Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 0:02
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
 senzor tlaku v pneumatikach 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pia, 05.12.2014, 20:49
Príspevky: 21
Odpoveď s citáciou
Da sa nejak cez diagnostiku alebo inym sposobom vypnut senzor tlaku v pneumatikach? Dik

_________________
JEEP COMMANDER 3CRD, 2009, Daystar 2", DRAGON Winch 12000lbs, JBAoffroad.com

EX:Jeep Grand Cherokee WH 3CRD, 2007


Uto, 05.01.2016, 22:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Najistejší spôsob cez fabrickú diagnostiku.
Či sa to dá zrušiť úplne neviem, poväčšinou sme cez diagnostiku programovali senzory.

najhoršie je že od tuším minulého roku sú povinné a táto funkcia sa nebude dať deaktivovať (zase sa mudry poškrabali na hlave ako vytiahnuť z ludí dukáty).

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 07.01.2016, 9:44
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 05.12.2014, 20:49
Príspevky: 21
Odpoveď s citáciou
Dik, dnes skusim tu diagnostiku....
Uz som ventilky vymenil na vsetkych kolesach, a pred par dnami zacal fucat dalsi znova....tak uz vidim ze ma caka dalsie kolo vymeny vsetkych...ventilky som kupil cez EBAY z Anglicka, pasuju do senzorov presne, ale su furt z hlinika....


.....este som rozmyslal o klasickom ventilku a senzor by som len tvrdo nalepil na disk...ma s tym niekto skusenost?ake lepidlo? I ked viem, ze by sa uz asi nedal bez poskodenia odlepit...

_________________
JEEP COMMANDER 3CRD, 2009, Daystar 2", DRAGON Winch 12000lbs, JBAoffroad.com

EX:Jeep Grand Cherokee WH 3CRD, 2007


Štv, 07.01.2016, 9:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
povinne su len na nove auta, nie?

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Štv, 07.01.2016, 12:19
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.08.2012, 19:54
Príspevky: 450
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Odpoveď s citáciou
Jasne ze len na novich ale aj tak je to kravina podla mna. A poradit ti mozem lepidlo na autoskla drzi skoro na vsetkom a neda saodtrhnut iba urezat. Len treba dodrzat postup zdrsnit plochu na disku na senzore, odmastit, primer, lep a nechat vyschnut potom ti to uz neodpadne. Len neviem ako je to riesene ked su tam tie senzori ci v disku je protivaha alebo ten snezor je lahucky aby to nebolo nejak extra rozvazene.

_________________
Už len bruchpláž TDI
Ex Nissan Patrol y61 wagon 2,8td
Bejvalo Jeep Cherokee XJ 2,5td 31x10,5R15 T3


Štv, 07.01.2016, 14:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Áno je to len pri nových autách, chvalabohu neviem si predstaviť žeby sme to cpali do starého XJ, ZJ, technicky možné pokila by to bolo autonómne, snáď to nikoho nenapadne ako spásonosná myšlienka.
Nakoľko už aj toto je odôvodnené že to ma zvyšovať bezpečnosť jazdy, aby majitelia vodičákou boli upovedomený že majú jazdiť na správnom predpísanom tlaku. :-D A čo počul tak ak to nebude v cajku pri kontrole vozidla na STK tak je to závažná chyba. OMG toto fakt musel stvoriť dement.

Senzor je na druhej strane ventilku. Takže žeby sa niekto babral z nejakou protiváhou ani omylom.

No neviem ako to presne funguje či keď to uzavrieš do krabice z rovnakým tlakom či bude niečo ukazovať.
Môžeš spraviť pokus a zreferovať.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 07.01.2016, 14:26
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.08.2012, 19:54
Príspevky: 450
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Odpoveď s citáciou
Andrej neviem ci on nema ten snimac tlaku celi aj z ventilkom nasrobovany na disku ako jeden kus (samizda ze aj take boli senzori len fakt som si neni 100% isti) a ze cez ten ventil mu uteka tlak a musi menit tam tie ventilky aspom ja som pochopil takto jeho problem co pisal hore.
Ja som tiez pocul o tom ze na STK ked ti bude svietit ze mas na hovno tlak v pneumatikach ze dalej nejdes tak isto aj hoci aka kontrolka na pakubovka (abs, air bag....) a dokonca ked ti to pichne na diagnostiku a bude tam nejaka chyba tak tiez to neprejde... proste cista buzeracia a vyradenie aut z prevadzky a kupovat len nove... a este take nieco som pocul ze mozno budu kamery aj v interieri auta smerom na palubovku ale to je take jedna babka povedala ale necudoval by som sa keby to tak bolo :roll:

_________________
Už len bruchpláž TDI
Ex Nissan Patrol y61 wagon 2,8td
Bejvalo Jeep Cherokee XJ 2,5td 31x10,5R15 T3


Pia, 08.01.2016, 9:34
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Riešite tu veci ktoré platia už pekných pár rokov. Žiadne novinky a najhoršia smrť je z paniky :-D

konkrétne kontrola stavu emisií cez OBD platí už pekných pár rokov pre vozidlá s benzínovým motorom vybaveným riadeným katalyzátorom prihlásené do prvej evidencie po 1.1.2005, pre diesely detto ale pre autá od 2008.

problém je v metodike merania a danej legislatíve, pretože existencia chyby v pamäti OBD jednotky je dôvod na ukončenie merania (prístroj technika nepustí do módu merania) a vyhodnotenia vozidla ako nespôsobilé i keď chyba nemusí súvisieť s emisným systémom.

A to isté platí pre ostatné výstražné kontrolky podľa pravidla že to čo je na aute musí byť funkčné

A keďže u nás vládne alibizmus tak v praxi to je teda tak, že svieti check = zabudni na emisku a tak podobne

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 08.01.2016, 10:47
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: