Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 1:28
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
 Uhlovanie dana30 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pon, 10.06.2013, 8:57
Príspevky: 35
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ahoj, ma niekto skusenosti s nauhlovanim napravy. Pri nastaveni uhlu kardanu ma naprava namiesto zaklonu predklon. Cim privarit nohavice k benju? Popripade nejaky link. Dakujem.


Pon, 01.01.2018, 12:21
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
ak chces uhlovat tak nohavice voci stredu difu nechaj na pokoji. Tam to nemas co zvarat, je to lisovane tlakom niekolko desiatok ton
uhluje sa to na koncoch, pootocenim C-ciek

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 01.01.2018, 18:16
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Dana 30 asi nestojí, za nejaké snaženie o úpravu. Predpokladám, že ak chceš "uhlovať", chceš aj dvíhať podvozok a keď chceš dvíhať, chceš dávať aj väčšie kolesá a táto náprava a väčšie kolesá nie je najlepšia kombinácia.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Uto, 02.01.2018, 20:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.07.2014, 14:21
Príspevky: 996
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Prečo? Indian ma tuším 33" pneu, zmenene prevody a skoro 300 koni. A všetko drzi.

_________________
Jeep Grand Cherokee 5,9 v8, gear ratio 4.56 , Np 242 1995, Magnaflow metallic cat, Flowmaster 50, ARB locker, Prins Lpg, HUG 5409 FI AIRGAP kit, HUG 5504 BIG GULP THROTTLE BODY, Suzuki GSX S 1000


Uto, 02.01.2018, 21:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Tak má asi šťastie :lol: , ta náprava je pevnostne na úrovni nápravy zo Suzuki Samurai, diferenciál a stály prevod je veľkosťou úplne rovnaký a zvyšok je tiež značne poddimenzovaný. Keď už by som mal venovať nejaké úsilie, čas a peniaze do úpravy nápravy radšej by som sa najskôr poobzeral po nejakej D44 a tunil tú.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Uto, 02.01.2018, 21:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 12.09.2007, 18:24
Príspevky: 1379
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Že samurai :roll: :-D :-D , to máš odskúšané alebo si iba počul, tie nápravy keď sa vystužia, tak vydržia v pohode pneu 33" , krížové poloosi , a kríže aspoň spicer,
Ten predný dif je malí, ale keď nahodis na auto 33" tak máš pod ním ako patrol na 35" pneu,
Dana 44 je už iná vec, ale u nás nezohnatelna za normálne €
Teda nezohnatelna skoro vôbec :smt022

_________________
~`<| _________ oooo __
~~ | / ../ …\ … \ \ _|____\
~~~[_ - - - ______ --- _ \ - \\\\\\ -\
~~~~( o) ) – o - - - ( o ) ) – o ---) )

Jeep ZJ 5.2 V8,nápravy patrol Y61, 7.5" long arm,flowmaster a kopec iného..
Jeep XJ 4.0 cestná leštenka


Uto, 02.01.2018, 21:38
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
ak chceš ozaj tuniť danu 30, tak začni tým, že zoženieš high pinion verziu (hruška zhora)
A potom možno prídeš na to, že pri tvojej veľkosti liftu nepotrebuješ ani otáčať C-čka :-D

No a Vystužiť sa to samozrejme dá celkom slušne. Väčšia slabina ako relatívne malé tanierové kolo je samotná tuhoť obalu. A pri low pinion ešte viac.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 02.01.2018, 22:11
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pon, 10.06.2013, 8:57
Príspevky: 35
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Mam 4,5 RE pruziny 31"MT pneu krize spicer a mam hi pinion, ale po nastaveni uhlu na kardane som mal 2 stupne predklon.
A uz ked som prevaral drziaky na ramena tak sa pokusim aj nastavit zaklon, teda ak sa mi podary
vylisovat C-cka.
Dakujem.


Uto, 02.01.2018, 22:35
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
qixo píše:
Mam 4,5 RE pruziny 31"MT pneu krize spicer a mam hi pinion, ale po nastaveni uhlu na kardane som mal 2 stupne predklon.


Na akom aute?? To sa mi nejak nechce zdať aby vyšiel predklon na XJ/ZJ pri 4,5"
jedine že by si mal nejak divne navarené držiaky na ramená alebo tak podobne


qixo píše:
...teda ak sa mi podary vylisovat C-cka.


tie sú navarené . najprv ich musíš nejak odbrúsiť až potom môžeš niečo lisovať. Ale je aj jednoduchší spôsob ako to spraviť. Tne potrebuješ vložnú rúru a sústruh

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 02.01.2018, 22:42
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
pablo píše:
Že samurai :roll: :-D :-D , to máš odskúšané alebo si iba počul

Osobná skúsenosť, mal som ich rozobraté obe naraz a stály prevod a kôš difu sú rovnako veľké, dokonca Samurai je o nejaký ten mimlimetrík robustnejší. Všetko sa dá, otázka je len či to za to skutočne stojí a či nie sú jednoduchšie, alebo lepšie riešenia. Pretože potom sa stane, že človek na vlastných chybách zistí, že sa mohol poučiť na chybách iných.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Uto, 02.01.2018, 23:34
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Tomrs píše:
stály prevod a kôš difu sú rovnako veľké, dokonca Samurai je o nejaký ten mimlimetrík robustnejší.


Nie. Síce len o 5mm, ale nie. Dana 30 7,125" (181mm), samík 6,9" (175mm)
Zuk má tiež o zastrúhaný pi..ný chlp tenšiu hrušku

Dana 30 má poloosi s priemerom 29,5mm, Samurai 23,9mm. Samkove homokĺby tiež nič moc.

Starý samík mal 4satelitový kôš, novší typ už len 2.

toľko čísla

Tomrs píše:
Všetko sa dá, otázka je len či to za to skutočne stojí a či nie sú jednoduchšie, alebo lepšie riešenia. Pretože potom sa stane, že človek na vlastných chybách zistí, že sa mohol poučiť na chybách iných.


No tak s týmto sa nedá nesúhlasiť. :-D

Ak by šlo o to, napasovať D30 pod samíka, tak prečo nie? V istých zemepisných šírkach je to celkom bežná úprava. Nie že by D30 bolo zrovna to najpevnejšie čo existuje, to ani omylom. V Jeepe je tá náprava skoro až poddimenzovaná. Takže pokiaľ to má byť v Jeepe s čímkoľvek väčším od 33" pneu, tak uvažuj o inej náprave. Nie že by to nešlo, ale vo finále to bude drahšie ako iná "dospelejšia" náprava

Ale pri ľahkom Samurai to nie je až taký problém. A hlavne pre D30 existuje tak obrovský aftermarket, že sa to dá vyskladávať do bezvedomia.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 03.01.2018, 9:23
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: