Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 11.05.2024, 21:35
Dnes je sobota 11. mája 2024, meniny má Blažena a zajtra Pankrác




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
 sj 410 nepravidelný chod motora 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Ned, 20.03.2011, 0:25
Príspevky: 2
Bydlisko: Považská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Skúste mi prosím niekto poradiť, motor ide akoby na 2-3 valce a vlastne bez sytiča zhasína.Nema výkon,ked pridám tak akoby pobublával a nejde vôbec hladko.Proste to nie je on aký ho poznam.Spomeniem, že už som vymenil AC pumpu, lebo pretekal benzín do oleja, nové sviečky, kable,palec, ramienko,kondenzátor, hlava rozdelovača.Dnes som rozobral karbec na vyčistenie a pri tejto činnosti som zistil, že je narušená,vlastne deravá jedna z membrán v akceleračnej pumpe.Dá sa vôbec kúpiť niečo také a je to vlastne ten hlavný problém.Motor ide len keď povytiahnem sytič asi do jednej tretiny, ale nie dobre, keď ho zavriem motor zvýši otačky a o par sek. zhasne.No už ma to cvičí tretí deň. Dá sa kúpiť kompletná sada na pretesnenie karburátora? Samík predtým ako som ho kúpil dlho stál v garage myslím, že niekoľko rokov .Majiteľ ho akurát poctivo povyváral a dobre zakonzervoval, ale fakt dobre. Po kúpe šlapal cca 2-3 mesiace vzorovo a teraz toto.Už mám toho plné galoše.Ešte spomeniem, že samik ma nabehané 35000 km skutočne, sú k nemu dokonca papiere zo servisných prehliadok v Nemecku. Je v dobrom stave a teraz toto. Dík


Ned, 20.03.2011, 1:27
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 04.03.2011, 13:23
Príspevky: 7
Bydlisko: Ľubietová 464/17
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No pocuvaj,ja by som zacal najprv vymenením tej membrány na karbeci, poprípade celý karbec,ono je to tazko takto na dialku radiť,no bol by som povedal že to budú sviečky,popr. rozdeĺovač,no ale keď si vravel,že si to menil,tak potom nič,ozaj skús pozreť či nemáš zapchaný palivovy filter. Ak hĺadáš rôzne veci na samca,zavolaj chlapíkovi do Žarnovice majú tak fakt všetko aj stierač na MIG 29 :-D


Str, 23.03.2011, 20:06
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.10.2007, 0:36
Príspevky: 177
Bydlisko: Stara Lubovna
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a co tak vzduchovy filter? mne ked prdlo ties to tesnenie na karbci a sa mi dostaval benzin do oleja tak mi uplne as zasravalo sviecky a som bol dakedy vobec rad ze som dosiel domov a zralo to jak besne a ties tim ze ten olej bol uz viac tekuty tak sa mi dostaval cez pretlakovu hadicku do vzduchoveho filtra a spet do karbca
-popripade skus este aj tie sviecky povibratim kablu z nich, a ci to cvaka - spominal si sice ze si dal nove ale ja som jeden cas menil dost casto sviecky - nevjem ci dakde nieco prebijalo ci co ale bolo to hrozne a nejak to samo potom prestalo(asi sa to zlaklo ked som kupil aj jednu nahradnu :D )


Str, 23.03.2011, 23:18
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 20.03.2011, 0:25
Príspevky: 2
Bydlisko: Považská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Tak páni musím povedať, že ma môj samec riadne vytrápil. Po výmene druhého karburátora sa doslova rozospieval. Predtým len kašlal. Ešte vymením rozvodový remeň, nech je to čo najpresnejšie a potom už len nastaviť zmes voči predstihu, mám trocha pocit, že mu chýba pred špicou trocha výkonu. Čiže nová elektrika,sviečky, nový karburátor, nový rozvodový remeň, nová AC pumpa, nový palivový filter a samozrejme nový olej a filter. No ja myslím, že som mu dal už asi dosť, teraz je to už zasa na ňom, aby veľmi dlho vozil bez problémov.


Štv, 24.03.2011, 20:58
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 4 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: