Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 1:31
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
 Samurai 1.3i 51 kw diera v plyne a cvakanie 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pon, 29.01.2018, 12:22
Príspevky: 15
Odpoveď s citáciou
Takže, trápi ma neochota v spodných otáčkach a zlá odozva na plyn tzv diera. s cuknutim a potom sa to ako tak rozbehne a klepkanie alebo skor ťukanie na voľnobeh ktoré sa po pridaní plynu aj miernom stratí. To ťukanie prestanie keď vytiahnem konektor s čidla teploty motora a následnom stúpnutí otáčok na voľnobehu. Voľnobeh je od 800 - 1100 jemne to klesa a stúpa, proste auto nedrží pekne voľnobeh. Filtre vymenené, sviečky tiež, káble tiež. Chyby nehlási žiadne iba kód 12- bez chýb.

Prosím o rady alebo nápady čo to môže byť, prípadne kontakt na niekoho kto sa v samuraioch vyzná je s prešovského kraja. Ďakujem


Pon, 26.02.2018, 23:19
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 06.01.2018, 15:26
Príspevky: 35
Bydlisko: Malcov-Bardejov
Odpoveď s citáciou
KlementGotvald píše:
Takže, trápi ma neochota v spodných otáčkach a zlá odozva na plyn tzv diera. s cuknutim a potom sa to ako tak rozbehne a klepkanie alebo skor ťukanie na voľnobeh ktoré sa po pridaní plynu aj miernom stratí. To ťukanie prestanie keď vytiahnem konektor s čidla teploty motora a následnom stúpnutí otáčok na voľnobehu. Voľnobeh je od 800 - 1100 jemne to klesa a stúpa, proste auto nedrží pekne voľnobeh. Filtre vymenené, sviečky tiež, káble tiež. Chyby nehlási žiadne iba kód 12- bez chýb.

Prosím o rady alebo nápady čo to môže byť, prípadne kontakt na niekoho kto sa v samuraioch vyzná je s prešovského kraja. Ďakujem



Podla mna ked dobre rozumiem čo pises...pravdepodobne maš Ičko...tak skus palivovy filter...alebo tlak paiva zmerať, popripade vymeniť palivove čerpadlo..

_________________
Suzuki Samurai Santana 1,3

Myslel som že mám Japonský Samurai...
No podľa štítku mám Land Rover vyrobený v Španielsku...


Uto, 27.02.2018, 13:49
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 29.01.2018, 12:22
Príspevky: 15
Odpoveď s citáciou
Áno je to íčko, filter som dal nový ale nijako to nepomohlo. Máš nejaký tip ako jednoducho zmerať ten tlak paliva ??? Nové čerpadlo stojí cca 60e ale tak nechcem zbytočne kupovať kedže radšej dávam love do benzinu a vozím sa :D


Uto, 27.02.2018, 17:21
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 29.01.2018, 12:22
Príspevky: 15
Odpoveď s citáciou
Čerpadlo som premeral a pri otočeni kľúčika natlačilo 4,5 - 5 bar. Myslím ,že to je v pohode číslo. Ešte ten vstrek rozmýšlam či nieje na odchode . Ako to otestovať ???


Pon, 05.03.2018, 15:02
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
KlementGotvald píše:
Áno je to íčko, filter som dal nový ale nijako to nepomohlo. Máš nejaký tip ako jednoducho zmerať ten tlak paliva ??? Nové čerpadlo stojí cca 60e ale tak nechcem zbytočne kupovať kedže radšej dávam love do benzinu a vozím sa :D


ten tlak ti neporadím či je OK, ale palivove cerpadlo som videl na nete za 17eur nové.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Uto, 06.03.2018, 15:39
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 29.01.2018, 12:22
Príspevky: 15
Odpoveď s citáciou
poprosim link alebo SS, dakujem


Uto, 06.03.2018, 15:50
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron