Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 14:25
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 výfuk - poraďte 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Poslať re
Andrej a keby si to cele prekopal na nerez? Ak maš CO tak si to nakolienkuj a poboduj a potom ked ti to bude sedieť daj to niekomu kto ma MIG.

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Uto, 30.09.2008, 9:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mno nejakemu domácemu ohýbaniu som sa chcel vyhnuť, pač ad jedna nemám ohýbačku a ani neplánujem kupiť - nevyužijem, a za druhé pri normalnom ohýbaní sa to sploštuje mierne, čím väčší ohyb tým viac a ja by rád nemenil prierez.

Ked ma to naserie bude výfuk kratší a do boku auta a po ftákoch :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 30.09.2008, 9:06
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
čau, Andrej,
pamätáš, pred nejakým časom (zo dva roky?) som písal, že zháňam výfuk - aj som našiel ponuku kdesi v česku, no firma bola talianska a výfuk by bolo treba zadať vyrobiť; origo stál 30 tisíc plus mínus niečo (skôr plus ako mínus :D )

nakoniec mi pomohol jeden fasa chalan z tohoto fóra s kamarátom, zašli sme do Budapešti a tam mi za pár hodín - na počkanie a aj s detailami podľa mojich požiadaviek - vyskladali perfektný výfuk z hrubšieho materiálu ako origo za cenu polovičnú oproti originálu - a to aj s nákladmi na s tým súvisiace cesty a s nástrekom hliníkovej vrstvy zrealizovanej v Ladomierskej Vieske...

ak máš problém len s nejakou časťou, asi je najlepšie kúpiť hotové a poskladať, ale v prípade rozsiahleho kolabsu výfukového systému vrele doporučujem dať si takto spraviť a nie kupovať

len nerozumiem, prečo nie je taká firma aj na slovači, keď v Budapešti ich je hneď niekoľko vedľa seba...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Uto, 30.09.2008, 9:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Majod píše:
Andrej a keby si to cele prekopal na nerez? Ak maš CO tak si to nakolienkuj a poboduj a potom ked ti to bude sedieť daj to niekomu kto ma MIG.


No defakto jedno z čoho bude posledný kus rury za tlmičom, ono je to tak že tlmič aj kat mám, ak sa zadarí tak aj zvody len mám rád riešenia bolt on, kupiš namontuješ bez nejakého velkého kutilstva, páč akosi zváračk je furt niečo čo je ešte len sen a asi nebude tak skoro.

Janko viem to mi hned napadlo niekde si o tom písal, len som to nevedel najsť. Akurát ta Budapešť je trochu od ruky pre mna momentálne, som rád že sa vyspím aspon :? a cez víkend trocha volnejšie.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 30.09.2008, 9:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
nakoniec mi pomohol jeden fasa chalan z tohoto fóra s kamarátom, zašli sme do Budapešti a tam mi za pár hodín - na počkanie a aj s detailami podľa mojich požiadaviek - vyskladali perfektný výfuk z hrubšieho materiálu ako origo za cenu polovičnú oproti originálu - a to aj s nákladmi na s tým súvisiace cesty a s nástrekom hliníkovej vrstvy zrealizovanej v Ladomierskej Vieske....

:oops: Tak dik za pochvalu :-)

ak nahodou nieco - tak ta firma je www.janodob.hu len tam treba dopredu zavolat a spravia cokolvek. Uz mam ich vyfuk na vsetkych autach a ze ich neni malo :)

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Uto, 30.09.2008, 20:37
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
S tym domacim ohybanim je to pravda, s beznym nacinim (napr. hydraulicke ohybacky co predava unimax) nie je sanca spravit nedeformovany ohyb na tenkostennej trubke. Skusal som 60 x 2 a zacalo sa to krivit uz pri 25 stupnovom ohybe (plne piesku).

Lahsia moznost je jedna firma zo zlina co ma 3d pocitacovu rotacnu ohybacku s trnmi co je jediny sposob ako ohnut tenkostennu trubku bez deformacie v ohybe. Siroko daleko jedini. Ceny maju ovela lepsie ako polovica z 30tis. Ale robia len 2d ohyby (ktore treba povarit), hoci dokazu aj 3d co vsak zvysuje cenu kedze na to treba urobit pocitacovy 3d model.

Tazsia moznost je zozvarovat z nerezu - rovnych tenkostennych rur a 90 st. kolien (cca 120 Sk/ks) - nabodovat obycajnym CO aby pasovalo a potom dat zvarit niekomu co vie nerez. Kolena s inym stupnom nie su dostat, cize 90 treba narezat v stredovej osi a zvarit ak treba vacsi uhol . Takisto nikto nema tenkostenne ocelove kolena okrem Bosalu (500 Sk). Aj tenkostenne ocelove rury je mozne zohnat len vo velkoobchode aj tak pomaly za cenu nerezu. Palcove miery (2", 2 1/4", 2 1/2" a pod.) vobec.


Jano JP píše:
čau, Andrej,
pamätáš, pred nejakým časom (zo dva roky?) som písal, že zháňam výfuk - aj som našiel ponuku kdesi v česku, no firma bola talianska a výfuk by bolo treba zadať vyrobiť; origo stál 30 tisíc plus mínus niečo (skôr plus ako mínus :D )

nakoniec mi pomohol jeden fasa chalan z tohoto fóra s kamarátom, zašli sme do Budapešti a tam mi za pár hodín - na počkanie a aj s detailami podľa mojich požiadaviek - vyskladali perfektný výfuk z hrubšieho materiálu ako origo za cenu polovičnú oproti originálu - a to aj s nákladmi na s tým súvisiace cesty a s nástrekom hliníkovej vrstvy zrealizovanej v Ladomierskej Vieske...

ak máš problém len s nejakou časťou, asi je najlepšie kúpiť hotové a poskladať, ale v prípade rozsiahleho kolabsu výfukového systému vrele doporučujem dať si takto spraviť a nie kupovať

len nerozumiem, prečo nie je taká firma aj na slovači, keď v Budapešti ich je hneď niekoľko vedľa seba...


Štv, 06.11.2008, 14:36
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: