Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 23:45
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 
 Samurai vstrek štartovanie za tepla 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Str, 13.12.2017, 11:20
Príspevky: 14
Odpoveď s citáciou
Zdravím, ospravedlňujem sa ak to tu už niekto riešil ale nenašiel som :smt021

Mám samík r.v. 1991 so vstrekovaním... Za studena štartuje na brnk a pekne si drží otáčky na voľnobehu. Akonáhle je motor zohriaty a chel by som ho naštartovať tak nakopne ale hneď ho zadusí a ostane svietiť kontrolka CHECK ENGINE. Ak pri taktomto teplom štarte mierne stupím na plyn - tak všetko OK a po pár sekundách môžem plynový pedál pustiť a už ho nezadusí.

Pri jazde žiadne problémy iba takto pri štartovaní a zohriatom motore.
Neviete poradiť kde by mohol byť problém? Nejak extra to nevad9 ale predsa .... :D alebo nebodaj to je normálne? :smt005


Str, 13.12.2017, 16:00
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 14.07.2008, 14:10
Príspevky: 223
Bydlisko: BB
Odpoveď s citáciou
Kukni škrtiacu klapku, je tam taký obtokový kanálik, ktorým sa riadi voľnobeh, pri studenom štarte na sytič je plne otvorený, pri teplom štarte sa privrie, skontroluj či klapku netreba vyčistiť. Potom je tam ISC ventil, je to el. mag. ventil, ktorý je cyklický spínaný podľa aktuálynch podmienok, tiež obchádza škrtiacu klapku, pri štarte je zopnutý, po naštartovaní začne spínať, nájdeš ho ľahko z filterboxu ide priamo naň hadička, vizuálne ho skontroluj, či nie je zanesený, premeraj cievku a podobne. Pri dotyku by si mohol cítiť cvakanie cievky počas naštartovaného motora. Samurai má aj auto diagnostiku, po zasunutí poistky do pozície DIAG ti po zapnutí zapaľovania vybliká na prístrojovke číslený kód poruchy, tu na fóre je určite aj návod.

_________________
Samurai > Jimny > Vitara


Str, 13.12.2017, 17:10
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 2 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: