Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 20:03
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
 2007 HEMI 5.7L nove sviecky (pre LPG?) 
Autor Správa
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 06.06.2010, 23:23
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Budem objednavat zopar dielov pre Jeepa a chcel by som preventivne vymenit aj sviecky v Commanderovi. Od vyroby su tam pouzite Champion RE14MCC4. Vsade citam, ze najlepsie je dat take, ake su tam od vyroby. To by nebol problem, ale v aute je namontovane LPG, ktore sice prave teraz nefunguje, ale raz sa mozno opravi. Normalne sa citanim po nete neviem dopatrat, ake sviecky by som mal pouzit. Tu na fore sa toto trosku tazko hlada, lebo trojpismenkove "lpg" nevyhlada.

Nazory sa roznia od "treba dat OEM sviecky aj pre LPG a nevymyslat" az po "na LPG treba urcite sviecky co znesu vyssiu teploty, inak je zle".

Ma niekto tento motor a moze odporucit nejake konkretne sviecky? Ja po znamosti mam skusenost len s 4.7L WJ motorom, kde su pre LPG pouzite sviecky Brisk Silver, ktore tam uz par rokov funguju v pohode. Originalne sviecky RE14MCC4 mozem objednat za super cenu 1,21 € / kus. Kdejake iridiove a ine su uz trosku drahsie, ale ak by boli potrebne, jasne ze sa objednaju. Napriklad NGK vyraba 4 rady kompatibilne pre ten motor:
V-Power (LZTR4A-11) -- OEM styl, 1,72 €
G-Power (LZTR4AGP) -- spicata platinova elektroda, 2,16 €
Laser Platinum (PLZTR4A-13) -- este viac adidas teda platiny, 8,49 € :shock:
Iridium IX (LZTR4AIX-11) -- creme de la creme, iridiove, 5,57 €

Doteraz som LPG nemal, uplne sa v tom stracam.
Diky.


Pon, 04.05.2015, 23:15
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.07.2014, 14:21
Príspevky: 996
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
V mojom mám čo predpisuje vyrobca. Mam lpg.

_________________
Jeep Grand Cherokee 5,9 v8, gear ratio 4.56 , Np 242 1995, Magnaflow metallic cat, Flowmaster 50, ARB locker, Prins Lpg, HUG 5409 FI AIRGAP kit, HUG 5504 BIG GULP THROTTLE BODY, Suzuki GSX S 1000


Pon, 04.05.2015, 23:53
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Ja mam skusenosti s inymi znackami a vsade kde som mal lpg som mal origo sviecky a aj samotni plynari mi odporucali davat origo sviecky ked je v aute lpg . Ale zeby bol jeep vinimka a davali sa pri lpg ine sviecky sa mi neako nezda :? a pri tej smiesnej cene sviecok by som nic neriesil ani-len original . na pajera som daval tie predrazene iridiove a do mercedesov isli tie drahsie + 2sviecky na valec x8 . Ale sa mi zda,ze aj do hemi asi idu 2sviecky na valec-ci?


Uto, 05.05.2015, 0:03
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
ak mas rad svoje cievky tak tam daj co pise vyrobca = sviecky s MEDENOU elektrodou = MCC4 (alebo presny analog) ziadne platina iridium a podobne

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 05.05.2015, 8:48
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 06.06.2010, 23:23
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Okej, necham si poradit a je mi to aj po voli. Zoberiem OEM sviecky RE14MCC4 a radsej ich za tu cenu budem menit castejsie (napr. po 30 000 km).

JOE66: Ano, do HEMI ide tiez 16 sviecok.


Uto, 05.05.2015, 22:05
Profil ICQ
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
zoom píše:
Tu na fore sa toto trosku tazko hlada, lebo trojpismenkove "lpg" nevyhlada.


Hľadať kľúčové slová:
Umiestnenie + pred slovom znamená, že slovo musí byť vo výsledkoch a - znamená že slovo nemá byť vo výsledkoch. Ak umiestnite | pred slová, každý výsledok bude obsahovať aspoň jedno z nich. Použitím * nahradíte časť slova

----
Sice LPG je malo, ale LPG* uz je ina kava ... Ak to obmedzis napr. na sekciu jeep xxx/xxx, tak vysledky este zredukujes ... (Alebo nechas jeep vseobecne).


Str, 06.05.2015, 9:17
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: