Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 22:12
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
 Balkán 2023 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Aby to tu nebolo len o problémoch, radách, kúpach, predajoch, tak sa s vami podelím o tohtoročný výlet:

Takže, vyrazili sme o druhej nadránom na cestu cez Maďarsko do Chorvátska, kde sme spali prvý krát. Keďže máme malé deti, plánovali sme veľa zastávok a max 500km denne v aute. Z Chorvátska sme šli do Bosny a Hercegoviny. V Sarajeve sme spali druhý krát. Ráno sme šli ešte pozrieť do hôr nad Sarajevom a potom cez horský hraničný prechod do Čiernej hory. Tam sme sa podľa počasia chceli rozhodnúť, či ostaneme v horách, alebo pôjdeme k moru. Keďže nás privítal dážď a búrky, išli sme k moru. Takže ďalšiu noc sme spali asi 100m od mora. Ráno sme sa trochu namočili a vyrazili smer k Albánsku. Kúsok od hraníc sme znovu prespali, ráno pláž a po obede do Albánska. Tam sme prespali a cez hory naspäť do Čiernej hory. Albánske hory nás uchvátili (mňa aj všadeprítomné dvojkové Golfy a 124ky, ktoré boli dokonca aj ako autoškoly). V Čiernej hore sme ďalšiu noc spali v pohorí Prokletije. Kde som si splnil sen a povozil sa tesne pod vrcholmi hôr. Další deň sme šli do národného parku Durmitor, kde sme strávili dva dni a vozili sa krížom krážom. Naozaj neuveriteľná krajina. Odtiaľ sme sa pomaly vydali na cestu domov. Neďaleko Srbských hraníc sme ešte raz prespali v Čiernej hore. Další deň sme prešli hranice a zašli do Belehradu. Kde sme posledný krát spali mimo domu. Hneď ráno sme vyrazili ja cestu a krátko pred polnocou sme prišli domov.

Na celom tom výlete ma najviac potešilo, že nás Toyka doviezla domov iba s jedným zaváhaním. Zhruba po 1100km sa rozsvietil check engine. Výkon aj všetko fungovalo normálne, len ma hnevala preblikujúca kontrolka. Vyblikal som chybové kódy a toyota ma naviedla presušený obvod snímača teploty paliva. Tak som ho skontroloval a našiel vytrasený kábel. Opravil som ho a celý zvyšok cesty sa už zaobišiel bez akéhokoľvek náznaku závady.

Plnenaložená Toyota, odhadol tak cez 2,5t spravila v horskom prostredí, často cez 2000mnm, 2500km. Koľko paliva spotrebovala som nesledoval, keďže sme často šli na redukcii a spotreba na kilometre by bola veľmi skreslená.

Už sa teším na další výlet, ale už teraz viem, že ku moru nepôjdem, zato hory ma bavia.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pon, 28.08.2023, 20:29
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1833
Odpoveď s citáciou
Super, pekne, sám v cudzine, rešpekt ! :smt023


Uto, 29.08.2023, 7:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
Aby to tu nebolo len o problémoch,

Partaka si nenasiel?

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 29.08.2023, 12:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
Super, pekne, sám v cudzine, rešpekt ! :smt023

Keby sám, ale s malými deťmi a manželkou. Zodpovednosť obrovská, ale vďaka Bohu sme natrafili len na dobrých ľudí.

Milan píše:
Partaka si nenasiel?

Parťáka som nehľadal, keďže máme malé deti a zastávky sme prispôsobovali ním. Keď bolo treba, tak sme stáli. Dve hodiny v aute, hodina von. Takže som nechcel nikoho obmedzovať.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Uto, 29.08.2023, 21:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
Keď bolo treba, tak sme stáli.

Ved na dovolenke sa neponahla

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 29.08.2023, 21:07
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
Takže Toyka nesklamala a máte za sebou krásny rodinný výlet. Vyzerá naozaj dobre.
Keď ju porovnáš s 95-kou z pohľadu takejto autoturistiky, vidíš v nich nejaký rozdiel? :smt162

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Str, 30.08.2023, 9:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Stefan píše:
Keď ju porovnáš s 95-kou z pohľadu takejto autoturistiky, vidíš v nich nejaký rozdiel? :smt162

Rozdiel je výrazný. 95ka je o veľa pohodlnejšia, aj vďaka IFS, ale celkovo mi príde pohodlnejšia. 70ka je traktor, ale zato o mnoho jednoduchší a robustnejší. Tým, že 70ka je pravouhlá krabica, tak vo vnútri je na spanie viac miesta.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Str, 30.08.2023, 9:35
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
Ktorý motor tam máš? Ten jednoduchší 1KZ-T, síce s mechanickým čerpadlom ale s citlivou hlavou, alebo ten zložitejší 1KZ-TE, s elektronickým čerpadlom ale odolnou hlavou.

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Ned, 03.09.2023, 12:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
S elektronickým čerpadlom. Ono je to Prado dovezené z Japonska, takže je to “luxusnejšia” verzia. Čiže modernejší motor, podvozok na strunách, kompletné čalúnenie, klimatizácia, tlmiče s nastavením tuhosti (bejvávalo), atď. Ja by som radšej heavy duty verziu s hladkou 4.2kou, ale pri týchto autách nenavyberáš.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Ned, 03.09.2023, 13:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
nezabudnuteľný Balkán tak sme si ho dali znova po iných trasách skoro až po Albánsko - Grécke hranice a odtiaľ hore k jazeru Ohrid z Albánskej strany ( z Macedónskej je krajší ).
Striedali sme voľné kempovanie s klasickým kempom kde sme doplňovali zásoby.
celkom z BA a späť 3400km.

https://www.youtube.com/watch?v=vJBq1JMgVaA

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Sob, 09.09.2023, 11:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Dobré video :smt023 je fajn sa tam vrátiť aspoň takto audiovizuálne :)

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pon, 11.09.2023, 9:05
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: