Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 05.06.2024, 23:55
Dnes je streda 5. júna 2024, meniny má Laura a zajtra Norbert




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 30 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 G13A (47kW) zdvihnutie výkonu - Samurai 
Autor Správa
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
Chcel by som zistiť či sa tu o už to niekto pokúšal.

Auto mám s ŠPZ takže nejaká prerábka na 1,6z vitarky alebo 1,3GTi čo som sa tu dočítal je pre mňa mimo zákon.

Mám skorej v predstave. Neake bežnejšie úpravy ako napr. športové sviečky, ladený výfuk (nie rámus od poliaka - zvuk nejazdí), športový filter, Prípadne zníženie hlavy vyleštenie sacích kanálov, prebrusenia sediel ventilov. O ostrej vačke neuvažujem, ked som sa dočital ze prave 1,3 v samuraiovi sa liši od 1,3 vo swifte prave v tej vačke navrhnutej prave na vyssii krutiaci moment.

Este by ma zaujmalo či je výmena karburátora legálna úprava. Dočítal som sa že bez vacsich problémov ide prerobit na karbec z Fáva. no nejako k tomu karbecu nemam doveru. Favo nikdy nebol ziadna raketa a o spotrebe mlčím. Skor ma zaujala uprava čo som videl na swifte. 4rovnake karburatory vedla seba, myslim ze to bolo z neakej motorky prebastlene.

A ked to vsetko zhrniem či vôbec taketo dvihanie vykonu ma prakticky zmysel.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Pia, 02.09.2011, 23:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pod kapotu nikto nepozerá. Namontuj tam ten šestnásťventil z Vitary!

Také zväčšovanie výkonu motora má zmysel len v prípade, že nevieš prehodiť motor a máš chuť jazdiť od benzínky po benzínku.

Objem nijako nenahradíš.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Sob, 03.09.2011, 7:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
samizda ze to nejako prezivas s tymi zakonmi my sme mali v pajere iny motor ako v TP a nic, a ked ides na prepis uz sa cislo motora nekontroluje...keby sa mi mame bat len tohto tak sme radi nie kolies na akych chodime a lsstatnych veci co mame po aute povesane:)ale radsej by som dal ten motor z vitary....

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Sob, 03.09.2011, 8:02
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 29.03.2009, 10:09
Príspevky: 122
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To mate pravdu ze cislo motora nikto nepozera, moze si tam dat motor aj s babety a nikto sa o to starat nebude, ale predstate si ze sa stane vaznejsia nehoda, nedajboze s usmrtenim tak potom sa ukaze ako budu vase poistovne davat od vas ruky prec. Potom nasledovne vlacenie po sudoch a ... Nie ze by som chcel niekoho odradit ale treba aj toto zvazovat. Cest


Sob, 03.09.2011, 8:52
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.10.2008, 19:46
Príspevky: 347
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
vzduchovy filter, vylestene kanaly, 4.2.1 zvody - samo o sebe zmenu nepocitis, ale ked to scitas dokopy, mas na tom aj do 10% vykonu navyse
Obrázok

btw, robi sa aj turbo, aj kompresor :)


Sob, 03.09.2011, 9:24
Profil ICQ
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
Poslať 
TO pavol2078: Za svojich mladych cias som komplet generalkoval motorku. Vsetko do povodneho stavu. jedine co som tam nedal bol kryt na retaz a vyletel som z STK. Samozrejme na opravnej som presiel. Uz som bol na viacerych staniciach a neviem ako v inych staniciach ale vsade kde som sa ja dostal tak KONTROLOVALI TYPOVE OZNACENIE MOTORA VZDY. napr ked sa teraz bavime o G13A, seriove cislo mate pravdu uz nikto nepozera.

TO Tunki: z vymienanim motora mam skusenosti este ked som mal swifta co je z min 85% ten isty motor. Neviem ci vymena motora nie je aj jednoduksia, nez riesit lestenie vsetkych kanalov a cistenie ventilov a pod... A ked by bol dobry kup tak mozno aj podstatne lacnejsie...

PeterGRko: ty si ma spravne pochopil, nechcem malovat certa na stenu, ale uz som neaku tu nehodu zazil (nie mojou vinou) a nechcem to proste riskovat. Keby som to mal len na vozenie v terene tak tam narvem kludne iny motor, ine napravy, velke kola z T3, pevnostne narazniky. ale to nie je moj pripad.

Auto mam na vikendove jazdenie a na tych 200-300km mesacne nejako neriesim. (na spotrebu a dlhe jazdy mam dieslove mondeo)

TO bado: tie zvody si kde prosim nasiel? google neporadil.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Sob, 03.09.2011, 10:24
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.10.2007, 18:35
Príspevky: 179
Bydlisko: raz tam zas tam..
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tu je inspiracia: http://www.lowrangeoffroad.com/index.ph ... l?limit=25

..tiez som toho nazoru ze vymena by bola efektivnejsia aj ekonomickejsia ale chapem tvoj nazor, mozno ho casom zmenis :)

_________________
SUSHI SAMURAI ;) -momentalne v revizii
http://www.AviatorShop.eu -profesionalne, modularne drziaky RAM MOUNT pre iPhone, iPad a ine tablety


Sob, 03.09.2011, 10:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.08.2008, 15:31
Príspevky: 1393
Bydlisko: Revúca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
vaščina ludí čo majú pomenené motory a kadejaké nekalé úpravy na autách si STK a EK riešia cez flašku, vždy sa to ešte dá, a ked sa to bez auta neskor nebude dať, tak sa donesie auto a jednoducho sa len pozmení porotokol... oni to už vedia ked im dáš hore do košeli. proste táto zábavka sa bez toho neobíde pokial to chceš mať silou mocou na značkách a taktiež chceš upravovať. ja napríklad mám tiež dalšie autá na bežné jazdenie, dakedy som aj s wranglerom behal bežne, no po zásahoch to mám už len na nutný presun po ceste do terénu a nie do obchodu a tak, tam som upustil z dovodu čo ty píšeš, a plus teraz ich je ako nasratých a na každej križovatke čakajú na niečo nápadné za čo by mohli zobrať papiere alebo najebaťť pokutu..

_________________
vek: 25
ex: Wrangler 2,5i
ex: Wrangler 4,0i
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 2,5TD
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 4,0i závodný špeciál
ex: Grand Cherokee 4,7 WJ cestná leštenka
now: Ford Explorer


Sob, 03.09.2011, 12:02
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.08.2008, 15:31
Príspevky: 1393
Bydlisko: Revúca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
alebo to predaj, a kúp niečo silnejšie... toto by som riešil pokial to čo máš neni uplný maznáčik rodiny a máš v nom "položené ruky".

_________________
vek: 25
ex: Wrangler 2,5i
ex: Wrangler 4,0i
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 2,5TD
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 4,0i závodný špeciál
ex: Grand Cherokee 4,7 WJ cestná leštenka
now: Ford Explorer


Sob, 03.09.2011, 12:04
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
som cakal kedy niekto napise nieco ako renso ze to predaj a kup aspon 4liter:D

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Sob, 03.09.2011, 12:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.08.2008, 15:31
Príspevky: 1393
Bydlisko: Revúca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ale taká Vé osmička je zase o inom :smt148

_________________
vek: 25
ex: Wrangler 2,5i
ex: Wrangler 4,0i
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 2,5TD
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 4,0i závodný špeciál
ex: Grand Cherokee 4,7 WJ cestná leštenka
now: Ford Explorer


Sob, 03.09.2011, 12:11
Profil ICQ
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no je to moj prvy OFF a prave to sa mi na nom paci ze je jednoduchy, maly a hlavne bez strechy a dveri.

Je to vyslovene len moja hracka a kupil som ho cca 4mesiace dozadu. Mame v rodine este LJ80 a do toho som sa uz ako decko zalubil, len tam je ten motor ozaj jak z féna.

O tie upravy sa zaujmam hlavne pre to, ze vo swifte to bol velmi vdacny motor na upravy a za relativne malo penez sa dalo dosiahnut vela muziky (dodnes prehrzdavene GTicka vyhravaju sprinty)

Z vacsich kuskov pokukujem po wranglerovi, ale toho som momentalne neni schopen zaplatit... som rad ze, som kupil panenskeho samika bez uprav na PP, bez toho aby som si uviazal pozicku na krk a aby ostali aj nejake volne $$$ na upravy.

este sa spytam takto. v akych cenach su motory z vitary. Pre porovnanie z cenou jednotlivich uprav na origo motore.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Sob, 03.09.2011, 13:03
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pripadne ma napadla asi najlacnejsia alternativa.

proste auto omladit. 1.3 swiftov z rokom vyroby okolo 2000 je ako maku a myslim ze to oznacenie motora sedi.

Swift ma sice len o par kW viac, ale je to striekacka, a predsalen bude rozdiel rv.88 karburator a rv.2000 vstrek. Na povodny motor pasuje 16v hlava zo swifta 1.6 len sa tieto hlavy tazsie zhanaju.

Co sa elektriky tika uz som si tym raz presiel a po tyzdnovej maturite som ozivil aj ten japonsky jednobod.... no škodovica to nebola :twisted:

jediny hacik je vo vačke ktoru ma samik inu. a to je ta otazka ci by pasovala do switoveho motora.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Sob, 03.09.2011, 13:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.08.2008, 15:31
Príspevky: 1393
Bydlisko: Revúca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
počkaj kým sa vyjdrí Mirec z BB, on má samíka a tiež si týmto celým prešiel... hlavu na swifta a v podstate všetky tieto veci okolo suzuki by som zhánal v madarsku, popozeraj net, najlepšie ak poznáš niekoho kto vie madarsky a dokáže vytelefonovať atd.... v madarsku behá tých swiftov po cocot, tam sa robia

_________________
vek: 25
ex: Wrangler 2,5i
ex: Wrangler 4,0i
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 2,5TD
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 4,0i závodný špeciál
ex: Grand Cherokee 4,7 WJ cestná leštenka
now: Ford Explorer


Sob, 03.09.2011, 13:19
Profil ICQ
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
Poslať 
poznam nejakych ludi z CZ co tie auta sekaju na diely a rozpredavaju. ja som mal troch swiftov, no uz su vsetky z domu. K jednemu mam este pristup ale vela s neho neostalo, predal som ho kamosovi a ten ho kuchá na diely. ale to bol trojvalec 1,0cize co sa motora tika nezajem.

Pri tichto autach ked mas kupovat motor z elektrikou a riadiacou jednotokou sa viac oplati zobrat cele naburane auto. vyberies si co potrebujes a ostatok posunies dalej alebo do lisu.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Sob, 03.09.2011, 13:27
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 30 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: