Dnes je nedela 28. júna 2026, meniny má Beáta a zajtra Peter a Pavol, Petra
| Autor |
Správa |
|
Pato2.0V6
Čumil
Registrovaný: Ned, 28.11.2010, 16:31 Príspevky: 5 Bydlisko: Považská Bystrica
|

Najskor by som velmi rad vsetkym podakoval za rady, ktore som dostal, postupne som vyskusal jednotlive kroky, ktore mi kolegovia odporucili. Uz to vyzeralo, ze problem je vyrieseny. Celu zimu nebol problem s nizkymi otackami a kapanim motora. No akonahle sa oteplilo je problem opat spat. Po poriadnom zahriati motora klesaju otacky na 200/min. alebo motor uplne skape. Vedel by mi niekto poradit ako zvysim volnobezne otacky na motore 2.0 V6 r.v. 1997, motor pravdepodobne Mazda. Skusal som to niako intuitivne nastavit, ale akosi som nepochopil, co je nastavovaci element pre volnobezne otacky. Na vrchnej casti hlavy je maly piestik, do ktoreho ide hadica s chladiacou kvapalinou, cim teplejsia voda don tecie, tym viac sa vysuva a tlaci na otocny element. Tento element ma podobny tvar vacke, po ktorej sa odvaluje kolecko, ktore je spojene s tiahlom, do ktoreho je uchytene plynove lanko. Ked bol motor poriadne zohriaty kolecko uplne stratilo kontakt s tym otocnym elementom a otacky klesli na 200/min. Mate s tym niekto skusenosti? Nemate niekto manual, kde je popisane ako nastavovat volnobeh? Kto viete poradte prosim. Skuste pozriet foto nizsie.

_________________ Vitara 2.0 V6
|
| Ned, 10.04.2011, 20:32 |
|
 |
|
pajlotmato
Učeň
Registrovaný: Štv, 24.11.2011, 11:08 Príspevky: 17 Bydlisko: Veľký Krtíš
|
Ja len okrajom tejto témy sa chcem opýtať, kúpil som tiež túto 2,0lV6 vitaru ročník 1996, je dovezená z Rakúska, stav je výborný bez hrdze a kamarát momentálne trochu repasuje nutné veci v motore čo trebalo pre pokoj duše vymeniť ale aj plechové disky ktoré na tom sú už majú čo to za sebou, buď by som ich chcel dať niekomu repasovať alebo kúpim nejaké lacné nové ale neviem aká je rozteč diskov na tom, na internete som našiel, že by to mohlo byť 5x139,7, neviete to niekto presne?
|
| Uto, 06.12.2011, 12:49 |
|
 |
|
Kto je on-line |
Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný |
|
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
|
|