Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 15:46
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ] 
 Véééľká karta do PDA 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Používa niekto v PDA väčšiu kartu ako 2GB?Ide mi o to, či sú tie strojčeky a OS-y na to nachystané. Obchodníci síce píšu, že áno, ale sú to len obchodníci, žiaden to neskúšal.
Čakám na odpovede...


Str, 29.11.2006, 19:44
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 27.10.2006, 16:23
Príspevky: 181
Bydlisko: KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Trosku z ineho sudka ti dam info, ale riesil som ten isty problem - v manuali k fotaku bolo napisane, ze fotoaparat podporuje karty len DO 1GB. Mal som vsak moznost vymenit moju 1GB za 2GB bez priplatku a tak som to skusil. Fotak ju normalne prijal, dokonca som ju celu zaplnil, mazal, fotil, nakrucal video a fsetko fungovalo. Myslim ze PDA by na tom malo byt tak isto.


Str, 29.11.2006, 20:17
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janko píše:
Trosku z ineho sudka ti dam info, ale riesil som ten isty problem - v manuali k fotaku bolo napisane, ze fotoaparat podporuje karty len DO 1GB. Mal som vsak moznost vymenit moju 1GB za 2GB bez priplatku a tak som to skusil. Fotak ju normalne prijal, dokonca som ju celu zaplnil, mazal, fotil, nakrucal video a fsetko fungovalo. Myslim ze PDA by na tom malo byt tak isto.

Všetko pre to hovorí, len nechcem vyvaliť 2 a 5 litra za niečo, čo inde neupotrebím, ak to nezafunguje.


Str, 29.11.2006, 23:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Myslim , ze sa VZDY bude jednat o kombinaciu :
KARTA(konkretny typ)+PDA(opat vyrobca, typ...)+FIRMWARE

Doporucujem vzdy vyskusat. Mam skusenosti , ze generalne tvrdenie "toto isto bude fungovat" je nebezpecne. Dokonca aj rozne serie kariet toho isteho vyrobcu , tej istej kapacity sa chovaju inak ...

_________________
OFF the ROAD


Štv, 30.11.2006, 0:26
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IvoLUCKY píše:
Myslim , ze sa VZDY bude jednat o kombinaciu :
KARTA(konkretny typ)+PDA(opat vyrobca, typ...)+FIRMWARE

Doporucujem vzdy vyskusat. Mam skusenosti , ze generalne tvrdenie "toto isto bude fungovat" je nebezpecne. Dokonca aj rozne serie kariet toho isteho vyrobcu , tej istej kapacity sa chovaju inak ...

To je v poriadku, tvoja odpoveď je zameraná skôr na to, že nakonštruované to je tak, že by to malo chodiť.A teraz poďme skúšať, či to ozaj chodí.Mňa ale zaujíma, či mnou popísaná kombinácia vôbec môže fungovať.


Štv, 30.11.2006, 9:04
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IvoLUCKY píše:
Dokonca aj rozne serie kariet toho isteho vyrobcu , tej istej kapacity sa chovaju inak ...


Toto mozem potvrdit, 1GB SDkarta Apacer Hi-Speed starsia verzia (taka modra) funguje v mojom PDA bez najmensich problemov.

Rovnaka 1GB karta Apacer ale novsia verzia kupena neskorsie (oranzova), tak isto oznacena Hi-Speed sa spravala ako keby bola hardwarovo poskodena, neslo kopirovat, nenasiel ju OS a pod.
Ale v kolegovom digitalnom fotaku funguje bez najmensich problemov.

Nakoniec sme spravili vymenu, kedze on mal tu starsiu 1GB a ja tu novsiu a sme spokojny obaja.

Najlepsie asi zobrat PDA do predajne a skusit sa dohodnut na kratuckom odskusani, ak ju najde OS a da sa na nu skopirovat a z nej citat tak by nemal byt problem.
A nasledne, vzdy je moznost reklamacie alebo vratenia....

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Štv, 30.11.2006, 10:07
Profil ICQ WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
-o tom, že nie každá karta PDA chutí, už Martin z Nitry onehdá ako prvý písal... a ja dodávam, že je to bežné aj pri iných médiách, napr USB kľúč a PC... a s tou reklamáciou to ide u málokoho, lebo dotyčný strčí médium do inej mašiny a tam ide, len vo vašej neide...z čoho pohodlne usúdi, že na vine je vaša mašinka...a pritom pravda je taká, že obe sú dobré, ale navzájom si "nechutia"...
...to mi onehda vyviedol modem, starý po zásahu bleskom som vymenil za nový úplne zhodný a v rovnakom slote pri rovnakých nadstaveniach jednoducho nešiel... v druhom slote pri zmenených nadstaveniach nakoniec áno...no včul budz mudry... :wink:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 30.11.2006, 10:18
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...tak tak... nielen konkrétny typ karty, stroja a firmvéru, ale načim vyprobovať aj konkrétny kus. PDA je len jedno, aj SW je v ňom, tekže zostáva iba meniť karty kým jedna bude fungovať (po pravde mne zatial vždy najneskôr druhá)


Štv, 30.11.2006, 12:20
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja mam vcelku dobre skusenosti s predjcami, vyskusam-nejde-vymenim. ale len s maloobchodnikmi v Tn

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Sob, 23.12.2006, 16:15
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
petertn píše:
ja mam vcelku dobre skusenosti s predjcami, vyskusam-nejde-vymenim. ale len s maloobchodnikmi v Tn

To máš dobre, ja keď som chcel kartu vyskúšať, či je kompatibilná, tak mi nemenovaný predajca povedal:"Ja som obchodník, nie požičovňa."


Sob, 23.12.2006, 16:44
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rado nd píše:
To máš dobre, ja keď som chcel kartu vyskúšať, či je kompatibilná, tak mi nemenovaný predajca povedal:"Ja som obchodník, nie požičovňa."


..... :arrow: do dlaní nasrať !

Položil som v obchode na pult bankocedulu nemalej hodnoty a povedal, že ak sa karta 5 krát za sebou chytí, urobíme výmenný obchod.

Akonáhle by mi panák povedal čokolvek iné ako "isteže, samozrejme" , peniaz balím, na päte sa otáčam, frflúc ku konkurencii odchádzam a každému kto je ochotný ma počúvať nehodnú firmu očiernim (ak je obchod súčasťou nejakého reťazca, vzteklý mail vrchnosti píšem). Takže Rado, len pekne menuj.

V NR v Sharku brvou nemihli, kartu vybalili, oproboval som, kúpil som....


Sob, 23.12.2006, 18:00
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
rado nd píše:
To máš dobre, ja keď som chcel kartu vyskúšať, či je kompatibilná, tak mi nemenovaný predajca povedal:"Ja som obchodník, nie požičovňa."


..... :arrow: do dlaní nasrať !

Položil som v obchode na pult bankocedulu nemalej hodnoty a povedal, že ak sa karta 5 krát za sebou chytí, urobíme výmenný obchod.

Akonáhle by mi panák povedal čokolvek iné ako "isteže, samozrejme" , peniaz balím, na päte sa otáčam, frflúc ku konkurencii odchádzam a každému kto je ochotný ma počúvať nehodnú firmu očiernim (ak je obchod súčasťou nejakého reťazca, vzteklý mail vrchnosti píšem). Takže Rado, len pekne menuj.

V NR v Sharku brvou nemihli, kartu vybalili, oproboval som, kúpil som....

Jééééj, teba som už dlho nevidel.
Tí žraloci ju aspoň mali, ale tento nemá nič, predáva z Excelovho sheetu.
Predtým, kým nezačal byť "obchodník", tak sme boli kolegovia a asi aj trocha kamoši, ale zrejme len takí pivní, ako to dnes zhodnocujem, alebo len do výšky jeho prípadného zisku.
Tiež som si vtedy povedal, že som si mohol radšej hryznúť do jazyka ako ho osloviť.


Sob, 23.12.2006, 18:48
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 12 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: