Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 22:34
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 76 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 Iceland tour 2009 - (cesta okolo Islandu) 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
kompletny podrobny cestopisny pribeh aj s fotodokumentaciou zacina na druhej a pokracuje na dalsich stranach


som tu len prvy den a uz to tu milujem. Je to neskutocna krajina. A to sme neofroadovali, len tak prechadzame krajinou. Neviem ci sa vobec k nejakemu skutocnemu off dostaneme, lebo sme od pozicovne dostali ako pozornost miesto dzipky libertinky suzuki xl7, co je urcite auto lepsie, ale neviem si ho predstavit v serioznom terene.
Mimochodom, je tu teraz polnoc a svetlo ako u nas o osmej vecer. Tma vraj bude okolo druhej a svitat zase o pol stvrtej. Sila...
Boli ma uz palec od tukania do mobilu, napisem viac, ked ma spolucestujuci pustia k notebooku a ked sa zase niekde dostaneme k internetu... :-D


Naposledy upravil thunder dňa Pon, 19.10.2009, 23:11, celkovo upravené 4



Uto, 26.05.2009, 2:09
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak som tu zase po dlhsom case... :-D
dam ale len jednu pikosku a idem chvilu popracovat.
dnes bol narocny den. presun 650 km, bez kuska dialnice, z oblasti west fjord do severnych oblasti okolo jazera myvatn bol pomerne nudny a tak sme sa na jednom mieste cestou rozhodli naucit trochu xl7 offroadovat. nasli sme si krasnu cestu, na mape oznacenu ciarkovanou hnedou. na zaciatku upozornenie, ze je zjazdna len pre 4x4, tak mi hned srdce poskocilo. na kufri mame "awd", tak podmienku splname. vytrapili sme ju chudinku statocne, ale kombinacia 3,6 V6 benzin, automat a dobry medzikus nesklamala a previedol som nas 14 km lavovym polom s jazerami po nedavno roztopenom snehu, kde bola pustatina kam oko dovidelo, takmer bez skrabanca. na konci mi ale celkom odlahlo, ked sme bez ujmy vysli na "hnedu" cestu, ktora je sice strkova, standartne velmi dobrej kvality, len s maximalnou rychlostou obmedzenou na 80. rozbehol som sa radostne vpred, dobre nabudeny predchadzajucou vlozkou. trochu ma prekvapili hlbsie vyjazdene kolaje, ktore na tychto cestach nebyvaju castym javom, tak som radsej ubral na 60. asi po 8 km z 12km useku sa predo mnou odrazu objavila jama krizom cez celu cestu. dlha asi meter, hlboka viac nez pol metra, ostre okraje. okamzite som isiel na brzdy, ale zial, boli sme uz velmi blizko. preleteli sme tu jamu tak, ze predok padol do jamy, naraznikom na zem na druhu stranu, kolesa narazili na tvrdu hranu a predok vyletel do vzduchu. zadok sa vzapati dorazil o tu istu stenu, co nam sice predok vratilo na zem, ale do vzzduchu letel zadok. po dopade na zem nastalo v kudoloch prachu hrobove ticho. rozdychavali sme to asi pol minuty. potom som sa odvazil vyst z auta a zrevidovat skody. predny naraznik odspodu na kusy, v zadnom riadna diera, oba chladice pokryvene. kolesa, napravy, podvozkove casti a oba vyfuky su kupodivu absolutne neposkodene, tak pokracujeme v ceste. uvidime, aku dohru to bude mat s pozicovnou. chcel som suzku ucit offroad a nakoniec som ju naucil lietat... obcas sa zadari...
tak na dnes len tolko, ak sa bude dat, ozvem sa este do konca vyletu. :smt162


Štv, 28.05.2009, 1:55
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
thunder píše:
a nakoniec som ju naucil lietat...


Ako za starých čias...Skokan sa nezaprie.


Štv, 28.05.2009, 8:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Len do nich Romko , len do nich = nedaj sa a bojuj ... Ide ti to dobre. Dik za SMS
Pozdravujem posadku

_________________
OFF the ROAD


Štv, 28.05.2009, 8:13
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Držím palce a hlavne v zdraví sa vrátiť! :lol: :wink:

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Štv, 28.05.2009, 8:31
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.03.2009, 10:24
Príspevky: 408
Bydlisko: ZILINA
Odpoveď s citáciou
hmm,pokial plasty a zelezo lieta tak je ok.tak stastlivo!!!


Štv, 28.05.2009, 16:55
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 14.03.2009, 14:45
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
no davajte si pozor, uz sme zvedavi na dalsie zazitky, hadam uz nebudu ziadne horory, len prijemny zvysok vyletu, aby bolo dlho na co spominat :lol: :wink:

_________________
Ano, je to tak. Úspechy a peniaze sa neodpúšťajú .... ani kamarátom .... a v Bratislave OBZVLÁŠŤ :-(
Všetko pre Váš off road .... a všetci ostatní nás môžu už LEN kopírovať ...


Štv, 28.05.2009, 17:09
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak sa nam to dnes konci... presli sme tu 3000 km za 5 dni, videli snad vsetky turisticke atrakcie a zazili mnozstvo zazitkov, ktore skusim co najpodrobnejsie popisat buduci tyzden.
ceresnickou na torte bolo dnesne zemetrasenie so silou 4,7 stupna richterovej stupnice, co skutocne nie je malo. epicentrum bolo v oblasti modrej laguny, ktoru sme len par minut pred tym opustili.
co na tom bolo najzaujimavejsie, ani sme o tom nevedeli, lebo sme zrovna sedeli v aute na ceste do hotela, kde nam farbisto popisali, ako im cinkali flase v regaloch :-D


Sob, 30.05.2009, 1:21
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
.... a zem sa zachvela .... :-D


Sob, 30.05.2009, 4:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak sme definitivne doma. zvykame si na tmu v noci (to sme tam tyzden nevideli) a tiez sa zrovnavame s dvojhodinovym casovym posunom.
tento tyzden sa skusim preluskat poznamkami a fotkami, a pokial pamat dovoli, spisem nejaky ten cestopis...

chcel by som podakovat vsetkym za podporu, za poskytnute informacie este pred odchodom, zuzke-lucky za transport do a z bratislavy a tiez vsetkym, ktori nas sledovali na tomto fore a drzali nam palce. kedze som sa dostaval k internetu len sporadicky, informacii priamo z cesty bolo minimalne, ale skusim to vynahradit dodatocne.

kym bude cestopis na svete, dam sem kazdy den fotku jedneho z "arctic trucks", ktorych tam bolo neurekom na kazdom kroku. prva bude uz dnes vecer :wink:


Naposledy upravil thunder dňa Ned, 31.05.2009, 21:22, celkovo upravené 1



Ned, 31.05.2009, 18:28
Profil ICQ WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.03.2009, 10:24
Príspevky: 408
Bydlisko: ZILINA
Odpoveď s citáciou
ak by sa ti stoho podarilo zmajstrovat nejake dvd v hocijakej kvalite,rad kupim lebo rad by som sa tam niekedy vybral.Dakujem.


Ned, 31.05.2009, 19:59
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dvd nebude urcite. okrem jedneho gejziru nemame ani kusok videa, len same fotky a papier poznamok... skusim ale na mape vyznacit, kade sme isli a k tomu priradit, co tam bolo. strasne moc ciest bolo zatvorenych, hlavne vo vnutrozemi. buduci rok ideme pravdepodobne zase, ale neskor v lete a uz skutocne s offroadom...

panda: nebolo treba sa vyhrabavat, preskocili sme ju na prvy krat...


Ned, 31.05.2009, 21:27
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ako som slubil, dnes zaciname:

toto na uvod, aby sme si nemysleli, ze 4x4 je uplne najviac - polaris 6x6:

Obrázok

a ako prve musim predstavit nasu zuzku, ktora nas povozila po celom ostrove, kedze objednanu berticku sme nedostali:
suzuki XL7, 3,7 V6 benzin, 252 koni, 330 Nm, AWD, automat 5st.

Obrázok

a ked uz sme pri suzuki, tak jednu chutovecku:

Obrázok Obrázok


Ned, 31.05.2009, 22:28
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na dnes korejsko-japonska zbierka, ktoru v nasich radoch moc nevidime:

Obrázok

Obrázok

Obrázok


Pon, 01.06.2009, 20:12
Profil ICQ WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.03.2009, 10:24
Príspevky: 408
Bydlisko: ZILINA
Odpoveď s citáciou
nooo,peknee,tak tie su,chcem sa opytat,je tam moznost prepravit vlastneho offa trajektom??lebo hladal som nejake plavebne drahy bud z norska alebo severneho skotska a jaksi tam nic nebolo vyznacene.


Pon, 01.06.2009, 20:23
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 76 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: