Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 05.06.2024, 0:22
Dnes je streda 5. júna 2024, meniny má Laura a zajtra Norbert




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 check engine samurai 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.01.2008, 6:38
Príspevky: 284
Bydlisko: krupina-/nemusite sa pfkovat -staci PETER,petko atd/
Odpoveď s citáciou
caucau,skus toto-ako prve odpoj bateriu na cca 3-5 min,zapoj ak ok tak ok,ak nie-prekontroluj vsetky podtlak.hadicky-derave,prip netesne-ak najdes vymen,opakuj ceremoniu s bateriou,ak ok tak ok,ked nie,uz len egr ventil -vycisti,naj trichlor a pod,zaloz,ceremonia s bateriou,,,,a ak ani teraz nic,vyber ziarovku s pristrojovky mas pokoj,lebo co oko nevidi to srdce neboli...tymto pokusom mozes aj zacat,ako chces....[/i]

_________________
ked to nejde silou,skus to este silnejsou silou...pripadne si precitaj navod na pouzitie...........REBELY FOREVER-AND YOU?(':smt134')


Sob, 09.02.2008, 16:28
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
pfka1 píše:
caucau,skus toto-ako prve odpoj bateriu na cca 3-5 min,zapoj ak ok tak ok,ak nie-prekontroluj vsetky podtlak.hadicky-derave,prip netesne-ak najdes vymen,opakuj ceremoniu s bateriou,ak ok tak ok,ked nie,uz len egr ventil -vycisti,naj trichlor a pod,zaloz,ceremonia s bateriou,,,,a ak ani teraz nic,vyber ziarovku s pristrojovky mas pokoj,lebo co oko nevidi to srdce neboli...tymto pokusom mozes aj zacat,ako chces....[/i]


DIK MOC, zajtra idem do samca "vrtat" , tak mozno nieco najdem...

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Sob, 09.02.2008, 23:13
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
pfka1 píše:
...,a ak ani teraz nic,vyber ziarovku s pristrojovky mas pokoj,lebo co oko nevidi to srdce neboli...tymto pokusom mozes aj zacat,ako chces....[/i]


pfka1 - to myslíš vážne ??? :o :shock: :cry:

na starých samíkoch (karburátor) bolo check engine ako kontrolka, ktorú bolo terba zresetovať každých tuším 80 000 km. Niekde pod palubkou je na to spínač. Po správnosti sa mala meniť aj lambda (ak bola). - podobný systém mal aj jeep , len sa to volalo "Maintenance light"

Na novších - Efi - to funguje aj ako diagnostická kontrolka. Pravdepodobne niečo s lambdasondou alebo iným emisným bazmekom.
Urob si samodiagnostiku a uvidíš podľa kódu.

V poistkovej skrinke je prázdne miesto, ozančené "DIAG"

1. zapni zapaľovanie - kontrolka "Check Engine" MUSÍ svietiť
2. zasuň poistku do toho prázdneho miesta
3. kontrolka ti vybliká kód

kódy sú takéto: ( sorry za ENG, ale nechce sa mi to prekaldať)
The trouble codes are communicated as a series of flashes on the "Check Engine" light. The codes are two digits, which are communicated as a group of .03 second flashes, with a .03 second pause between the flashes, and a 1 second pause between digits. The code will repeat itself three times, with a 3 second pause between repetitions, then it will continue to the next code (if any).

So...if one dot is equal to .1 second (for the purpose of putting this pattern into writing), and you saw FLASH...FLASH.........FLASH, it would read 21.

Code Item

13 O2 Sensor

14 Water (Coolant) Temperature Sensor

15 Water (Coolant) Temperature Sensor

21 Throttle Position Sensor

22 Throttle Position Sensor

23 Air Temperature Sensor

25 Air Temperature Sensor

24 Vehicle Speed Sensor

31 Pressure Sensor (MAP)

32 Pressure Sensor (MAP)

41 Ignition Signal

42 Crank Angle Sensor

44 Idle Switch (TPS)

45 Idle Switch (TPS)

51 EGR System (California Only)

53 Ground Circuit (California Only)

54 5th Gear Switch (Non-California Only)

71 Test Switch Terminal

Steady ON ECM

12 Normal (No Trouble Codes Detected)

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Ned, 10.02.2008, 15:51
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.01.2008, 6:38
Príspevky: 284
Bydlisko: krupina-/nemusite sa pfkovat -staci PETER,petko atd/
Odpoveď s citáciou
MYSLIM... NA INJEKTORE TO ZABRALO SKORO VZDY,RAD PREDVEDIEM,KED MA NAVSTIVIS, S UCTOU...

_________________
ked to nejde silou,skus to este silnejsou silou...pripadne si precitaj navod na pouzitie...........REBELY FOREVER-AND YOU?(':smt134')


Ned, 10.02.2008, 20:25
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
pfka1 píše:
MYSLIM... NA INJEKTORE TO ZABRALO SKORO VZDY,RAD PREDVEDIEM,KED MA NAVSTIVIS, S UCTOU...


Ja sa nehádam. Odpojenie baterky väčšinou zresetuje počítač.
Podtlaky - to je tiež jasné.
EGR ventil - ja by som ho uzavrel natvrdo, ale samozrejme tak, aby snímač o tom nevedel.
PODSTATNÉ JE, ŽE NIČ Z TOHOTO SOM NEROZPOROVAL


pfka1 píše:
vyber ziarovku s pristrojovky mas pokoj,lebo co oko nevidi to srdce neboli...tymto pokusom mozes aj zacat,ako chces....


Ja som narážal na tento výrok. A môj názor je, že odpájať diagnostickú kontrolku je blbosť. Zvlášť vtedy, keď má snahu niečo povedať. A za tým si stojím.
Resp, odpájať akúkoľvek kontrolku je blbosť a amaterizmus. To že kontrolka svieti, je dôsledok, nie príčina.
Aj keď sa to hodne robí, hlavne na dovezených búraných vrakoch - len aby nič nesvietilo. A potom pri bližšej prehliadke z úžasom zistíš, že napríklad nejde ABS, alebo je vybratý airbag.... a podobne.
PRETO SOM ZÁSADNE PROTI ODPÁJANIU KONTROLIEK NA PALUBKE


... a nič v zlom, ale ak chceš niekoho citovať (tlačítko quote), tak ten citovaný text by mal byť uzavretý v hranatých zátvorkách, a tvoj text až pod tým. Inak je to dosť neprehľadné. Kdesi tu bol na to aj návod.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 11.02.2008, 9:29
Profil WWW
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Chalani DAKKKUUUJEM moc za ochotu , mam co citat a kontrolovat tak cca 2hodky , nehasterte sa skr tu ziarovku , urcite to bola len srandicka.

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Pon, 11.02.2008, 9:45
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.01.2008, 6:38
Príspevky: 284
Bydlisko: krupina-/nemusite sa pfkovat -staci PETER,petko atd/
Odpoveď s citáciou
fajer píše:
Chalani DAKKKUUUJEM moc za ochotu , mam co citat a kontrolovat tak cca 2hodky , nehasterte sa skr tu ziarovku , urcite to bola len srandicka.
.....presne tak,ziarovka bol len humor,aby ta nebolela z toho blikania hlava...ale k veci-nemam tolko casu aby som ti odpisoval ako priatel z odbornej literatury vsetky body ze co a ako-ak to pisal v anglictine z hlavy tak klobukom dole a VELKY RESPEKT,v tych bodoch boli aj veci co som ti ja z nasej praxe pri opravach povedal aby si sa zbytocne netrapil,skoro vzdy sme to takto vyliecili...k hastereniu-stary moj poviem ti-ja v mojom veku sa uz nehadam ani s vlastnou zenou a URCITE to nebude nikto na fore,do tohto sa zatiahnut nedam,len si myslim ze ak ma niekto iny nazor na problem nemal by hned napadnut ineho ale tomu co ziada o radu by mohol napisat nieco v tom duchu ze...ja to vidim takto a takto skus toto alebo toto....clovek si vyberie a urobi si k veci patricny nazor.ale inac rad sa necham poucit o comkolvek hlavne na nete,polemiku o veci kludne mozme riesit niekde na zraze,vazim si ludi co vedia ....odchadzam pracovat...hawk

_________________
ked to nejde silou,skus to este silnejsou silou...pripadne si precitaj navod na pouzitie...........REBELY FOREVER-AND YOU?(':smt134')


Pon, 11.02.2008, 12:15
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
pfka1 píše:
presne tak,ziarovka bol len humor,aby ta nebolela z toho blikania hlava...

ak to bol humor, tak si tam mal dať aspoň smajlíka. :shock: Lebo takto to ako humor nevyznelo a preto som napísal to čo som napísal a tak ako som napísal

pfka1 píše:
ale k veci-nemam tolko casu aby som ti odpisoval ako priatel z odbornej literatury vsetky body ze co a ako-ak to pisal v anglictine z hlavy tak klobukom dole a VELKY RESPEKT,v tych bodoch boli aj veci co som ti ja z nasej praxe pri opravach povedal aby si sa zbytocne netrapil,skoro vzdy sme to takto vyliecili


času nemám ani ja, takže som to NEODPISOVAL, ale práve preto som to iba VLOŽIL v angličtine, lebo nemám čas to tu prekladať a mne osobne tá angličtina nevadí a väčšina odbornej literatúry je práve v angličtine.
A pokiaľ ide o tvoje skúsenosti z praxe pri opravách - tak to som nikde nepodceňoval ani nerozporoval.

pfka1 píše:
...k hastereniu-stary moj poviem ti-ja v mojom veku sa uz nehadam ani s vlastnou zenou a URCITE to nebude nikto na fore,do tohto sa zatiahnut nedam,len si myslim ze ak ma niekto iny nazor na problem nemal by hned napadnut ineho ale tomu co ziada o radu by mohol napisat nieco v tom duchu ze...ja to vidim takto a takto skus toto alebo toto....clovek si vyberie a urobi si k veci patricny nazor.ale inac rad sa necham poucit o comkolvek hlavne na nete,polemiku o veci kludne mozme riesit niekde na zraze,vazim si ludi co vedia ....odchadzam pracovat...hawk


Ja mám tiež hoodne ďaleko od toho, aby som sa z niekym hádal a už vôbec nie cez net :-D
Ale na druhej strane hovorím veci "na plnú hubu". A keď si myslím, že odpojiť kontrolku (liečiť dôsledok a nie príčinu) je BLBOSŤ, tak to tak napíšem. :wink:
Peter, neber to ako útok na tvoju osobu. Nikto ťa nenapadol. Takto by som to povedal každému. :twisted:
Ale ako píšeš, polemiku môžeme riešiť kdekoľvek (aj na zraze, aj pri pivku...)

TO JE MOJE POSLEDNÉ SLOVO K DANEJ PROBLEMATIKE

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 11.02.2008, 12:52
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.01.2008, 6:38
Príspevky: 284
Bydlisko: krupina-/nemusite sa pfkovat -staci PETER,petko atd/
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ok

_________________
ked to nejde silou,skus to este silnejsou silou...pripadne si precitaj navod na pouzitie...........REBELY FOREVER-AND YOU?(':smt134')


Pon, 11.02.2008, 16:12
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 10.07.2007, 0:06
Príspevky: 178
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
No ja ked som mal check engine. Tak to bolo cosi s nejakym senzorom v motore zadrbaval sa. Staci ho precistit a ide to. odporucam aj novy palivovy filter. Sorry presnejsi byt neviem mozno niekto iny.


Pon, 11.02.2008, 16:55
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:smt022 :smt022 :smt022 :smt022 :smt022 :smt022 :smt022 :smt022
MAAAM VELKY SMUTOK....
ENGINE BLIKA DALEJ ...
.. ALE ZATO PRDLA SPOJKA...
a zrovna v terene...

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

PS: ZHANAM SPOJKU na samika 1,3i r.99 spaniel... ak ma niekto nadbytok, je tu poptafka...
:-)
Znacka: FAST and FURIOUS

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Pon, 11.02.2008, 21:13
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.01.2008, 6:38
Príspevky: 284
Bydlisko: krupina-/nemusite sa pfkovat -staci PETER,petko atd/
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ak prezilo mekano,tak posli ups ku mne,tento tyzden nesiem nejake na repas...

_________________
ked to nejde silou,skus to este silnejsou silou...pripadne si precitaj navod na pouzitie...........REBELY FOREVER-AND YOU?(':smt134')


Pon, 11.02.2008, 22:27
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pfka1 píše:
ak prezilo mekano,tak posli ups ku mne,tento tyzden nesiem nejake na repas...

nerozumiem, co to je??
rozoberiem a co mam kuknut??

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Pon, 11.02.2008, 23:01
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.01.2008, 6:38
Príspevky: 284
Bydlisko: krupina-/nemusite sa pfkovat -staci PETER,petko atd/
Odpoveď s citáciou
...ZODRATA LAMELA...ak to nebudes vyberat ty tak mechanik skonstatuje co som napisal velkymi pismenami,ty ho ohur otazkou o mekane,on povie dobre alebo nie,posles ked ano,ked nie objednavas novu...

_________________
ked to nejde silou,skus to este silnejsou silou...pripadne si precitaj navod na pouzitie...........REBELY FOREVER-AND YOU?(':smt134')


Pon, 11.02.2008, 23:49
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
pfka1 píše:
...ZODRATA LAMELA...ak to nebudes vyberat ty tak mechanik skonstatuje co som napisal velkymi pismenami,ty ho ohur otazkou o mekane,on povie dobre alebo nie,posles ked ano,ked nie objednavas novu...

aaaa lamela, tak to som nevedeu ze to aj tak volaju... :-)
zasa nieco viem.
Dnes - zajtra rozoberieme a budem vediet co vlastne je zle.

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Uto, 12.02.2008, 8:03
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: