Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 9:56
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
 Samurai 1.3i, trhanie tepleho motoru od 2500ot. 
Autor Správa
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2018, 8:06
Príspevky: 4
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Vie niekto poradit , lebo uz fakt neviem kde hladat chybu.
Samurai 1.3i, ked sa zahreje tak presne od 2500otacok zacne trhat motorom akoby dochadzal benzin ( pri udrziavani rychlosti, ked ale pridam tak sa normalne zobere). Na neutrale ked postupne pridavam tak ked pride na 2500ot. tak otacky zacnu skakat cca 100otacok hore dolu.
Hadicky som vsetky vymenil , dal na ne aj sk pasky, vymenil palivovy filter, kable k svieckam. Skusil som aj odpojit lambda sondu, bez zmeny, prestrekol som map senzor cisticom , bez zmeny...aj otacky na volnobeh sa mi zdaju vysoke ( ked odpojim ten konektor z modreho magnetickeho ventilu, asi ovladanie egr, tak otacky padnu cca na normalne, ale trhanie stale ostava )
Samik pise chybu - 45. Idle Switch Sensor Circuit nefunkční spínač snímače

Pripadne niekto v okoli TN co sa vyzna?
Dakujem

_________________
Samurai 1.3i


Pia, 16.03.2018, 18:52
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Ahoj, kamarat co ma v Martine autoservis tak sa do Samurajov vyzna, jeden ma ako hracku offroadovy special. Pozna na nom kazdy srobik, myslim ze aj na tomto motore. Ak budes chciet tel cislo a zavolat mu a spytat sa, napis mi, lepsie by bolo ak by si za nim zasiel, v pracovnych dnoch je dost vytazeny a radit neznamemu po telefone - kazdy kto ma mrte roboty, vie ako ho potesi davat zadarmo rady po telefone, ked nevie kde mu hlava stoji. Chcem len povedat - ak za nim prides osobne, bude sa ti v ramci moznosti venovat. Ak iba konzultacia cez telefon - nerucim za vysledok, lebo moze byt akurat uprostred niecoho doleziteho a cez den mu telefon zvoni 100x. Ak aj tak chces, napis mi sukromnu spravu a ja mu buduci tyzden zavolam, poviem mu kedy budes volat a kto si a poviem ti ci vie a moze poradit alebo nie.
Samozrejme, ak prides osobne, tak bude ochotny Ti to za normalnych podmienok (ked sa dohodnete na cene a case) spravit.


Sob, 17.03.2018, 14:48
Profil
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2018, 8:06
Príspevky: 4
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Dik za radu, ale asi je neralne ist na nom az do Martina, sak by ma to zozralo :-D ...preto som pisal ze TN ,pripadne blizke okolie..
Podla vsetkeho by to malo byt nieco s TPS snimacom, ale aj ked som zohnal druhy cely aj s vstrekom, tak sa nedaju vymenit lebo konektory do seba nepasuju, teda pasuju ale nezacvakne a nedrzi, je trochu iny....asi budem musiet skusit vypinovat TPS a prepinovat na moj ..
Ale dakujem , ked nebudem moct na nic prist tak sa ozvem :smt006

_________________
Samurai 1.3i


Sob, 17.03.2018, 15:18
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 14.07.2008, 14:10
Príspevky: 223
Bydlisko: BB
Odpoveď s citáciou
Ahoj, tu si môžeš stiahnuť výňatok zo servisného manuálu ohľadom chyby 45 a diagnostiky TPS
https://drive.google.com/open?id=1sHbKE ... vxppTEixJT

Podľa manuálu sa jedná o skrat spínača voľnobehu v jednotke TPS, treba skontrolovať kabeláž z TPS do riadiačky či vodiče modro-biely a zeleno-žltý, nie sú poškodené a neskratujú sa navzájom alebo o kostru. Ďalej tam je postup kontroly a nastavenia TPS vrátane spínača voľnobehu, s ktorým je problém.

Ak máš iný TPS tak ho skús prepinovať ak bude porucha stále pretrvávať tak problém bude na ceste k riadiačke alebo možno v nej. Ak máš to druhé vstrekovanie z novšieho samíka tak to nemusí pasovať, novšie modely museli plniť prísnejšie emisné normy a mali iné riadenie motora oproti starším íčkam, presné rozdiely ale nepoznám.

_________________
Samurai > Jimny > Vitara


Pon, 19.03.2018, 11:39
Profil WWW
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2018, 8:06
Príspevky: 4
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Dakujem, konecne odpoved s ktorou sa da pracovat. cez vikend prejdem celu tu kabelaz, teda, vacsia cast ide vo zvazku co je zaizolovany, tak predpokladam ze problem by bol v kabelazi co je vidiet. minuly tyzden som skusal konektory presprejovavat a tak a potom ked som isiel mi to asi hodinu nerobilo, ale zas zacalo, mozno som s tym dako pohol a sa chvilu neskratovali kable.
no a kupil som druhy cely vstrek s telom aj s TPS snimacom , ma bytť tiez z 1,3i, vsetko je uplne rovnake , no konektor nesedi ,ale farby kablov a pinovania su rovnake ( mam este vitaru 1,6jlx a tam je taky isty konektor ako na tom co som kupil.)
skusim asi vypinovat ten TPS ale ked som kukal, bude to obtiazne , tie piny su tam poriadne uchytene :D
Este otazka , co je spinac volnobehu? ci to je obvod v tom TPS ?
Dakujem

_________________
Samurai 1.3i


Pon, 19.03.2018, 14:56
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 14.07.2008, 14:10
Príspevky: 223
Bydlisko: BB
Odpoveď s citáciou
Spínač voľnobehu (idle switch) je súčasťou potenciometra na škrtiacej klapke teda snímača jej polohy (na obrázku kontakty 3 a 4). Ak som to správne pochopil ten spínač tam je aby riadiačka vedela kedy presne má udržovať voľnobeh, keď máš pustený plyn mal by byť zopnutý, po pridaní plynu ho rozopne. V tom pdf je to pekne rozpísané ako ho skontrolovať.
Obrázok 

_________________
Samurai > Jimny > Vitara


Pon, 19.03.2018, 20:51
Profil WWW
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2018, 8:06
Príspevky: 4
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Tak dnes som sa k tomu dostal, vypinovat to slo uplne lahko , za 5 minut to bolo cele vymenene....aaaaaa , hura, ja to auto nespoznavam :shock: tak asi bol vnutri ten snimac predraty alebo co lebo zrazu ide jak raketa a ziadna chyba uz nesvieti :smt162 :D
Dakujem za radu :smt135

_________________
Samurai 1.3i


Str, 28.03.2018, 19:53
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 29.01.2018, 12:22
Príspevky: 15
Odpoveď s citáciou
[quote="Chikin"]Tak dnes som sa k tomu dostal, vypinovat to slo uplne lahko , za 5 minut to bolo cele vymenene....aaaaaa , hura, ja to auto nespoznavam :shock: tak asi bol vnutri ten snimac predraty alebo co lebo zrazu ide jak raketa a ziadna chyba uz nesvieti :smt162 :D
Dakujem za radu :smt135


Islo to v pohode nastavit s multimerom? Daval si aj podlozku pod doraz plynu ked si to nastavoval na nulovu hodnotu ???


Štv, 29.03.2018, 18:55
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 16.11.2017, 21:15
Príspevky: 23
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Zdravím,nevedel by mi niekto poradiť ako správne nastaviť TPS? Ako ho správne natočiť na tých dvoch šróbikoch,Ďakujem

_________________
Jeep Cherokee 2.5TD 1997
Jeep Cherokee 2.5TD 1998
Suzuki Samurai SJ80 1.3i 1997


Sob, 20.06.2020, 15:44
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: