Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 22:22
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 37 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Cúvacia kamera 
Autor Správa
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 13:15
Príspevky: 206
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Máte niekto? Ak áno, akú značku/typ, viete niečo odporučiť? A čo montáž, kde ste ju narvali, aby ste o ňu neprišli? Silne o takejto srande uvažujem, keďže pri parkovaní v meste proste bruchoplazku za sebou nevidím a nerád by som niekomu vnucoval môj zadný rám....

_________________
Zlaté zlatíčko so 150 koňmi pod kapotou... /Hyundai Terracan CRDi/


Štv, 06.12.2007, 12:29
Profil ICQ WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mám také.

Ale nie origo cúvaciu kameru, ale postupne sa mi dostal doruky farebný LCD monitor velký asi ako dlaň a farebná kamera veľlká ako zápalková škatulka. Oboje sa dalo prerobiť na 12V tak to mám poskladané ako cúvaciu kameru.

Keďže kamerka nie je v zodolnenom prevedení, musí byť v interiéri auta a pozerá sa von cez zadné okno pri hornom okraji.

Má síce IR prisvietenie, ale keďže je za sklom, nedá sa použiť.

Citlivosť je biedna, po zotmení to už moc nefunguje (ani v spolupráci s mocnými cúvačkami čo mám) Cez deň je to OK.

Treba dávať velký pozor, pretože v zrkadle je obraz zrkadlovo obrátený, ale na obrazovke nie. Takže treba dosť rozmýšľať čo je doľava a čo doprava. (myslím že origo cúvacie kamery majú prevracanie obrazu nejako riešené)

Na niečo to dobré je, ale zase až tak moc nie.

Dnes už by som to riešil inak.

Dá sa kúpiť farebný LCD monitor a tiež taká súprava, obsahujúca kameru v exteriérovom púzdre do ktorej ide 12 V a z púzdierka trčí anténka. K tomu patrí škatulka ktorá má tiež anténku, prívod 12V a cinch konektory na výstup. Ten sa napojí na monitor a pozerá sa to. Výhoda je, že stačí riešiť napájanie elektriky, obraz ide rádiom (dosah že vraj 10 metrov)

... a keď zapriahnem vlek s plachtou (ktorý mi odstaví napevno montovanú kameru) mohol by som proste kameru presťahovať na koniec vleku a funguje to ďalej....

_________________
SLOW & FURIOUS


Štv, 06.12.2007, 13:06
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
Dá sa kúpiť farebný LCD monitor a tiež taká súprava, obsahujúca kameru v exteriérovom púzdre do ktorej ide 12 V a z púzdierka trčí anténka. K tomu patrí škatulka ktorá má tiež anténku, prívod 12V a cinch konektory na výstup. Ten sa napojí na monitor a pozerá sa to. Výhoda je, že stačí riešiť napájanie elektriky, obraz ide rádiom (dosah že vraj 10 metrov)


Takéto by sa aj mne pačilo. :shock: Martin, vieš kde, a za koľko?

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Štv, 06.12.2007, 13:20
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pri offe či bruchoplaze sa mi to vidí škoda riešiť, to radšej silnejšie svetlá dozadu (ja riešim prídavné pracovné lampy ako doplnok k cúvačkám, cez deň nema problema)

ovšem živiť sa ako kamionista, určite chcem dozadu kameru, bez nej ani náhodou

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 06.12.2007, 13:30
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 26.10.2007, 21:00
Príspevky: 68
Bydlisko: Levice, Slovakia
Odpoveď s citáciou
nemam sice kameru ale mam parkovaci asistent, co pipa podla vzdialenosti od prekazdky ..super vecicka a urcite zdaleka nie tak draha ako kamera ...ale ucel splni 100% ... mozem porovnat s a bez, a je to kuwa rozdiel :wink:

_________________
mfg

*pt*
____________________________
Frontera B, 2,2 DTI, r.v.99


Štv, 06.12.2007, 17:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
v Conrade maju take, vola sa to Axion- male LCD v spatnom zrkadle s moznostou pripojenaia dvoch kamier. cena 12 000,-Sk

_________________
Patrol 3,0 TDi


Štv, 06.12.2007, 17:42
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
*pt* píše:
nemam sice kameru ale mam parkovaci asistent, co pipa podla vzdialenosti od prekazdky ..super vecicka a urcite zdaleka nie tak draha ako kamera ...ale ucel splni 100% ... mozem porovnat s a bez, a je to kuwa rozdiel :wink:

Tiez sa viac priklanam k tomuto rieseniu ...
Je toho vela, cena je prijatelna, a stacia ti spetaky a vystrazne tony pipaka ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 06.12.2007, 20:30
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 10:35
Príspevky: 129
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Doplním
Cena parkovacích senzorov 2635,- s Dph. (Jablotron)


Štv, 06.12.2007, 21:36
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som namatkovo narazil (pri hladani ineho) na toto
http://www.rfsystem.sk/parkovacie_snim.html

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 06.12.2007, 22:32
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
*pt* píše:
nemam sice kameru ale mam parkovaci asistent, co pipa podla vzdialenosti od prekazdky ..super vecicka a urcite zdaleka nie tak draha ako kamera ...ale ucel splni 100% ... mozem porovnat s a bez, a je to kuwa rozdiel :wink:


Zabudni! Keď máš na nárazníku /a na v ňom zabudovaných senzoroch/ dvadsať kg blata, tak Ti budú v kuse kvičať, aj keď už budeš vonku z lesa. Mám na bruchoplaze a v zime keď je sneh lepiaci sa na nárazník tak je tento problém.

Samozrejme to platí len ak chodíš do blata a do lesa.

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Pia, 07.12.2007, 1:03
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
...
ovšem živiť sa ako kamionista, určite chcem dozadu kameru, bez nej ani náhodou


Aj ja xcem :-D , pri tých 18 metroch , by sa velakrát zišla / Si v späťáku nedovidím ani na koniec /.
To na osobáku je , ako by som si to dal na riť , abych trafil na záchod :-D

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pia, 07.12.2007, 2:48
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Jano JP píše:
...
ovšem živiť sa ako kamionista, určite chcem dozadu kameru, bez nej ani náhodou


Aj ja xcem :-D , pri tých 18 metroch , by sa velakrát zišla / Si v späťáku nedovidím ani na koniec /.
To na osobáku je , ako by som si to dal na riť , abych trafil na záchod :-D

Kapo, vieš, čo je mojou nočnou morou? že padnem za pomaly cúvajúcim kamiónom a nie som v stave sa zdvihnúť (kamionista nemá šancu ma vidieť ani počuť a trúbiť a blikať môže koľko chce, keď sa mi nedá hnúť :oops: )
inak máš pravdu, u osobáka je to vychytávočka a nie životná potreba

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Naposledy upravil Jano JP dňa Pia, 07.12.2007, 10:02, celkovo upravené 1



Pia, 07.12.2007, 10:01
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 26.10.2007, 21:00
Príspevky: 68
Bydlisko: Levice, Slovakia
Odpoveď s citáciou
michi píše:
*pt* píše:
nemam sice kameru ale mam parkovaci asistent, co pipa podla vzdialenosti od prekazdky ..super vecicka a urcite zdaleka nie tak draha ako kamera ...ale ucel splni 100% ... mozem porovnat s a bez, a je to kuwa rozdiel :wink:


Zabudni! Keď máš na nárazníku /a na v ňom zabudovaných senzoroch/ dvadsať kg blata, tak Ti budú v kuse kvičať, aj keď už budeš vonku z lesa. Mám na bruchoplaze a v zime keď je sneh lepiaci sa na nárazník tak je tento problém.

Samozrejme to platí len ak chodíš do blata a do lesa.


to nemam odskusane, do lesa nechodim a zima bola vlani vies aka :?
ale za tvojho predpokladu mu velmi nepomoze predsa ani kamera, nie? :roll:

_________________
mfg

*pt*
____________________________
Frontera B, 2,2 DTI, r.v.99


Pia, 07.12.2007, 10:01
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... sa to tu rozbehlo...

Takže radom... :

Michi : kamerovysielačku + príslušný príjmač som videl v NR v rádiomodelárskoelektornickobastlerskom obchode sapeko v NR na tržnici na poschodí. Stálo to kúsok nad 2000 SKK. Monitorček taktiež poblíž 2000. Ak tam pôjdeš, daj vedieť, páč Ťa budem musieť presnejšie znavigovať. Podobné obchody sú tam dva a musíš vliezť do toho správneho.

*pt* a Finder : ultrazvuk je pekná vec... ale v terénnom aute mi pripadá tak trocha nepraktická. Síce ma to informuje o vzdialenosti k prekážke, ale : nevieš aká je tá prekážka, ako je vysoká, kde presne je tá prekážka, z čoho je prekážka atd... čo sú dosť podstatné poznatky ktoré potrebujem keď sa rozhodujem čo spravím. Ultrazvuk je prima vec na bruchoplaza, ktorý funguje za obvyklých a predvídatelných okolností (napr na A6 furt neviem odhadnúť ako ďaleko som pri parkovaní od auta vzadu... hanba nehanba, aj keď som bývalý smetiar čo má viac nacúvané ako najazdené dopredu, ultrazvuk by som na A6 chcel) ... nie pre tuneného offrouda stavaného na silne neobvyklé okolnosti.

Jano JP : o pocite bezmocnosti pri státí za neodvratne cúvajúcim kamiónom by vedel rozprávať PeterB a kapota jeho štvorbežca....

_________________
SLOW & FURIOUS


Pia, 07.12.2007, 11:09
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
... sa to tu rozbehlo...

Jano JP : o pocite bezmocnosti pri státí za neodvratne cúvajúcim kamiónom by vedel rozprávať PeterB a kapota jeho štvorbežca....

pamatám :lol:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pia, 07.12.2007, 16:28
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 37 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: