Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 19:19
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Premyslam nad kupou Samuraia 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Sob, 26.08.2017, 0:27
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
Kamarat ma samuraia a ma pera nad inac nepoznam nikoho kto by mal samurai tak sa snim kedysi dohodnem a zkusim to


Pia, 01.09.2017, 13:56
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 26.08.2017, 0:27
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
http://www.offroadforum.cz/viewtopic.ph ... &start=390 cital som si to cele tak asi by som to nahamroval mozno trochu vetsie hupacky neskor hodil differencialy z vitary a tlmice z nivy ohladom tych tlmicov nemate s nimi neake zkusenosti?


Pia, 01.09.2017, 17:08
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
SamecRH píše:
http://www.offroadforum.cz/viewtopic.php?f=16&t=40756&hilit=Zvedani+samurai&start=390 cital som si to cele tak asi by som to nahamroval mozno trochu vetsie hupacky neskor hodil differencialy z vitary a tlmice z nivy ohladom tych tlmicov nemate s nimi neake zkusenosti?


myslím že budeš príjemne prekvapený koľko to auto prejde v základe. začal by som poriadnymi gumami. Podla priamej umery čím vačšie balony tam dáš tým viac budeš potrebovať auto spomaliť aby to ten malinký motor vôbec utiahol. mal som istú dobu 255tky ATčka. Jediná výhoda bola že to dobre vyzeralo ináč samý mínus. Auto nevládalo, spotreba astronomická, blato všade a takmer nemožnosť to rozgúlať aspon na 90km/h. Dosť jazdím po cestách tak u mňa spomalovanie auta neprichádzalo v úvahu.

Diferencialy z vitary sú odskúšané, ale nezabudni že potrebuješ 2x predný a musia byť rovnaké, je to pomerne nedostatkový tovar, mal som jeden na predaj minul sa do hodiny od uverejnenia inzerátu.

Ja jazdím na tlmičoch z nivy už 4 roky a uplna pohoda. Použil som namiesto všetkých zadné z nivy. Do zadu pasujú bez uprav. Predné musíš urezať oko na tlmiči a namiesto neho navariť šrob. Troška kutilskej roboty ale pri cene tich niváckych tlmičov nebolo očom. Už si presne nespomenem ale cena bola okolo 10-15eur/kus Hupačky vieš kúpiť aj hotové, na bazoši ich tuším niekto pravidelne predáva, ja som si ich vyrábal sám, nie je to nič zložité. Ak neponáhľaš tak v zime plánujem robiť menšie, po rokoch sa mi to auto zdá až moc vysoké. Tak budu na jar za nejaku diskontnú cenu na predaj.

touto cestou by som chcel pozdravit: casper007 :smt023 ktorý mi vždy dobre poradil v podbných začiatkoch, ušanoval mi kopec investícií a nemusel som vymýšlať vymyslené.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Pon, 04.09.2017, 8:19
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 26.08.2017, 0:27
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
Diky to je asi vsetko uz co som chcel vediet a z tymi nivackimi tlmicami by to malo mat lepsie krizenie alebo sa milim ?


Str, 06.09.2017, 17:28
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
SamecRH píše:
Diky to je asi vsetko uz co som chcel vediet a z tymi nivackimi tlmicami by to malo mat lepsie krizenie alebo sa milim ?


Tie nivacke tlmiče majú hlavné 2 výhody, sú lacnejšie a majú dlhší zdvih než originál.

Na kríženie mať vplyv priamo nebudú, ale bez dlhších tlmičov by si musel prerábať úchyty tlmičov na ráme čo je určite zložitejšie ako vymeniť tlmič za iný. Tlmič nesmie fungovať ako doraz, či už spodný, alebo vrchný. Na to sú tam gumové dorazy.

Kríženie ovplyvníš zavesením náprav, či už vyhodením stabilizátora, listovými perami alebo lámacími húpačkami. Čím vyššie bude auto z rámom od náprav tým viac komplikácií.

ja som auto dvihol o 8cm (nove listove pera a dlhšie hupačky) Aj keď všetko funguje tak ako má húpačky plánujem dať po rokoch o niečo kratšie. Presne na mieru aby pri maximálnom vykrížení a maximálnom rajde ešte nebol problém z prednými kolesami v blatníku, teraz tam mám zbytočnú rezervu. Tipujem že takých 5cm bude nakoniec ideál.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Štv, 07.09.2017, 10:42
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: