Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 13.05.2024, 16:31
Dnes je pondelok 13. mája 2024, meniny má Servác a zajtra Bonifác




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 LPG a samec - dat ci nedat...? 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 07.05.2008, 8:05
Príspevky: 51
Bydlisko: pod Chočom
Odpoveď s citáciou
Caute zalesaci,
kedze 95% mojich tras je teren a z toho 50% z redukciov dost ma trapi vecne prazdna nadrz. Ma niekto z vas skusenosti z LPG v samcoch s karburatorom? Oplati sa tym zaoberat ci prilis moc problemov?

/Este podotykam neoficialny LPG/

_________________
Suzuki Samurai 1300 karbec, prevedenie TANK /celoplech/, vybava TERMIT /pilka,sekerka a ine drevokazy/, environmentaly friendly: LPG


Pia, 15.08.2008, 20:26
Profil ICQ
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
steeler píše:
Caute zalesaci,
kedze 95% mojich tras je teren a z toho 50% z redukciov dost ma trapi vecne prazdna nadrz. Ma niekto z vas skusenosti z LPG v samcoch s karburatorom? Oplati sa tym zaoberat ci prilis moc problemov?

/Este podotykam neoficialny LPG/


Mas SPZ???
Ak ano tak to nedavaj a dalsia vec uberes vykon z motora a karborator deto
radsej jazdi na benzin ako riesil som to aj zo zapisanim do Tp a ostatnymi pi... tak by to stalo okolo 25tis ale musel by tam ist karbec a to nem dobre

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Pia, 15.08.2008, 22:47
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 07.05.2008, 8:05
Príspevky: 51
Bydlisko: pod Chočom
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Citácia:
Mas SPZ???
Ak ano tak to nedavaj a dalsia vec uberes vykon z motora a karborator deto
radsej jazdi na benzin ako riesil som to aj zo zapisanim do Tp a ostatnymi pi... tak by to stalo okolo 25tis ale musel by tam ist karbec a to nem dobre


Spz nemam, a karbec tam je ale prave preto tam LPG rozmyslam dat. Motam sa v tom po horach v okruhu cca 10km preto mam spotrebu na 100km ako 3Hummre :evil: Kamos si do UAZa /byvala sanitka/hodil LPG a nemoze si vynachvalit ale pravda je ze tam ma 2,8l motor a asi ma z coho uberat vykon.

Mam moznost dat tam LPG za nejakych 12tis co sa mi zda dost rozumna cena, preto ma to stale skrie. Ale aj preto ze spojenie 20 rocny karburator-studeny motor a benzin je uplna tragedia a dufam ze plyn by tomu mohol nejako pomoct. Je to tak ci iba marne dufam?

_________________
Suzuki Samurai 1300 karbec, prevedenie TANK /celoplech/, vybava TERMIT /pilka,sekerka a ine drevokazy/, environmentaly friendly: LPG


Sob, 16.08.2008, 5:13
Profil ICQ
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
steeler píše:
Citácia:
Mas SPZ???
Ak ano tak to nedavaj a dalsia vec uberes vykon z motora a karborator deto
radsej jazdi na benzin ako riesil som to aj zo zapisanim do Tp a ostatnymi pi... tak by to stalo okolo 25tis ale musel by tam ist karbec a to nem dobre


Spz nemam, a karbec tam je ale prave preto tam LPG rozmyslam dat. Motam sa v tom po horach v okruhu cca 10km preto mam spotrebu na 100km ako 3Hummre :evil: Kamos si do UAZa /byvala sanitka/hodil LPG a nemoze si vynachvalit ale pravda je ze tam ma 2,8l motor a asi ma z coho uberat vykon.

Mam moznost dat tam LPG za nejakych 12tis co sa mi zda dost rozumna cena, preto ma to stale skrie. Ale aj preto ze spojenie 20 rocny karburator-studeny motor a benzin je uplna tragedia a dufam ze plyn by tomu mohol nejako pomoct. Je to tak ci iba marne dufam?


Kedze tam mas karbec tak tam daj plyn uvidis co to bude robyt ale asi by som tam dal silnejsi motor a tak plyn ale je to na tvojom uvazeni

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Sob, 16.08.2008, 8:15
Profil ICQ
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
steeler píše:

Mam moznost dat tam LPG za nejakych 12tis co sa mi zda dost rozumna cena, preto ma to stale skrie.

Ale aj preto ze spojenie 20 rocny karburator-studeny motor a benzin je uplna tragedia a dufam ze plyn by tomu mohol nejako pomoct. ?


-Máš kde tankovať LPG keď nemáš TP?
-12 tisíc za splynovač bez papiera je dosť.
-Kto to bude montovať?
-Studený motor prevažne treba aj tak naštartovať a zohriať na benzín.
-kam dáš nádrž? zapraceš posledné volné miesto v kabíne?
-Budeš vedieť zoštelovať LPG, keď nevieš karbec?

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Sob, 16.08.2008, 10:14
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 07.05.2008, 8:05
Príspevky: 51
Bydlisko: pod Chočom
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Citácia:
-Máš kde tankovať LPG keď nemáš TP?
-12 tisíc za splynovač bez papiera je dosť.
-Kto to bude montovať?
-Studený motor prevažne treba aj tak naštartovať a zohriať na benzín.
-kam dáš nádrž? zapraceš posledné volné miesto v kabíne?
-Budeš vedieť zoštelovať LPG, keď nevieš karbec?


-spravi mi to na PB flasu ktoru mi za mierny "poplatok" natankuju na benzinke
-profesional kt. montuje plyn do aut uz zo 10rokov /inac by som sa toho nechytal/
-to mi je jasne
-bohuzial za polovicnu cenu jazdy to miesto musim obetovat a ked budem nieco vozit pojdem na benzin
-zostelovanie je v cene

K tej cene, len samotny reduktor stoji takmer 5litrov a cenu mam len svoj limit, predpokladam okolo 10tis.
Kedze mesacne tam nalejem za 2500sk benzinu predpokladam ze do 2 rokov /ak sa podari/ sa mi to vrati. /ak nepodari budem mat LPG set na predaj :-D /

_________________
Suzuki Samurai 1300 karbec, prevedenie TANK /celoplech/, vybava TERMIT /pilka,sekerka a ine drevokazy/, environmentaly friendly: LPG


Ned, 17.08.2008, 7:10
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
samuraj dokaze mesacne zozrat za 2500sk benzinu? co keby si aj vypinal na noc motor :lol:

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Ned, 17.08.2008, 8:26
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
masurko píše:
samuraj dokaze mesacne zozrat za 2500sk benzinu? co keby si aj vypinal na noc motor :lol:


Co sa cudujes mne to zere tiez tak podobne a ktomu taham prives cca Vydrna ma visla na 2500sk a to som nejazdil TRial keby ano tak som na 3500sk

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Ned, 17.08.2008, 9:31
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Citácia:

-spravi mi to na PB flasu ktoru mi za mierny "poplatok" natankuju na benzinke
-profesional kt. montuje plyn do aut uz zo 10rokov /inac by som sa toho nechytal/
-to mi je jasne
-bohuzial za polovicnu cenu jazdy to miesto musim obetovat a ked budem nieco vozit pojdem na benzin
-zostelovanie je v cene


len na okraj: kolko tych flias budes naraz naplnat? aby si nemynul viac chodenim na benzinku, co myslis kolko tak na jednej urobis km?

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Ned, 17.08.2008, 10:55
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak mne vychádza priemerka zo zdvyhnutým trolom na 33" cca 10L.

Mali by ste s tými vašimi chrústami niečo robiť. :-D

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Ned, 17.08.2008, 10:58
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 18.11.2007, 22:55
Príspevky: 32
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Najlacnejsia prerabka lpg zo starej skodovky alebo zigulaka vybrat creva mechanik vymeni membrany a filtre nove trubky len nadrz nesmie byt starsia ako 10 r. Jednoduksie je velka lpg flasa prazdnu vymenis len pozor na netesnosti inak ficis. :evil: Moj jimy spotreba cipnuta r. jednotka cesta 60/40 t. 9.5l b. Sekvencne lpg cesta 60/40 t 10.5 l lpg cesta 10/90 t 12.5l lpg do 4000ot lpg ide vykonnejse ako b. :-D


Ned, 17.08.2008, 11:17
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 07.05.2008, 8:05
Príspevky: 51
Bydlisko: pod Chočom
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jj ved ked chlapik obzeral karburator vraj to bude skoro rovnaky system jak LPG do favorita, preto dufam ze operacia sa podari a nebudem uz tolko prispievat arbskym sejkom na zlate sedatka na hajzle :smt081

btw: nebude nejaky problem robit lambda sonda? ma uz par peknych rockov a netusim ci vobec daco tam robi alebo uz je na vecnosti...

_________________
Suzuki Samurai 1300 karbec, prevedenie TANK /celoplech/, vybava TERMIT /pilka,sekerka a ine drevokazy/, environmentaly friendly: LPG


Ned, 17.08.2008, 17:06
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 07.05.2008, 8:05
Príspevky: 51
Bydlisko: pod Chočom
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Citácia:
len na okraj: kolko tych flias budes naraz naplnat? aby si nemynul viac chodenim na benzinku, co myslis kolko tak na jednej urobis km?


Netusim, ale myslim ze z 1,3 to nebude az taky problem. Km su v terene zavadzajuce, skor motohodiny. V robote nam maly vozicek z 2,5l motorcekom vydrzi na bombe 5hod, velky z 4,2l asi 3,5h. Jazdi sa na nich takmer nonstop a samozrejme system brzda/plyn na podlahu.

_________________
Suzuki Samurai 1300 karbec, prevedenie TANK /celoplech/, vybava TERMIT /pilka,sekerka a ine drevokazy/, environmentaly friendly: LPG


Ned, 17.08.2008, 17:37
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
steeler píše:
Citácia:
len na okraj: kolko tych flias budes naraz naplnat? aby si nemynul viac chodenim na benzinku, co myslis kolko tak na jednej urobis km?


Netusim, ale myslim ze z 1,3 to nebude az taky problem. Km su v terene zavadzajuce, skor motohodiny. V robote nam maly vozicek z 2,5l motorcekom vydrzi na bombe 5hod, velky z 4,2l asi 3,5h. Jazdi sa na nich takmer nonstop a samozrejme system brzda/plyn na podlahu.


kamos mal urobeneho samika na plyn s normalnou nadrzou, vzhladom na to ze kara bola bez TP a pumpa daleko, skusal to transportovat v 10kg flasiach, neviem, ci mu to vsetko islo z flias vonku, ale po niekolkych dnoch to vzdal a splynovac predal, lebo nebola absolutne ziadna uspora a iba sa s koli tomu natahoval s bombami atd...preto ten moj pesimizmus

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Ned, 17.08.2008, 19:29
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 07.05.2008, 8:05
Príspevky: 51
Bydlisko: pod Chočom
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Citácia:
kamos mal urobeneho samika na plyn s normalnou nadrzou, vzhladom na to ze kara bola bez TP a pumpa daleko, skusal to transportovat v 10kg flasiach, neviem, ci mu to vsetko islo z flias vonku, ale po niekolkych dnoch to vzdal a splynovac predal, lebo nebola absolutne ziadna uspora a iba sa s koli tomu natahoval s bombami atd...preto ten moj pesimizmus


rozumiem, ja mam benzinku s lpg vedla prace takze mozem tankovat aj kazdy den. Navyse na nove lpg flase od viffu existuje rychlospojka kde vymena flase trva 30s. Taku zohnat a bude to pohoda. Dufam.

_________________
Suzuki Samurai 1300 karbec, prevedenie TANK /celoplech/, vybava TERMIT /pilka,sekerka a ine drevokazy/, environmentaly friendly: LPG


Ned, 17.08.2008, 20:18
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: