Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 13.05.2024, 19:19
Dnes je pondelok 13. mája 2024, meniny má Servác a zajtra Bonifác




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 VYMENA LOZISK NA OTOČACH -SAMURAI rv.98 
Autor Správa
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.04.2008, 12:32
Príspevky: 168
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
tak dnes som sa pustil do vymeny lozisk na otococh.
nieco taketo som robyl po prvy raz tak som si radsej kazde uchytenie,a ulozenie nafotil..

vyzeralo to nejak takto

Obrázok

Obrázok

Obrázok

asi budem potrebovat novy aj ten filc proti prachu nokolo vymenit za novy

Obrázok

trochu som sa zlakol,ked som vytiahol cely hriadel von,ze ci sa bude dat vratit naspet,tak uvidime,vraj sa tam da trafit.

Obrázok

v tej vazeline je uz voda ze?preto je taka aka je.. a spytam sa .v tomto otocnom lozisku je trosku vola ma tam byt?alebo to je zle?hybe sa to malinko dostran

Obrázok

akym typom vazeliny mozem nahradit tuto povodnu?lupil som si castrol LMX vraj to je dobre na loziska,mam ju natlacit aj do tejto otoce?


Obrázok

Obrázok

oproti sebe su dve kosene loziska a na hornom bola akoby podlozka s guferkom,taka gumicka.na dolnom lozisku som ju nenasiel,myslite za ma byt aj tam.
inak te loziska boli strasne rosypane,uz sa takmez ani netocili,niekde chybal al valcek.
myslim ze su to take iste loziska s ozn. japan koyo HC 30302 JR, na tom gufere je take iste oznacenie

Obrázok

kto vie dat radu pri skladani,pudem vdacni.. ci treba nieco vymedzit,na co dat pozor atd.
dakujem vam

edit:presunuté, sem sa to viac hodí :wink:
d.

_________________
SUZUKI SAMURAI 1.3
mačeta,lano,naradie,PMR BFG AT,podvozok, CB


Str, 23.07.2008, 16:51
Profil WWW
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
tyvoleee :shock: kdo maze, ten jede

kewin357 píše:
asi budem potrebovat novy aj ten filc proti prachu nokolo vymenit za novydakujem vam

Asi ano :-D
kewin357 píše:
trochu som sa zlakol,ked som vytiahol cely hriadel von,ze ci sa bude dat vratit naspet,tak uvidime,vraj sa tam da trafit.

Da.

kewin357 píše:
v tej vazeline je uz voda ze?preto je taka aka je..

V tej vode je nejaka vazelina? :-D
Rozhodne dokladne vycistit, hento tam je skor brusna pasta, pokial sa to da z fotky posudit.

kewin357 píše:
akym typom vazeliny mozem nahradit tuto povodnu?lupil som si castrol LMX vraj to je dobre na loziska,mam ju natlacit aj do tejto otoce?

Hlavne natlac vazelinu do homoklbu (co je docela hnusna babracka); to co je v guli okolo su len prebytky.
Zvislakove loziska cimkolvek, klby najlepsie grafitkou. Loziska grafitkou nie. Typ (a cenu) podla vlastnej uvahy, fungovat to bude. Do zvislakovych, ak mas podozrenie, ze do nich naberies vodu, by som dal A00 - ide skor o to, aby tam vydrzala funkcna, ako o nejake velke mazanie.

kewin357 píše:
oproti sebe su dve kosene loziska a na hornom bola akoby podlozka s guferkom,taka gumicka.na dolnom lozisku som ju nenasiel,myslite za ma byt aj tam.


Myslis kuzelove loziska. Kosena je luka. :-D
Gumicka by mala byt si myslim (ciste filozoficky, aby tam netieklo), ale neviem to isto - nech sa vyjadria samurajologovia.

kewin357 píše:
myslim ze su to take iste loziska s ozn. japan koyo HC 30302 JR, na tom gufere je take iste oznacenie
kto vie dat radu pri skladani,pudem vdacni.. ci treba nieco vymedzit,na co dat pozor atd.


Lozisko omerat a skusit najst nahradu, ZKL by mohlo pasovat? Loziska menit cele! (videl som aj menit len klietku s valcekmi a vnutrom, vonkajsi ostal :roll: )
Okrem toho akurat vseobecne zasady, nesrofovat zavity cez blato a tak. Pod zvislakmi by mali byt nejake bajlaky, po dotiahnuti to musi chodit trochu ztuha, ale fakt len trochu; a mali by byt hore aj dole rovnake - ak treba, vyrobit. Ja osobne by som to skusmo skladal bez klbu a poloosi.
V akom zdravotnom stave je simering v nohavici?

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Str, 23.07.2008, 17:15
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.04.2008, 12:32
Príspevky: 168
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MoostanQue

dakujem ti za rady,to je na nezaplatenie..
nakorko som elektrikar tak s tymi odbornimi nazvami som sa nejak nepohodol.. co je simering v nohavici :-D ??a ake su zvislakove loziska..hehe preto aj to kosene lozisko :))))

_________________
SUZUKI SAMURAI 1.3
mačeta,lano,naradie,PMR BFG AT,podvozok, CB


Str, 23.07.2008, 17:33
Profil WWW
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:-D pohoda lesna, jeden nemoze vediet vsetko

simering/gufero je gumovy tesniaci kruzok, cez ktory sa strka poloosa do nohavice. Brani prieniku oleja z diferaku a nohavice do gule, a vazeliny ci vody opacne. Onemocnenie sa prejavi tecenim oleja z gule, resp. z diferaku cez gulu - v guli samotnej je vazelina, takze nema co tiect - za predpokladu, ze v diferaku nejaky olej je.

Zvislakove su proste tie, co tvoria zvisle capy - teda to horne a dolne kuzelove.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Str, 23.07.2008, 17:50
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.04.2008, 12:32
Príspevky: 168
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jaaaj no uz mi to je jasne:)) noo to guferko okolo je dobre,myslim ze to tesnost bude plnit. alebo razdes ked je to uz vimenit

_________________
SUZUKI SAMURAI 1.3
mačeta,lano,naradie,PMR BFG AT,podvozok, CB


Str, 23.07.2008, 18:12
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kewin maš PMku,no to ložisko nie je problem,akurat ,že ZKL neexistuje,ale iny vyrobcovia ano ,takže maš na vyber cena cca 150sk ,akurat by som možno vymenil aj to gufero ,na Tvojom mieste ,ale nevidim nejaky rozmer tak Ti neporadim.... ložisko nie je problem :wink: ///myslim,že ten isty rozmer ma aj ,,maluch,, Fiat126p v prednom kolese,ale nie som si celkom isty.......//

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 23.07.2008, 22:56
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.04.2008, 12:32
Príspevky: 168
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
tak konecne sa mi tu matku podarilo povolit,siel som na to po vsetkych tych radach od vas nakoniec tym ruskym sposobom, no fungovalo,sekac a kladivo to je vercaig :-D

Obrázok

Obrázok

_________________
SUZUKI SAMURAI 1.3
mačeta,lano,naradie,PMR BFG AT,podvozok, CB


Pia, 25.07.2008, 10:52
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: