Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 14:44
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Cherokee XJ 2,5 otazky pred kupou auta, kt. som bol pozriet 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.10.2016, 20:26
Príspevky: 28
Odpoveď s citáciou
Ahojte,
som tu novy, co-to som preluskal v starsich temach, ktore tu su, ale nie vsetko som nasiel. Mam na ruke kupu XJ rv. 2000, 2,5TD stav km tesne pod 200tis., dovoz z AT. Dnes som ho bol aj pozriet, aj som sa v nom presiel.
Pozrel som zakladne veci, ako podvozok a interier. Auto v tomto smere vyzera byt pomerne zachovale. Nasledne majitel nastartoval. Trochu ma prekvapilo, ze ho bolo treba pomerne dlho natacat, ale naskocilo, nezdochlo, bezalo. Dali sme kratky vyjazd aj v terene v blate s letnymi, ale 4x4 plnilo svoju ulohu a pekne to vytiahlo do kopca. Dobijanie ukazovalo stabilne 14V, tlak oleja po zahriati klesol zo 4 na 2. Potom na volnobehu pekne drzal 2. Pocas pridavania otacok behal do 2 do 3,5. Nenasiel som tu konkretnu odpoved, ci je to OK. Ja mam ale pocit, ze hej, ak nie, opravte ma.
Otazka 1:
Co mi buchlo do oci bolo, ze pocas celej jazdy svietila kontrolka ABS. Tu mi majitel povedal, ze je to len vadne cidlo, resp. ze to nesvieti stale. Vraj to ma nieco spolocne s tym, ked sa cidlo zanesie blatom. Je to pravda?
Otazka 2:
Skontroloval som klasicky olej a nadobku na chladiacu zmes. Olej cierny, ale to je klasika, na vrchnaku neboli ziadne stopy, ze by bola v oleji voda, hladina tesne nad spodnym zarezom. V nadobke na kvapalinu vsak ale bola ako keby hrdzava voda s nejakymi mensimi usadeninami na povrchu - vid foto. Ked som k nej pricuchol bolo velmi slabo citit chladiacu kvapalinu, zato dost silno hrdzu (ako ked chytite lesenarsku trubku a potom od nej smrdia ruky :-)) Ak tam teda dal predosly majitel postnu zmes, resp. iba vodu, bude stacit system precistit a dat tam spravnu zmes? Nevyzera, ze by tam tlacilo olej a vodna pumpa je vraj menena a relativne nova.
Otazka 3:
Na jednom tesneni presakoval olej (vid foto). Nie som nejaky odbornik na motory, ale totok by malo byt na kryte ventilov a malo by to byt riesitelne iba vymenou tesnenia, alebo moze byt priznakom niecoho horsieho?

Este som si vsimol take prkotiny, ze nesvietila kontrolka stretavaciek (neviem ale, ci tam nejaka je), nevedel som nejako zaktivovat tempomat, vyzera to tak, ze majitel nema kod k radiu (je problem ho zohnat u predajcu Jeep?)... LDC palubneho pocitaca pod strechou fungoval.
Este finalna otazka... Je nieco, co by som este mal skontrolovat, resp. sa na to opytat predajcu? Mozem pripadne postnut fotky motoroveho priestoru, ci niekomu nieco nebuchne do oci...
Vopred dakujem za odpovede. A sorry, ak som niekde pouzil laicke "terminy a tehcnika". Nie som z oboru. :)


Prílohy:
P_20161120_115653.jpg
P_20161120_115653.jpg [ 151.5 KiB | Zobrazené 7409 krát ]
P_20161120_120203.jpg
P_20161120_120203.jpg [ 100.88 KiB | Zobrazené 7409 krát ]

_________________
Jeep Cherokee 2,5TD Classic (r.v. 2000) - leštenka
Ned, 20.11.2016, 17:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1887
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Prezraď kde si ho bol pozriet,ja som bol v stredu pozerať cherokee 2,5td v Novakoch a velka katastrofa :smt017 tak len ci to nie je to iste

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Ned, 20.11.2016, 17:35
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.10.2016, 20:26
Príspevky: 28
Odpoveď s citáciou
Nie, nie je to auto z Novakov.

_________________
Jeep Cherokee 2,5TD Classic (r.v. 2000) - leštenka


Ned, 20.11.2016, 17:38
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 24.03.2015, 21:18
Príspevky: 79
Odpoveď s citáciou
Ta vyrovnavacka je plna po okraj alebo sa mi to zda....


Ned, 20.11.2016, 17:39
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.10.2016, 20:26
Príspevky: 28
Odpoveď s citáciou
pajko píše:
Ta vyrovnavacka je plna po okraj alebo sa mi to zda....


To som fotil asi 10min. po jazde. Pred jazdou bola po risku ako ma byt chladna. Len som to chcel potom este odfotit, lebo som sa radil aj s kamosom mechanikom. Ten ale nema vela skusenosti s Jeep, tak sa preto pytam este aj tu.

_________________
Jeep Cherokee 2,5TD Classic (r.v. 2000) - leštenka


Ned, 20.11.2016, 17:40
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 24.03.2015, 21:18
Príspevky: 79
Odpoveď s citáciou
Ked je to po jazde, tak sa na to auto vykasli.... asi praskle tesnenie pod hlavou v lepsom pripade...


Ned, 20.11.2016, 17:44
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 24.03.2015, 21:18
Príspevky: 79
Odpoveď s citáciou
Zaroven mas odpoved preco to dlhsie startovalo...


Ned, 20.11.2016, 17:45
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.10.2016, 20:26
Príspevky: 28
Odpoveď s citáciou
Tak to si ma velmi nepotesil, no...

_________________
Jeep Cherokee 2,5TD Classic (r.v. 2000) - leštenka


Ned, 20.11.2016, 18:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1887
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
pozri po inom,pytal som sa či je z Novák lebo to z vonka aj z vnutra vyzeralo obstojne len okolo motora hotová katastrofa :shock:

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Ned, 20.11.2016, 18:47
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.10.2016, 20:26
Príspevky: 28
Odpoveď s citáciou
pampuch131 píše:
pozri po inom,pytal som sa či je z Novák lebo to z vonka aj z vnutra vyzeralo obstojne len okolo motora hotová katastrofa :shock:

Hej hej, len jak som pisal, nie je z Novak. Ale aj tento vyzeral inak velmi fajn. Predavajuci pyta 3400+prihlasenie. Ale je tam mozna dohoda. Ako, ma to lepsiu vybavu jak zaklad, ale tak itak... Ked by som mal o chvilu vrazit do GO motora, tak asi nic moc kupa.

_________________
Jeep Cherokee 2,5TD Classic (r.v. 2000) - leštenka


Ned, 20.11.2016, 19:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Ad 1
ABS svieti keď má nato dôvod. Môže byť vadné čidlo napr. Ak ideš v blate a šmýkajú ti kolesá tak síce sa rozsvieti ale pri normálnej jazde zhasne. čiže 1. problém.

ad2
Zdá sa že často menená chladiačka nebola. bežný sajrajt. Ak je stav dlhodobý môžeš očakávať že bude zanesený radiátor kúrenia, chladič. Prejaviť sa to nemusí hneď ale časom.

ad3
tesnenie pod vekom ventilov je bežná spotrebná závada nakoľko je to korkové tesnenie, tak časom povolí.

Ale: skôr by som sa kukol či netešie zadné gufero (spoj medzi medzikusom a prevodovkov) ak ano ide predovovka von a mení sa gufero a o-kružky, ak to niekto zbabre tečie veselo ´dalej niekedy väčšou intenzitou ako pred opravou :-D
A keďže 2,5TD od italiano tak by v prvom rade preklepol jeho ak to má zázračných 120 tisc a pod tak zrejme nieké tie 100 tisc km sa záhadne stratili. Tlak oleja by mal byť cca v strede budíka. Nejako závratne by padať nemal.
A otestoval by som aj samosvor na zadnej náprave, nakoľko toto auto to má a poväčšina bežných spotrebných užívateľov na to serie. Stačí dať dole zátku a pozrieť olej v dife. ak je tam humus tak na 80% bude KO.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 21.11.2016, 9:09
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.10.2016, 20:26
Príspevky: 28
Odpoveď s citáciou
Andrej, vdaka.

To ABS svietilo hned od nastartovania, pocas jazdy na asfaltke, v terene, skratka vzdy. :)
Ta chladiaca ma popravde trapi najviac. Kurenie v momente skusobnej jazdy slo jak dive, takze zatial sa to asi neprejavuje. Len fakt ked som videl tu hrdzavu vodu... To muselo takto stat dlhsie.
Tesnenie pod vekom som si aj myslel, aj mi to uz bolo viac krat potvrdene, ze to je bezna vec.
Auto stalo na betonovom plate na dvore, nevsimol som si na nom nejaky olej. Toto asi tazko pozriet bez zdvihaku, rovnako ako ten samosvor. Ci sa zmestim pod auto? :)
Kilometre su pod tesne pod 200tis. Tusim nejakych 197tis. km, co mi nepride na rocnik 2000 ako maly najazd.

V podstate som bol uz vcera po komentoch rozhodnuty, ze od toho davam ruky prec. Po Tvojom komente zas uvazujem, ci by som neskusil zjednat cenu, aby bolo na opravy... :)

_________________
Jeep Cherokee 2,5TD Classic (r.v. 2000) - leštenka


Pon, 21.11.2016, 9:28
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.10.2013, 22:10
Príspevky: 343
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Bude na predaj moje XJ 2,5TD. Je to 2000 rocnik, REALNYCH 160xxx km OVERENYCH pri 136 000km! Je to dovoz z I po prvom majitelovi, tu na SK som prvym majitelom. Je to uplna seriovka (lestenka). Kedysi som to mal chvilu zdvihnute, ale do terenu mam granda, a koli komfortu som podvozok z toho vyhodil takze je to uplna seria. Kopec veci vymenenych, treba vidiet a vyskusat. Nemam to este nafotene (cerstva myslienka predaja), takze zajtra by to mohlo byt na inzerate. Ked tak mi napis spravu ohladom otazok, ceny...

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 H.O. Overland

Jeep Grand Cherokee ZG, 4.5" Rubicon Express Long Arm, 35" Silverstone MT 117 Extreme, navijak, CB, pevnostaky, Ford 8.8 + OX locker, Dana 30 high pinion vystuzena + RCV poloosi, WARN ZEON 12


Pon, 21.11.2016, 10:54
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.10.2016, 20:26
Príspevky: 28
Odpoveď s citáciou
Dondo píše:
Bude na predaj moje XJ 2,5TD. Je to 2000 rocnik, REALNYCH 160xxx km OVERENYCH pri 136 000km! Je to dovoz z I po prvom majitelovi, tu na SK som prvym majitelom. Je to uplna seriovka (lestenka). Kedysi som to mal chvilu zdvihnute, ale do terenu mam granda, a koli komfortu som podvozok z toho vyhodil takze je to uplna seria. Kopec veci vymenenych, treba vidiet a vyskusat. Nemam to este nafotene (cerstva myslienka predaja), takze zajtra by to mohlo byt na inzerate. Ked tak mi napis spravu ohladom otazok, ceny...


Napis mi prosim do sukromnej spravy vybavu, cenu, atd. Pripadne nejake foto. Dakujem!

_________________
Jeep Cherokee 2,5TD Classic (r.v. 2000) - leštenka


Pon, 21.11.2016, 10:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
drapak píše:
... V nadobke na kvapalinu vsak ale bola ako keby hrdzava voda s nejakymi mensimi usadeninami na povrchu - vid foto. Ked som k nej pricuchol bolo velmi slabo citit chladiacu kvapalinu, zato dost silno hrdzu (ako ked chytite lesenarsku trubku a potom od nej smrdia ruky :-)) Ak tam teda dal predosly majitel postnu zmes, resp. iba vodu, bude stacit system precistit a dat tam spravnu zmes? Nevyzera, ze by tam tlacilo olej a vodna pumpa je vraj menena a relativne nova...

Kto vymení vodnú pumpu a chladiacu zmes nechá starú?! :smt157 (To len taká básnická otázka do tmy)

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pon, 21.11.2016, 11:11
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: