostatne.

To čo dával Finder, no málo údajov na shope a v dnešnej dobe riešiť niečo blikaním lediek (no karle ja ti nevím).
Osobne by uvítal display kde uvidím minimálne napatie jednotlivých akumulátorov. Otázne ja ako to pracuje, ak je to a asi je obyčajný balancer tak zrejme funguje na záťaž (odpor) a v tom prípade mi chýba nejaký relevantný chladič chladič, nakoľko to len dorovnáva napätie vybíjaním.

Riešenie dvoch duálnych batérii budem budúci rok riešiť do lode .o) tak uvidím čo tam vymyslím k spokojnosti.

A.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 28.11.2016, 9:30
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Andrej to co rozpravas maju tie lacne bezne nabijacky co na kazdy clanok pouzivaju obmedzovac napatia jednotlivych clankov-cize ,,odpor,, na neakom chladici-to mi bolo tiez povedane ale to nie je ,,ono,, ale da sa v pohode aj takto nabijat len sa neda nastavit na kazdom clanku iny priebeh alebo prud nabijania


Pon, 28.11.2016, 12:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
Andrej to co rozpravas maju tie lacne bezne nabijacky co na kazdy clanok pouzivaju obmedzovac napatia jednotlivych clankov-cize ,,odpor,, na neakom chladici-to mi bolo tiez povedane ale to nie je ,,ono,, ale da sa v pohode aj takto nabijat len sa neda nastavit na kazdom clanku iny priebeh alebo prud nabijania


Však píšem :-D bežné spotrebné, dnes ich je 90%

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 28.11.2016, 16:29
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: