Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 15:45
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
 Autoalarm - dvojcestny: Aky? Kde? 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Neviete niekto poradit aky alarm dvojcestny je dobry a oplati sa? (bez dialkoveho startu)

Na terajsom autosalone som narazil na znacku Kopel a chlapik sa tvaril ze aky je super oproti Magicar a ze to ma neviem ake vyhody a prednosti.
Splietal nieco o vyskratovani Magicar cez smerovku.....velmi som nechapal.

Web toho je tu: http://www.tssgroup.sk/katalog/kr-6000

Porovnaval som to s Magicar a nejak sa mi to zda velmi porovnatelne az nie priam rovnake....teda az na cenu.

http://www.autoalarmy.sk/katalog/autoal ... 8000b.html

Uz dlhsie take nieco chcem konecne namontovat ale stale som to pre to ci ono odkladal.

Otazka teraz je, ktory by ste doporucili?

Mate niekto skusenosti s jednym alebo druhym, a ak hej ake?

Kto mate Magicar doporucili by ste radsej to? Alebo nejaku uplne inu znacku?

A este, som z BA, kde to za rozumne peniaze a doveryhodne namontuju? Nerad by som to dal v nejakom pochybnom-garaz-majster-lopkar zriadeni a za tyzden bol nestastny lebo mi cele auto zmizne lebo typek si tam dokodoval vlastne dalsie ovladanie.

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Pia, 18.04.2008, 14:06
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
caves, aj ja mam Kopel a moj elektrikar ma presvedcil, ze je lepsi ako Magicar.totizto novsi Magicar casto robi problemy, kvoli plavajucemu kodu ci co. ak chces poslem ti cislo na mojho elektrikara - robi normalne autoelektrikara v servise a ma aj vlastnu firmu robia s fotrikom alarmy, vypinace, ostatne blbosti. velmi sikovny chalanisko a mozno ho aj poznas je to airsoftak -zbrani ma jak nasr..ch :-D

_________________
Patrol 3,0 TDi


Pia, 18.04.2008, 14:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja mam Magicar alarmy aj s dialkovym startom v dvoch autach, rozne typy, jeden je ten posledny model a neviem si vynachvalit. Ked som utopil Nivu tak mu zacoudila RJ, alarm fungoval ale nestartovalo to, v kosiciach boli velmi ochotni a opravili mi to za syambolicku sumu. Nijake problemy ani s jednym z alarmov nemam....

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pia, 18.04.2008, 16:47
Profil ICQ WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nechces ist radsej cestou napr. uzamykania volantu typu http://www.zederlock.sk/ ?

Nejaky pokec k tomu http://www.tuningklub.sk/forum_r.php?ff ... =1&rpage=3

Mna to celkom zaujalo ... Okrem odtahovky asi celkom pouzitelne ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pia, 18.04.2008, 17:23
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.10.2006, 20:00
Príspevky: 148
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Obidva alarmy su v zaklade uplne rovnake. Reaguju na otvorenie dveri, kufra, kapoty a maju otrasove cidlo. Daju sa knim pripojit dalsie snimace a to je na tvojej volbe. Porovnavat ktory je lepsi alebo horsi je zbytocne pretoze pracuju na rovnakom principe a rozdielne su len tvarom ovladaca plus minus nejaka funkcia ktoru mozno ani neviuzijes navyse. To co ti rozpraval na autosalone o tych smerovkach to su reci spred 15tich rokov alebo pozeral 60sekund tam sa tak kradli auta. Pre ktorykolvek sa rozhodnes budes spokojny.
Mala rada na zaver pri dvojcestnych alarmoch treba pouzivat kvalitne baterky pretoze display papa svoje + vyzarovaci vykon vysielaca a cele je to napajane len z 1,5V baterie

_________________
Land Cruiser 80, 4.2TD, automat, 33"x12.5 , CB16, gurtne,sekle, kompresor, navijak


Ned, 20.04.2008, 21:10
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja mám KOPEL aj z dialkovým štartom a som zatial spokojný 8)


Ned, 20.04.2008, 23:08
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak som malinko viac skumal, a volal aj s Tykyho elektrikarom a podozvedal sa co to.

Tie Magicar starsie mali problem v dost velkej kazovosti, vela sa ich vraj vracalo na reklamacie, a mali nejake problemy po zavedeni plavajucich kodov do tych predposlednych modelov.
Kopel toto nemal.
Jedine co mi tak trosku doporucil je ten najnovsi Magicar 100 AS:
http://www.autoalarmy.sk/katalog/autoalarmy/magicar_100_as.html
Zevraj ten ma celkom pekne funkcie a vyzera ze nema problemy jeho predchodcov.

Ja co som zatial zvazoval tak asi pojdem do toho Kopel KR 6000 (bez dialkoveho startu). Nakolko so startom by to prinieslo par dalsich problemov, kedze mam imobilizer v kluci.

Je nejaka extremne vyhodna funkcia toho dialkoveho startu pre co by bolo vhodne davat taky? Aj za cenu rozoberania povodneho kluca a vyberania chipu z neho a podobnych zasahov?

2finder: Ten Zederlock som videl a tiez kukal, ale za tu cenu mam aj klasicky alarm, a ten ochrani aj auto pred vykradnutim, nie len ukradnutim. Mozno casom pripadne doplnit aj nieco ako Zederlock ako doplnok elektronickej ochrany celeho auta. :)

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Pon, 21.04.2008, 8:30
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja mam prave ten 100AS a druhy 9000B...

dialkovy start s imobilizerom v kluci nie je ziadny problem, je na to modul, ktoreho zapojenie je uuuuplne jednoduche(vzhladom k obtiaznosti zapojenia celeho systemu az zanedbatelne). Funguje to spolahlivo.

http://www.autoalarmy.sk/katalog/snimac ... tbp-n.html

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pon, 21.04.2008, 10:36
Profil ICQ WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majo píše:
dialkovy start s imobilizerom v kluci nie je ziadny problem, je na to modul, ktoreho zapojenie je uuuuplne jednoduche(vzhladom k obtiaznosti zapojenia celeho systemu az zanedbatelne). Funguje to spolahlivo.
http://www.autoalarmy.sk/katalog/snimac ... tbp-n.html


No ale ako funguje ten modul?

Tam treba dat jeden z klucov aby tam bol pritomny ten chip alebo sa vybera chip z kluca? Ci to ide aj bez toho?

Vobec netusim ako to funguje a jedine co mam info ze pri imobilisery v kluci sa ten musi vybrat a "nalepit" na cidlo v aute....a to sa mi moc nezdalo ako vhodne riesenie. :(

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Uto, 22.04.2008, 8:16
Profil ICQ WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.10.2006, 20:00
Príspevky: 148
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Modul funguje iba v tedy ak chce alarm startovat. Vklada sa donho druhy kluc obsahujuci imobiliser pripadne len samotny chip. Cele sa to skovava pod pristrojovku aby to nebolo lahko pristupne. V pripade ze alarm ide startovat tak je signal prenasany na citacku aby RJ auta prestala blokovat.
Ma to vsak jeden hacik ze cim novsie auto tym je imobiliser problematickejsie preniest a preto si niektory elektrikary ulahcia pracu tym ze ho jednoducho nalepia na citacku co je pre zlodeja voda na mlyn. Ak nefunguje transponder tak sa to da este jednym sposobom preniest a to je navijat cievku z kabliku okolo kluca a citacky istym poctom zavitov az kym nezacne prenasat kod. Je to mravcia praca a hranie sa s poctom zavitov. Pokial by sa nedal ani takymto sposobom preniest kod tak si radsej ten alarm nedavaj nestoji to zato

_________________
Land Cruiser 80, 4.2TD, automat, 33"x12.5 , CB16, gurtne,sekle, kompresor, navijak


Uto, 22.04.2008, 20:41
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No sak prave ze to, u mna su este aj ine komplikacie s tym.

Asi predsa len zvolim ten bez dielkoveho startu a asi ten Kopel.

Vdaka za info...:)

UPDATE 01.05.08: Ja len ze na zaver to vyhral ten Magicar 100 AS. Tak uvidime ako bude sluzit...

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Str, 23.04.2008, 8:48
Profil ICQ WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: