Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 04.06.2024, 22:39
Dnes je utorok 4. júna 2024, meniny má Lenka a zajtra Laura




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
 brzdy samurai 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Str, 27.11.2013, 19:07
Príspevky: 55
Odpoveď s citáciou
chcel by som sa spýtať či sa dá nejak rozobrať a rozmastiť brzdový strmeň na samuraii ?

_________________
Suzuki Samurai 1,6 OffRoad


Ned, 19.01.2014, 23:51
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
Ano dá sa rozobrať a zrepasovať. Rozmastiť asi nie, maximálne tak vodiace piestiky.

Normálne ho odmontuješ (2šroby+hadica) je dobré si popredu vypustit brzdovku alebo sa pripraviť na to, že ju budeš musieť odchytiť. Pozor na ňu je to prevít, z čohokolvek natretého po jej dlkšom pôsobení zleze farba.

Ďalší pozor na prachovkách vodiacich piestikov sú také kovové špeciálne podložky. Určite si ich odlož, v repasovacej sade sú neni. (ja som kvôli tomu prehladával celý koš, ešteže som ich našiel všetky)

Mne išiel jeden srmneň rozbrať tak že som na vstup od hadice dal vzduchovú pištol, jeden vyšiel hladko, druhý bol zakusnutý, tomu som pomohol medennou trubkou a presvedčovacím úderom a ked povolil tak ho potom 10atm vytlačilo von, pozor na to bola to dost pecka.

Keď máš hlavný valček vonku, sám musíš zhodnotiť či ho vymeníš alebo budeš meniť len gumičky. Mne to stačilo vybrúsiť mosadzným drotennym kotúčom. Jak hlavné tak aj vodiace piestiky. V zásade sú 2 druhy repasových sád. 51mm - japonec 48mm španiel ale pre istotu šuplera to istí.

Repasovú sadu bez valčekov som kupoval tušim za 7,5eura obsahuje 4x prachovky na vodiace piestiky. To len vyčistíš zložíš. tam je to nič proti ničom pohodka.

Hlavný valček je trošku ježko v klietke. Ja som si kúpil aj závitník M10x1,5 (6,5eura) lebo sa mi nepozdávali závity a všetky som ich prebehol. V tvojom prípade to nemusí byť nutné.

Na hlavnom valčeku je navlečený hranatý O-krúžok, ten si vymeň ako prvý. Osvedčilo sa mi osadiť najprv manžetu do strmeňa, drží ju tam taká kruhová sponka. Potom ju vytiahni čo najvyššie na valček aby bola po celom obvode a potom musíš jemne a presne zatlačať valček do strmena. Mne sa to podarilo tak na 3ti raz. Ak ho netlačíš rovnomerne tak sa ti vzprieči a nejde dalej. Určite to nerob nasilu, ak ideš presne tak tam piestik miernym tlakom zájde.

Ja som vymenil aj odvzdušňováky, stálo to pár centov a nemusím ťahať blickami ožuvaný 6hran. A ešťe som menil aj medenné tesnenia na hadici + som dal nové dlkši brzdové hadice

Nezabudni že to pri skladaní musí byť všetko čisté jak kristove lavé oko.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Pon, 20.01.2014, 11:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 08.02.2007, 20:56
Príspevky: 828
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
KIRA píše:
... a ked povolil tak ho potom 10atm vytlačilo von, pozor na to bola to dost pecka.


Vždy si podlož medzi piestik a strmeň drevený hranolček a postupne ho vysúvaj vzduchom, aby nevyletel naraz a nepoškodil seba, veci okolo ani teba :!:

Alebo to urob ešte na aute kvapalinou/pedálom. Keď vieš že ideš brzdy rozobrať, tak takto je to najrýchlejšie :smt023

_________________
Dodge RAM 1500 5,7 V8 HEMI 5,4T DualBattery TV
Ex.1997 Ford Explorer 4.0V6 SOHC, 6", 35" MT, 5,4T
1988 Chrysler LeBaron Convertible
2008 Jawa 555 vyladená
1991 MT8-070 13,5HP
Ex.1997 Jeep ZJ 5,2 V8, RE 4,5", 32" MT, 5,4T
0904-436-669


Pon, 20.01.2014, 13:44
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
JJ pedálom to ide do pohody, to som sa zabudol zmienit. Ja som to tak urobiť nemohol. Zadok bol už 2dni na stole rozobratý keď som rozoberal predok.

Ešte totok nemá cenu ušanovať a robiť len predok. Ked už je to zavzdušnené tak by som spravil aj zadek. V zadu stačilo prasatka vyčistiť a rozbehať. Mal som zahrdzavené tie pákové mechanizmy čo tahá brzdové lanko. Zas pomohlo WDčko a mosadzný kotúč. Nakonec som to fúkol imperátorom a molybdénom. Dopasoval som aj nové trubičky podobných dĺžok po 3ečka hotové z mototechny pôvodne na škodáren tušim 120. z fáčka nepásne majú iné zakončenie akurát brzdovú hadicu k zadnej náprave som kupoval novú priamo na samuraia. stála nejakych 9eur. Obloženie som mal OK takže v celku brnkačka. Len tých struniek je tam v zadných bubnoch požehnane.

Len v predu som dával zadné brzdové hadice zo škodovice ale mi to tam netesnilo. Brzdové trubky tam uplne nedoliehali do hadice (hadice majú obyč kužel a na trubkách bolo v strede toho kužela niečo ako zápich). Musím teda vymeniť aj tie 2 trubky čo idú k predným brzdovým hadiciam. Zatial som dal pôvodné hadice. Sú síce kratšie, ale skúšal som aj pri max vykrýžení to LTT ustoja tak ma zatial nebolia. Výmena počká až ked budem meniť v zadu ložiská (mrchy nejako sa začínajú po troške ozývat) nech nezavzdušnujem každú chvílu systém. Zatial je pedál tvrdý už na prvé šlápnutie a brzdí to dobre včetne ručnej, takže spokojnost.

Sakumprdum ma to vyšlo nejakych 50-60eur. včetne brzdovky a červeného spreju na strmene. Keby som to robil v kuse, tak to musí byť za poobedie hotové.

EDIT: repasoval som aj hlavný brzdový valec, Okrúžky som kúpil v cene pár šušni, repasovú sadu nebolo treba, atypickým tesneniam nič nebolo.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Pon, 20.01.2014, 14:08
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 12.06.2012, 20:51
Príspevky: 98
Bydlisko: Stará Ľubovňa
Odpoveď s citáciou
tie čapy strmeňa je dobré namazať medenou pastou až ti to znova za chvílku nezhrdzavejú lebo voda je voda a aj medzi tie gumené prachovky sa ľahko dostane.... kedže väčšinou už tá drážka chytí hrdzu a potom to už tak super nedolieha...

_________________
Sj 410, T3 vraník, nahamrovaný, prídavné svetlá v predu v zadu, svetelná rampa, záhradka....


Pon, 20.01.2014, 18:52
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 27.11.2013, 19:07
Príspevky: 55
Odpoveď s citáciou
díki moc za odpovede pomohli ste mi :) :smt023 no a ja mám vzadu KOTÚČE povedal by to niekto :D ale zistil som že to je náprava z daihatsu tak že pekne bez struniek a neviete náhodou kde by som to mohol objednať tú sadu tie gumičky atď :)

_________________
Suzuki Samurai 1,6 OffRoad


Pon, 20.01.2014, 19:31
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
bonder píše:
tie čapy strmeňa je dobré namazať medenou pastou až ti to znova za chvílku nezhrdzavejú lebo voda je voda a aj medzi tie gumené prachovky sa ľahko dostane.... kedže väčšinou už tá drážka chytí hrdzu a potom to už tak super nedolieha...


ja som použil alkyton imperátor (zažieracia základná farba na hrzdzavé povrchy) a potom taketo volačo

http://www.naradiprofesional.cz/sprej-m ... 00b-500ml/

aby som nešiel náhodou proti pravidlám tak kód 51mm sady je FK 251005 daš do google a obchod si už vyber podla chuti

ešte odvzdušnováky

QB 0017

a tebe je to asi na nič ale keby niekto iný potreboval tak zadná hadica k náprave

HA DH.1204

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Pon, 20.01.2014, 23:16
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 27.11.2013, 19:07
Príspevky: 55
Odpoveď s citáciou
Zdravím potrebujem radu ako mám demontovať brzdový kotúč zo samuraia ??? :(

_________________
Suzuki Samurai 1,6 OffRoad


Uto, 04.02.2014, 18:59
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
samurai303 píše:
Zdravím potrebujem radu ako mám demontovať brzdový kotúč zo samuraia ??? :(


dáš dole strmen, držak strmenu a potom do kotuča zašrobuješ 2 kusy M8 šrobov (ked si ho lepšie pozreš tak tam tie M8 vnutorne zavity najdeš. kotuč ti odtial odpadne sám. :wink:

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Uto, 04.02.2014, 19:06
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 27.11.2013, 19:07
Príspevky: 55
Odpoveď s citáciou
Potreboval by som nové šróby na kolesá lebo sa mi stala jedna nepríjemná vec odletelo mi kolesa a teraz neviem kde to zohnať poraďte :)

_________________
Suzuki Samurai 1,6 OffRoad


Str, 05.02.2014, 17:08
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
samurai303 píše:
Potreboval by som nové šróby na kolesá lebo sa mi stala jedna nepríjemná vec odletelo mi kolesa a teraz neviem kde to zohnať poraďte :)


ak myslíš štifty tak mám ale 4-5 kusov. ked tak sa ozvy. ináč to majú v origo suzuki za cca 3,5eura kus

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Str, 05.02.2014, 21:56
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: