Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 19:19
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 Prevdovka chyba P700 a P0876 - 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Uto, 15.10.2013, 7:43
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
Zdravím vospolok, prešiel som všetky príspevky no nič podobné môjmu problému som nenašiel, preto som sa odvážil založiť nové vlákno :-).
Jeep liberty KJ, 2,8 CRD, 2005, 120kW automat
- Ca pred dvomi rokmi som si všimol, že pri preradzovaní D na R a naopak auto trochu podhodí. Vymenil som zadnú nápravnicu (kôli podozreniu na silentbloky) no nič sa nezmenilo.
- Ca ďalší rok (pred ca 20k km) som vymenil všetky náplne vrátane filtrov (aj v automate) Zdalo sa mi, že po výmene auto radilo plynulejšie - mohlo to však byť len vnútorné presvedčenie.
- Teraz sa občas stáva, že pri jazde zacítim trhnutie a ca do 20 až 30s na prístrojovke vyhodí chybu. Po kontrole mojou jednoduchou diagnostikou je to P0700, raz dokonca P0876. Chyba sa dá vynulovať alebo hlásenie po čase zmizne samé. Stane sa to tak raz do mesiaca pri každodennom jazdení (/P0876 len raz za celú dobu ale nedávno).
-Pri kontrole na rampe som nenašiel, žiadne výrazné vôle v kardane ale vidieť tam vôľu v jeho pohybe, pri preradzovaní, mám pocit akoby to už išlo z prídavky.
-Pri studenom stave a zaradení D sa auto nepohne hneď musím buď pridať alebo pár sekúnd počkať (robí od kedy ho mám ca 5rokov).
- Krátko po štarte sa niekedy stáva, že pri vytočení kolies motor občas zdochne (akoby z dôvodu nezošliapnutej spojky v prípade MT) tiež to robí odkedy ho mám.
Moje otázky: Kontrola oleja v AT za tepla pri bežiacom motore po tom ako dorazím domov, stav pri hornom okraji pre teplý stav- je to správne?
-Problém s chybou môže byť v tom, že som pri výmene oleja v AT menil len "veľký" plochý filter ale podľa web fór je tam vraj ešte jeden malý a ak je zanesený tak môže vyhadzovať uvedené chyby?
-Môže byť byť príčinou "podhodenia" pri preradzovaní "vyťahaná! reťaz na prídavke?
Samozrejme za každý tip aj námet budem vďačný...


Naposledy upravil redbyron dňa Ned, 12.08.2018, 10:03, celkovo upravené 1



Štv, 21.06.2018, 15:05
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
samozrejme ze su tam 2 filtre a ten druhy je podstatnejsi ako prvy !

p700 je vseobecna chyba. ta ti nepovie nic. Ale ak je P700 tak musi byt aj nieco ine. lenze to vycitas len z riadiacky automatu, kam sa ziadnou uni diag nedostanes = ORIGINALNA OEM diagnostika .

P0876 je nespravny tlak v AT - moze byt aj ten filter.

RFE automat obcas trpi na lockup spojku hydromenica - to moze byt to tvoje skapinanie na studeno

takisto sa sem tam sekaju ventily na valvebody - potom to sklbe

dalsia bezna zavada je prasknuta segerka hlavneho bubna- to by ale bolo horsie a vo vani by bol namlety hlinik

Druha vec je ze co si tam nalial za olej.

ak tak sa ozvi

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Sob, 23.06.2018, 1:25
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Uto, 15.10.2013, 7:43
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
VĎaka Paľo,

Skúsim to vymyslieť ako sa k tebe dostať, najskôr však vymením tie filtre, olej a skontrolujem obsah vane.Pri poslednej výmene bolo len trocha "maglajzu" na magnete a nejaká špina vo vani. (asi oedry). Momentálne je č.1 Intercooler - začal "fučať". PS: ATF +4


Sob, 23.06.2018, 17:22
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 15.10.2013, 7:43
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
Nakoniec to bol vadný filter - kupovaný u lokálneho predajcu. Výrobca neznámy (Nápis made in China - ale za to v troch jazykoch :-) ). Paľo vďaka za spoluprácu.


Ned, 12.08.2018, 9:59
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 24.09.2012, 21:16
Príspevky: 25
Bydlisko: Kamenec
Odpoveď s citáciou
Ahoj, pripojím sa aj ja, kúpil som 2.8 kj automat, začína mi šklbať pri radení, čím to môže byť?

_________________
Pajero 2.8 r.v.97


Ned, 15.05.2022, 23:14
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: