Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 13.05.2024, 6:00
Dnes je pondelok 13. mája 2024, meniny má Servác a zajtra Bonifác




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 "Service 4WD System" pri jazde cez mlaky a blato 
Autor Správa
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 06.06.2010, 23:23
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Davam pomaly do poriadku Commandera a este sa hra na princeznu a opravujem tam take banalne chyby. Vsimol som si, ze ked sa idem povozit do blata a hlbsich mlak, tak niekde zrejme natecie voda a deju sa nasledovne veci:

  • Ked som v tom blate a pridam plyn, zacne blikat ikonka ESP (to zlte auticko v smyku), otacky su obmedzene max do 1000 rpm a auto ide pomaly dopredu. Pritom kolesa sa nesmykaju, len pocitac zrejme dostava zle data zo senzorov. Ked manualne vypnem ESP a tuknem do plynu, tak auto ide normalne.
  • V navaznosti sa rozsvietia budiky (ESP, ABS) a zobrazi sa hlaska "SERVICE 4WD SYSTEM". Toto zvycajne do par dni samo zmizne.

Vyzera to potom nejako takto:
Obrázok

Tipujem to na zatekanie vody do nejakeho kabla, ale neviem akeho. Co vsetko to moze ovplyvnit? Na kolesach su iba ABS senzory? Mal by som skontrolovat vsetky, ci su riadne utesnene, alebo to rovno pomenit?


Štv, 09.06.2016, 11:49
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 11.09.2012, 15:10
Príspevky: 514
Bydlisko: Ružomberok
Odpoveď s citáciou
isto je to chyba ? a nieje to len proste pocitacovy blud ? teda ze ti signalizuje ze ESP ani ABS nemusia pracovat spravne v blate .. osobne si myslim ze to nebude chyba

_________________
| pajero 2,8TD intercooler 3dv. r.97 + M/T toyo | facebook |


Štv, 09.06.2016, 12:05
Profil ICQ
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 06.06.2010, 23:23
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Ono ta chyba na aute ostane aj ked vyjdem z blata a prejdem niekolko kilometrov po asfalte. Pripadne zmizne az na druhy den. Celkom urcite by ABS malo fungovat, len co vyjdes z blata a nie az ked sa ususi nejaky drotik alebo senzor. Este som to nepozeral uplne podrobne, len ma zaujima, ci to uz niekto neriesil. Ked sa bude liezt pod auto, mohol by som ist na istotu. Ak nie, tak to cele popozeram, tesnenia, neporusenost drotov a samotne ABS senzory.


Štv, 09.06.2016, 13:08
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Konektor na prídavnej prevodovke občas blbne, prípadne čidlo, ale to najlepšie cez fabrickú diagnostiku. Toto je bežná závada aj na WK/WH

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 09.06.2016, 14:27
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 06.06.2010, 23:23
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Len maly update, lebo posledne tyzdne sa na mna vsetko akosi vali. Priblizne pred mesiacom som skontroloval vsetky konektory na podvozku (ten velky na pridavnej prevodovke, konektory ABS senzorov, konektory veduce do diferencialov) a vsetky su pekne, ciste a suche. Tu vec iducu do diferakov som aj pomeral multimetrom a je tam odpor ako podla servisneho manualu. Na diagnostike som zatial nebol.

Chcem vsak pridat jednu skusenost zo vcerajsieho dna. Auto stalo par dni na parkovisku a nic sa nedialo. Vcera pridem, nastartujem, pohnem sa z miesta (cize vytoceny volant a pomaly dopredu) a naraz citim, ako keby jedno zo zadnych(?) kolies pribrzdovalo. Potom sa ozvala taka ta rana a za nou dalsia a auto uz islo normalne dalej. Na palubovke sa klasicky rozsvietila cela ta diskoteka ako v prvom poste. Prislo mi to ako keby sa nieco poriadne neuvolnilo (samosvor? nieco v pridavnej prevodovke?) a pri pohnuti sa to nasilu pretlacilo, alebo take cosi. Vobec z toho nemam dobry pocit.

Dnes som do auta sadol zase. Palubovka samozrejme stale hlasi vsetky tie chyby. Najprv som skusil v neutrali zaradit 4WD Low. Bez problemov. Aj vyradit z neho. Potom som sa skusil rovnako pohnut, tentokrat veeelmi pomaly a s otvorenymi oknami. Aj sa mi trosku zdalo, ze jedno koleso mozno zase drhne, ale neurobilo to taky ten rambajz. Asi preto, lebo som siel velmi pomaly. Pri otvorenom okne som vsak pocul taky ten zvuk, ako ked pridavna prevodovka radi 4 Low.

Skusil som aspon cinsku OBD II diagnostiku. V riadiacej jednotke je ulozena chyba U1418 (Implausible Right Wheel Distance Signal Received). Budem to musiet serioznejsie dat opravit.

Tymto celym chcem povedat, ze sa to uz stalo len tak zo dna na den na parkovisku a nie pri vozeni sa v blate a vode. Chystam sa do Dunauto na vymenu jedneho silentbloku, ale to az neviem kedy. Nechcem s tym autom moc jazdit. Mozno by som mohol skusit Motor-Car tu v Bratislave.

Bolo by mozne blizsie ozrejmit, ktore cidlo to je? Aby som ho presne mohol nechat skontrolovat?


Pon, 13.02.2017, 3:11
Profil ICQ
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4311
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
zoom píše:
[*]Ked som v tom blate a pridam plyn, zacne blikat ikonka ESP (to zlte auticko v smyku), otacky su obmedzene max do 1000 rpm a auto ide pomaly dopredu. Pritom kolesa sa nesmykaju, len pocitac zrejme dostava zle data zo senzorov. Ked manualne vypnem ESP a tuknem do plynu, tak auto ide normalne.


Toto je normalna funkcia kontroly trakcie. Obmedziť preklz kolies skôr ako nastane

zoom píše:
[*]V navaznosti sa rozsvietia budiky (ESP, ABS) a zobrazi sa hlaska "SERVICE 4WD SYSTEM". Toto zvycajne do par dni samo zmizne.



Pretože riadiaca jednotka FDCM má zrejme nejaký problém s vyhodnotením údajov z prídavky, ABS alebo niečoho podobného. Môže byť aj softwarová chyba.

Andrej píše:
Konektor na prídavnej prevodovke občas blbne, prípadne čidlo, ale to najlepšie cez fabrickú diagnostiku. Toto je bežná závada aj na WK/WHA.


A ešte nám prezraď že kde by ten konektor mal byť??? Prídavka na WH je radená elektricky a celé snímanei polohy je súčasťou motora radenia prídavky.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 13.02.2017, 13:46
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 06.06.2010, 23:23
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Len aby som uzavrel tuto temu, nakoniec to bolo zle ABS cidlo praveho zadneho kolesa.


Ned, 28.05.2017, 0:09
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: