Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 12:46
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Cherokee XJ 2,5 otazky pred kupou auta, kt. som bol pozriet 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.10.2016, 20:26
Príspevky: 28
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
Kto vymení vodnú pumpu a chladiacu zmes nechá starú?! :smt157 (To len taká básnická otázka do tmy)

...ved toto :smt017

_________________
Jeep Cherokee 2,5TD Classic (r.v. 2000) - leštenka


Pon, 21.11.2016, 12:06
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 24.03.2015, 21:18
Príspevky: 79
Odpoveď s citáciou
Nerozmyslaj uz nad tou herkou a ber od Donda. Budes mat pokoj, len sa vozit.


Pon, 21.11.2016, 12:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
mozem potvrdit, takých peknych XJecok ako ma Dondo, vela po SK nebeha. radsej trochu doplat a zober jeho auto. za mna :smt023

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Pon, 21.11.2016, 12:39
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
drapak píše:
Trochu ma prekvapilo, ze ho bolo treba pomerne dlho natacat, ale naskocilo, nezdochlo, bezalo.


najzákladnejšie veci sú žhaviče, filter, padajúca nafta....

drapak píše:
tlak oleja po zahriati klesol zo 4 na 2. Potom na volnobehu pekne drzal 2. Pocas pridavania otacok behal do 2 do 3,5. Nenasiel som tu konkretnu odpoved, ci je to OK. Ja mam ale pocit, ze hej, ak nie, opravte ma.
...Olej cierny, ale to je klasika, na vrchnaku neboli ziadne stopy, ze by bola v oleji voda, hladina tesne nad spodnym zarezom.


2 je tak spodná hranica. Ale môže byť "unavené" čidlo tlaku ale aj starý olej, málo oleja, unavená pružina na pretlakovom ventile...

A olej tesne nad spodným zárezom je málo. Tým pádom v motore chýba cca 1,5 až 2 litre oleja

drapak píše:
Co mi buchlo do oci bolo, ze pocas celej jazdy svietila kontrolka ABS. Tu mi majitel povedal, ze je to len vadne cidlo, resp. ze to nesvieti stale. Vraj to ma nieco spolocne s tym, ked sa cidlo zanesie blatom. Je to pravda?


ak by bolo zanesené blatom tak by to nespravilo nič. Jedine že by si niekde zohnal magnetické blato :-) V blate sa ABS dokáže rozsvietiť ak ideš na dlhej 4x4 alebo na zadok a príliš hrabú kolesá. Inak nie. A po reštarte a dosiahnutí aspoň 25 km/h má zhasnúť.
Ak svieti hneď po zapnutí kľúča a nezhasne tak asi vadné čidlo alebo niečo iné. A čidlá na XJ nie sú zrovna lacné.


drapak píše:
V nadobke na kvapalinu vsak ale bola ako keby hrdzava voda s nejakymi mensimi usadeninami na povrchu - vid foto. Ked som k nej pricuchol bolo velmi slabo citit chladiacu kvapalinu, zato dost silno hrdzu (ako ked chytite lesenarsku trubku a potom od nej smrdia ruky :-)) Ak tam teda dal predosly majitel postnu zmes, resp. iba vodu, bude stacit system precistit a dat tam spravnu zmes? Nevyzera, ze by tam tlacilo olej a vodna pumpa je vraj menena a relativne nova.


ak je pumpa nová tak minimálne pol vody musí byť tiež novej. Potom je otázka že prečo to nevypláchli. Ak nie tak majiteľ je prasa. Ak hej, tak je asi problém niekde inde. Vypláchnuť, otlakovať systém a uvidí sa


drapak píše:
Na jednom tesneni presakoval olej (vid foto). Nie som nejaky odbornik na motory, ale totok by malo byt na kryte ventilov a malo by to byt riesitelne iba vymenou tesnenia, alebo moze byt priznakom niecoho horsieho?


toto nie je žiadna veľká závada. Je to bežná vec. Tesnenie je len lisovaný papier (žiaden korok ako píše Andrej) a stáva sa to. Ale nie je to nič dramatické


drapak píše:
Este som si vsimol take prkotiny, ze nesvietila kontrolka stretavaciek (neviem ale, ci tam nejaka je),

nie, nie je :-)


drapak píše:
nevedel som nejako zaktivovat tempomat


Tempomat funguje od 60 km/h nahor ale zapnúť do pohotovosti sa dá aj hneď po naštartovaní tlačítkom on/off na volante - potom svieti kontrolka "cruise"

drapak píše:
... majitel nema kod k radiu (je problem ho zohnat u predajcu Jeep?)

ak je to rádio originál z tohoto auta tak možné to je.

drapak píše:
Este finalna otazka... Je nieco, co by som este mal skontrolovat, resp. sa na to opytat predajcu? Mozem pripadne postnut fotky motoroveho priestoru, ci niekomu nieco nebuchne do oci...
Vopred dakujem za odpovede. A sorry, ak som niekde pouzil laicke "terminy a tehcnika". Nie som z oboru. :)


No fotky poslať môžeš ale ak nie si z odboru tak si zober niekoho kto sa tomu rozumie. Takže ak chceš toto auto tak to je najlepšie čo vieš spraviť.

Alebo zober to od Donda. Tam máš istotu že stav naozaj zodpovedá popisu

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 21.11.2016, 12:41
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.10.2016, 20:26
Príspevky: 28
Odpoveď s citáciou
S Dondom sme sa uz medzitym dohodli... Telefonovali sme spolu veeelmi dlho, videl som foto a :smt007. Len este zena musela schvalit. Nezeby som bol pod papucou, ale... :smt083

_________________
Jeep Cherokee 2,5TD Classic (r.v. 2000) - leštenka


Pon, 21.11.2016, 19:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
drapak píše:
Nie, nie je to auto z Novakov.

Môžeš prezradiť odkiaľ je to auto čo si bol pozerať? Kolega chce ísť pozrieť do Turč. Teplíc, nech nejde zbytočne.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pon, 28.11.2016, 12:33
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.10.2016, 20:26
Príspevky: 28
Odpoveď s citáciou
V Plesivci som ho pozeral, zelene. V Turc. Tepliciach je tusim take modre jak som kuoil od Donda, ale vo vybave Limited. Ten som osobne nevidel, ale na foto v inzerate vyzera zachovalo.

_________________
Jeep Cherokee 2,5TD Classic (r.v. 2000) - leštenka


Pon, 28.11.2016, 12:56
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: