Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 5:23
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 
 Grand Vitara 2,4i - zdvihnutie podvozku 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Štv, 19.05.2011, 8:19
Príspevky: 30
Bydlisko: Stará Ľubovňa
Odpoveď s citáciou
Zdravím.
Chcel by som zdvihnúť svoju Grand Vitaru 2,4i r.v. 2009.
Zaujímalo by ma, či by pri zvýšení podvozku o 2" (5cm) a to iba pružinami IRONMAN bez nových tlmičov mohol nastať nejaký problém. Niekde som sa dočítal, že chlapík si svoj offroad zodvihol o spomínanú výšku iba pomocou pružín, nakoľko nemal dostatok financií na komplet podvozok a neskôr dokúpil aj tlmiče, no po namontovaní tlmičov to podľa jeho slov nijako závažne neovplyvnilo výšku či jazdu. Teda stačilo by dať tam iba pružiny IRONMAN?
Ešte dotaz. Je podľa Vás suma 320 EUR iba za pružiny OK?


Pon, 25.02.2013, 12:09
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 07.11.2012, 18:11
Príspevky: 11
Bydlisko: Podbrezová
Odpoveď s citáciou
Ja som to liftol na strunách o 4cm cm vpredu, 6 vzadu a z pôvodnými tlmicmi by som chodil na hornych dorazoch aj po D1. ( uz len pri vychádzaní z garáže ťukol horný doraz vzadu keď bolo auto prázdne ) Síce mám 99.ročník ale nemyslím si že by akýkoľvek výrobca riešil "predprípravu" na úpravy podvozku v podobe dĺžky tlmiča nad rámec pruženia. Najlepšie keď vyskúšaš podložiť zdvyhák, zobrať meter a merať koľko je schopný poňať tlmič kým nezostane koleso vo vzduchu.

_________________
Suzuki Grand Vitara 2,0TD , 99r.v. , 4cm lift (vpredu podlozky, vzadu podlozky + struny Š120), pneu Yokohama Geolandar Ice/teren 235/80 R16


Pon, 25.02.2013, 17:33
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 2 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron