Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 18:32
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 grand cherokee 3,0 crd divne zvuky 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 15.01.2012, 22:37
Príspevky: 14
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Ahojte,

stretol sa prosim niekto s podobnym problemom ? :roll:

po nastartovani sa ozve z priestoru medzi motorom a prevodovkou suchotavy zvuk, (6 srobov pripevnujucich hydromenic o flexplate je dotiahnutych na max) , suchotanie sa prejavuje nahodne, cize nie po kazdom starte, ale ked uz suchoce tak sa stupnuje s otackami. Tiez som si vsimol ze zvuk na sekundu prestane ked preradujem medzi PRND. Prevodovka radi bez trhania. Moze to robit nevracajuci sa pastorok startera ?

prikladam aj video

http://www.youtube.com/watch?v=m0CWg8EEb30

_________________
OolllllloO JEEP WH 3,0 CRD


Naposledy upravil Mazdak dňa Pia, 07.08.2015, 10:41, celkovo upravené 1



Štv, 06.08.2015, 22:41
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
hm, zaujimave,, ale starter by nemal mat s tym nic spolocne,, lebo by ti ho ozubeny veniec raz dva znicil,, a uz len preto, ze ked preradis tak hned prestane,, ale neni vylucene, a ako pises ze ked zaradis rychlostny stupen, tak sustanie prestane,, skorej by som typoval na hydromenic,, teda tie dvaturbinky co su v hydromenicu,, zatazia sa a potom uz prestanu suchotat,, ..mas v prevodovke dostatok oleja?? a cisty filter?? mal som na 3.1 dnotke nieco podobne ale to bol klepot, poriadny, ako keby vyslo ojnicne lozisko, ale to bol uvolneny hydromenic,, ten veru nesusti ak je uvolneny :smt139
ale kazdopadne sa spoj s Dr.*jeep* palom-cheroke stadialtok z fora,,on ti urci presnu diagnozu.. mne zatial vzdy vstale presne urcil diagnozu na jeepke a aj druhym vstale dobre poradil.. :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 07.08.2015, 9:32
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 15.01.2012, 22:37
Príspevky: 14
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
je dost mozne ze do toho otvoru k hydromenicu aj nieco po ceste na dialnici vletelo, nakolko ked som odkrytoval podvozok, chraniaca krytka chybala (kod novej asi nezistim ) ..ale ako vypadla ? :smt139

Obrázok oleja je o nieco viac konkretne az 1 cm nad plastovu cast a vsimol som si ze je v oleji vidiet aj par jemnych kovovych zrniecok, prevodovka radi pekne, hydromenic nepresmykuje, jedinu anomaliu co som spozoroval od kupy auta a asi by to nemalo robit je, ze ked je olej studeny a s jemnym plynom sa rozbieham do kopca pri nejakej 20ke ako keby cuklo auto (zoplo overdrive ? preradi 2ku ?) ak sa rozbieham v rovnakom kopci ale s viac plynom necukne .

dnes by som este rad pozrel ten starter, ale kazdopadne palovi zavolam :smt151

_________________
OolllllloO JEEP WH 3,0 CRD


Pia, 07.08.2015, 10:23
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 19.09.2009, 12:36
Príspevky: 43
Bydlisko: Trebisov
Odpoveď s citáciou
Ahoj Mazdak. Uz je to doba co som sa neozval a je to aj doba co sa tvojho prispevku tyka :smt015 Predsa len sa chcem opytat, ci si vyriesil problem a co to bol za zvuk?
V piatok by som chcel kupit jeep grand cherokeeho z Presova a robi to podobny zvuk.
....BTW ahojte kolegovia, je dost mozne ak kupim toho Jeepa, ze zase medzi vas budem chodit castejsie :D
Uz mi to aj chybalo :smt024

_________________
Jeep Grand Cherokee 2009, Opel Insignia 2012, Manželka 1973 + syn 2011


Str, 25.04.2018, 8:52
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 15.01.2012, 22:37
Príspevky: 14
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Ahoj, nakoniec to bol starter, zasekaval sa pastorok 1mm trcal a suchal o veniec, rovno som kupil novy starter, tusim ma aj vacsi vykon ako povodny

_________________
OolllllloO JEEP WH 3,0 CRD


Str, 04.07.2018, 15:43
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: