Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 6:21
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
 Grand Vitara 2,5 6V 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 12:33
Príspevky: 19
Bydlisko: Považie
Odpoveď s citáciou
Vie niekto o rozvodoch u tohto typu? Je tu rozvodový remeň, alebo reťaz?

_________________
GV 2,5 6V


Pia, 28.11.2008, 14:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Reťaz, a nie jedna, ale hneď rovno tri. :lol:
U týchto rozvodov nie je tak problém v reťaziach, ako v pomocných vodítkach, ktoré sa môžu vydrieť, odlomiť a potom to trocha viac šuští v motore.

Obrázok

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Pia, 28.11.2008, 16:42
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 12:33
Príspevky: 19
Bydlisko: Považie
Odpoveď s citáciou
Vďaka! Aj keď mám najazdené po všetkých povrchoch, údržba a servis nie je moja silná stránka. Občas je v motore taký slabý kovový šelest ako ventyly, aj som myslel, že to bude reťaz, alebo niaka kladka, no známy "vševedko" ma presviedčal, že tam bude asi remeň a mám vymeniť rozvody, lebo na tachometri je 100.000 a skutočnosť môže byť aj viac (r.v. 2000). Inak kúpená pred 1,5 rokom z druhej ruky a všetko OK, iba občas smrdí spojka. Vymenil som všetky oleje, nabehal cez 40.000 km. Vieš mi poradiť servisné intervaly, čo a ako?

_________________
GV 2,5 6V


Uto, 02.12.2008, 19:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
amatér píše:
Vďaka! Aj keď mám najazdené po všetkých povrchoch, údržba a servis nie je moja silná stránka. Občas je v motore taký slabý kovový šelest ako ventyly, aj som myslel, že to bude reťaz, alebo niaka kladka, no známy "vševedko" ma presviedčal, že tam bude asi remeň a mám vymeniť rozvody, lebo na tachometri je 100.000 a skutočnosť môže byť aj viac (r.v. 2000). Inak kúpená pred 1,5 rokom z druhej ruky a všetko OK, iba občas smrdí spojka. Vymenil som všetky oleje, nabehal cez 40.000 km. Vieš mi poradiť servisné intervaly, čo a ako?


Spojka je u týchto motorov bežná vec, dostáva dosť nafrak, takže určite zavčasu vymeniť. Rozvody neviem presne servisný interval, teda výmenu, ale píšeš, že sú zatiaľ počuť len občas, a asi len pri studenom motore, tak to netreba riešiť. No najneskôr to treba pozrieť do 150tis km, tam už je dosť veľké riziko, že tie klzáky budú dosť zodraté. Aspoň jeden chlapík to menil pri 180tis km a tam boli tie klzáky a vodítka až kvôli predratiu ulomené. Všetko však dosť záleží ako vždy od spôsobu jazdy. Ak motor často vytáčaš, tým skôr sa tie rozvody budú pýtať pozrieť.
Siečky, ak si nemenil určite vymeň, stovka km je na ne dosť. Asi tak

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Uto, 02.12.2008, 22:04
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 12:33
Príspevky: 19
Bydlisko: Považie
Odpoveď s citáciou
Gabo, vidím máš krátku Vitaru, asi si fanda Suzuki. Ja teda hej! Krátku Vitaru 1,6 (r.v.92) som jazdil 6 rokov - fantázia, údržba skoro žiadna iba benzín, voda, olej, možno raz sviečky a to kopec kilometrov bez niakeho jemného zaobchádzania. Raz som dal vymeniť spojku (úplne zodretá až na nity a kov, že som sa nepohol z miesta) a utrhnutý výfuk je bežná záležitosť. Minulý rok odišla riadiaca jednotka, žiadny elektrikár to nevedel spraviť, novú riadiačku som nechcel a staršia nebola rychlo k zohnatiu. Kúpil som teda terajšiu Grandku a nepojaznú vitarku som na odporúčanie švagra postavil na dvor jednému "koumakovi", ktorí ju za dva dni spojazdnil.
Bodaj by Grandka tiež bola taká spoľahliva, za tú dobu čo ju mám sa zatiaľ tak javí.

_________________
GV 2,5 6V


Str, 03.12.2008, 12:25
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 12:33
Príspevky: 19
Bydlisko: Považie
Odpoveď s citáciou
Čaute!!
Mám dve otázočky:
- Na modeloch Grand od r.98 je karoséria už zinkovaná?
- Zadný dif. sa dá upraviť, či už samosvorom, alebo uzávierkou?
Má to niekto na konkrétnom type a vie s tým poradiť? Aké sú skúsenosti?

_________________
GV 2,5 6V


Uto, 30.12.2008, 12:46
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: