Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 11:49
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
 XJ problem z Full a Part time 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 03.03.2016, 21:42
Príspevky: 67
Bydlisko: Zakamenne
Odpoveď s citáciou
zdravym,mam problem z mojim xj,ked sa trapi pri tazsej jazde(v snehu ,v blate) tak sa mi stane ze auto prestane tahat,sprava sa ako keby smykala spojka.pri zaradeni part time alebo full time nejde po pridani plinu na spiatocku ide ale do predu nie. ked dam 4Lo tak to ide normalne.neham ho chvilu postat a potom to uz zasa ide normalne.pritom nieje prehriate teplota klasika 90 az 100 stupnou.jedna sa o jeep XJ 4.0 1992, automat. kde moze byt problem? dik


Pon, 19.12.2016, 23:33
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.04.2012, 22:27
Príspevky: 196
Bydlisko: Námestovo
Odpoveď s citáciou
Podla mna z toho čo si opísal, to bude prešmykujúci automat. Ako prvé skontroluj olej, či jeho dosť , či nesmrdí po spálenine.

_________________
-JEEP Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 - 4" lift, "BW" lemy, Snorkel , BFG AT 33x12,5 R15, 8J ET-25 , NP 231....
-Suzuki SJ 413 rv. 88


Uto, 20.12.2016, 0:10
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 03.03.2016, 21:42
Príspevky: 67
Bydlisko: Zakamenne
Odpoveď s citáciou
tak som pozrel ten olej,dost ho tam je, a trochu ho je citit takou spaleninou.takze je na vymenu a preto to nejde tak ako ma? ako dlho vydrzi olej v automate ako casto ho treba menit?


Uto, 27.12.2016, 21:15
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Vladoffroad píše:
tak som pozrel ten olej,dost ho tam je, a trochu ho je citit takou spaleninou.takze je na vymenu a preto to nejde tak ako ma? ako dlho vydrzi olej v automate ako casto ho treba menit?


olej kazdopadne vymen ako aj filter, no a nezabudni dostelovat aj brzdiace pasy,, ak to nevies alebo si nerobyl tak radsej sa tu spoj s palomcheroke od ZA,,Kotrcina, a budes mat pokoj a budes spokojny,,ak ti ho zoservisuje tak ta prevodovka ma byt nesmrtelna,, z jeepov ma 4 liter xj najlepsie najmenej poruchove,, ale oil a filter treba menit kazdopadne cca po 30 000km a nesmie ist dotoho hociaky oil, ale special iba dotoho tovarensky urceny!!!!! tusim ATF +4 ale nie som si uz isty,,inac odfajkas prevodovku :smt151 ,, takze sa kazdopadne spoj tu s palomcherom a poraditi a zoservisuje za krestansku cenu a nie je drahy .... :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 27.12.2016, 21:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Ješkovi vôči Efendi. Tys tomu dal.

Takže poporiadku. Dotyčný má XJ 4l takže je tam japonská AW4. Takže olej Dexron III, štelovať sa tam nič nešteluje, takže vypustiť olej, dať dole dekel prevodovky vymeniť filter, nový olej. Je tam mierka kde je vyznačené kde má byť olej ak je studený a teplý, prípadne len keď je zohriaty.
Pri vypúšťaní sa pozri čo z toho tečie, ak je to metalízované, tak je jasné že tam prebehol nadmerný obrus lamiel čo by indikovalo šmýkanie. Rovnako vo vani olejovej ak nájdeš bordel nalepený na magnete v nejakom veľkom množstve tak nie moc dobré. Jemný kal môže byť, ale nie nejako extra.
Výmena oleja je podľa toho ako jazdíš, ak netrápiš v teréne tak cca každých +- 100 tisíc, ak tomu dávaš záhul, tak by to skrátil na cca polovicu, alebo keď varíš chladiačku v motore, tak tiež ideálne vymeniť olej v prevodovke, nakoľko dostáva dosť zabrať.
Takže najmenej bolestivé je vymeniť olej filter a potom uvidíš. Ak to bude šmýkať ďalej tak je niekde problém, buď solenoidy (tiež narobia paseku a auto nieje schopné radiť) alebo Ti odchádzajú lamely.


A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 28.12.2016, 8:15
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Andrej sak pisem ze uz sa nepamatam presne na ten olej,, alek tej prevodovke,, ,, xj nema brzdiace pasy?? v prevodovke?? bo s tym nie som si isty bo co som mal wj ten mal aj ked je insia porevodovka,,, nuz ale som ho odporucil k Palkovi a s tym ze mu urcite poradi,, bo prevodovku som este na xj nerobyl tak preto,, ponevac maju blbuvzdorne prevodovky ,,:smt019 :D

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 28.12.2016, 13:37
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: