Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 14:33
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 slaby tlak oleja 4.0 nonHO 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 25.02.2018, 0:20
Príspevky: 12
Odpoveď s citáciou
Zdravím, chcel by som Vás skúsenejších poprosiť o radu. Pri studenom motore mi tlačilo 3 bary ked sa olej zohrial tlak úplne klesol dole. Pri otáčkach nad resp. za jazdy tlačilo trochu pod 1,5 baru. Keď je olej zohriaty tak na voľnobehu olejový filter "bzučí" keď pridám prestane bzučať. Predpokladal som, že tedá snímač tlaku je dobrý a čerpadlo nemá spravny sací podtlak a filter zato bzučí. Dal som dole vaňu vybral čerpadlo, isté poškodenie tam je vidno, a týmto by som sa Vás chcel spýtať či by mohlo byť toto poškodenie natolko fatalne, že stratí na volnobehu prakticky uplne tlak. Dal som dole aj ložisko kluky, nie je uplne OK ale nemyslím, že by mi tadialto mohlo tolko tlaku unikať. Ale v každom prípade by som sa rád nechal poučiť od skusenejších :oops: .. olej je tam 10w40
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 


Pia, 25.01.2019, 15:47
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Pri pohlade na foto ,, je to diskutabilne,, je insie foto a insie naostro vidiet tie veci ale jedna vec je ista ze ten motor siel na nekvalitny olej,, alebo nebol meneny podla potreby abo ani filter olejovy,,je tam vidiet znacne poskodenie,, odporucal by som ti ,, preloziskovat cely motor, respektivne klukovu hriadel a to jak hlavne loziska tak aj ojnicne,, bo ak je olej zohriaty, je riedky ako voda a kludne ti tadial moze unikat olej von bez zabran, a tym klesne aj tlak oleja za tepla,, cos je normalka,, a takisto aj olejove cerpadlo nesmie mat ryhy, skrabance, na dosadacej trecej plochy, bo tiez prispeje k podavaniu nizsieho tlaku oleja,, a tiez moze byt vadne olejove cerpadlo, gulickovy ventyl, moze prepustat..ak ovsem ma,, pokial klukovka nie je poskodena, tak staci preloziskovanie, skus sa spojit s palocherom tu z fora,,on ma dotoho veci znackove, nie sracky, co budes potrebovat a za krestansku cenu :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 26.01.2019, 11:02
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 25.02.2018, 0:20
Príspevky: 12
Odpoveď s citáciou
no jasné bolo by najlepšie vymenit ložiská, ale to je roboty ako na kostole. ešte stále sa to robí tak, že sa založí ložisko dotiahne, pretočí sa motorom zase sa povolí, dá dole a zaškriabe sa tam kde kluka napísala ? až dovtedy pokial kluka nebude písať ?


Sob, 26.01.2019, 12:02
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
sapler píše:
no jasné bolo by najlepšie vymenit ložiská, ale to je roboty ako na kostole. ešte stále sa to robí tak, že sa založí ložisko dotiahne, pretočí sa motorom zase sa povolí, dá dole a zaškriabe sa tam kde kluka napísala ? až dovtedy pokial kluka nebude písať ?


no ak loziska tak vsetky. Aj ojnicne. a otazka je ze ci sa ten tlak nestraca na vacke. Tam je najvacsi. Len to sa blbo posudzuje na dialku. A nie. nic sa neskriabe. Su na to meracie veci. Napriklad "plastigage"

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Sob, 26.01.2019, 12:52
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Isteze sa neskriabe,, :smt152 to sa robilo na starych kompozicnych loziskach, robene este za cias Marieterezie :-D :-D :-D no a to preloziskovanie sa da v pohode zvladnut, ale ak si to nerobil, tak sa oto nepokusaj, radsej to zober palovi, a mas to zarucene dobre spravene, i zaroven vymenit uz aj axialne loziska, bo tes je tam tlak oleja a mozes kludne jazdit, ale ak by si sa predsa len rozhodol sam, tak ale bacha,, na loziskach su puntiky a ojnicnu salku nedaj hore opacne bo dodrbes lozisko ako aj motor odpises :smt017..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 26.01.2019, 13:39
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: