Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 04.06.2024, 6:12
Dnes je utorok 4. júna 2024, meniny má Lenka a zajtra Laura




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Únik kvapaliny z chladiča 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Nebudem zakladat novu temu ale nedari sa mi zalepit tiez take slzenie.Cin sa toho nechce medzi lamelami chytit aby som nedokurvil aj tie ostatne a co mam diamant taky strieborny prasok co sa zamiesa z takej tuby po case povoli.Rozmyslal som aj nad tym o com ste sa tu bavili ze naliat do vody,ale sranda je ze mam drblu hlavu a musim mat chladic stale odvzdusnovany.Inak to tak beha uz zopar rokov ale sere ma teraz ked mi po odstaveni cca 1 mesiac vytecie cca pol litra nemrznucel vody.
Nezalepi ta sranda aj motor ked sa dostava do vody vzduch z hlavy?

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 06.12.2014, 1:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1208
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Prečo špekulješ so somainami a nedáš druhý (či už nový, alebo schopný použitý - podľa peňaženky) chladič ?

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Sob, 06.12.2014, 9:03
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 03.01.2013, 20:58
Príspevky: 173
Bydlisko: Bytča
Odpoveď s citáciou
nic tam nesyp, je to hluposť. Vydrží to 2 tyždne a jediné čo to robí tak ti zasere chladič kurenia.

Treba vytrhať tie tenké lamely aby si sa ku praskline dostal. Potom prebrúsiť tak 320 šmirglom, naniesť také pojivo a potom cínovať.

Treba to dobre prehriať ale zase opatrne aby si neroztopil rebro

_________________
Nissan DoubleCab 2,5D 205/80 R16


Sob, 06.12.2014, 9:06
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
2 Milan: neni jednoduchšie vybrať chladič (z y6o-sátky je to robota na štvrť hodiny) a zaniesť ho niekomu, kto už nejaký letoval? v TN je človek čo to robí, určite bude aj v NR niekto - zaletovať kúsek chladiča nemôže stáť majetok, a budeš mať pokoj.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Sob, 06.12.2014, 9:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Tomrs,najlacnejsi co som nasiel kostuje 250 € .Skorej tam namontujem neaky iny za tie prachy.Ved porad neaky lacnejsi :D
Mito.al,ved toho sa obavam,aby som niecim nezasral aj motor a budem v hajzli uplne.Skusim to este s pojivom,ja pouzivam na cinovanie vyvarenu kyselinu solnu.Ta to hned aj cisti ale 150 W pajka je na to slaba a nedokaze to az tak prehriat.Skusim autogen :mrgreen:
Moostanq,vo vyberani mam prax a ako pises.A jednoduchsie sa chladic ani neda vybrat,5 min.a nemam co robit.Opravit nie je dat problem.Ale neviem,teraz su vsetko mechanici a raz som uz aj zaplatil za to,ze mi chalan nenamontoval Webasto.A bol som rad ze mi nerozvrtal cele auto :mrgreen:

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 06.12.2014, 11:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
mito.al píše:
nic tam nesyp, je to hluposť. Vydrží to 2 tyždne a jediné čo to robí tak ti zasere chladič kurenia.

Treba vytrhať tie tenké lamely aby si sa ku praskline dostal. Potom prebrúsiť tak 320 šmirglom, naniesť také pojivo a potom cínovať.

Treba to dobre prehriať ale zase opatrne aby si neroztopil rebro


Mne to drží už 4 roky. Idem taký dať aj do Arosy, tiež to trochu smoklí.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Sob, 06.12.2014, 11:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
pejo píše:

Mne to drží už 4 roky..

Si tam nieco nasypal alebo nalial?Ak by neislo o nemrznucu co nieco stoji tak by ma ta trocha vody netrapila.Ja uz mam ten chladic akoby som sa stretol s tankom :smt021

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 06.12.2014, 11:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Jasné, nemrznúcu a prášok. Pozri môj príspevok spred 4 rokov. Medzitým bol motor von, nová kvapalina a stále je to tesné, bez kontinencie.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Sob, 06.12.2014, 12:59
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2589
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Jazdit s ,,drbnutou,, hlavou a stale ovzdusnovat to Ta stale bavi ? Si to daj spravit tu makovicu a budes mat svaty pokoj+ urobis aj generalku 8-) Inak ja ked som letoval chladic na 60 tak poriadne to obrusit,odmastnit a staci obycajna kalafonia+ 300w letovacka-pajka a dobre nahriat a cin sa pekne rozlieval. Ale 150w letovacka je na take veci fakt slaba :smt017


Sob, 06.12.2014, 13:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
Jazdit s ,,drbnutou,, hlavou a stale ovzdusnovat to Ta stale bavi ?

Tak trochu som jej dopomohol ja ,asi.Trepal som sa nooo,boli tam haluze a jedna sa dostala neako do chladica.Vsimol som si to az ked isla para spod kapoty.Ziadne neake vytacanie.Nechal som to vychladnut napchal tam handru,z potoka nanosil vodu a dotrepal sa domov,cca 3 km.Chladic som zacinoval ale kazdu chvilu to jeblo.Potom som spravil to odvzdusnovanie takze nemam vo vodnom systeme tlak a v pohode.Mam to vyriesene ze tak beham no mozno uz asi 6 rokov a odvzdusnuje sa to automaticky.Len sa objavila starsia diera.Pred tyzdnom co som to lepil,dolial som na druhy den plnu expanzku.Teraz som pozeral a nechyba nic :smt017
Bude to v tom ze ta 150 W pajka bude slaba.Co tak autogen a maly horak?
Snazim sa to lepit v ramci moznosti € :smt139

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 06.12.2014, 16:07
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 03.01.2013, 20:58
Príspevky: 173
Bydlisko: Bytča
Odpoveď s citáciou
Ideal je maličky horák napríklad ledlampa aku používali kedysi klampiari. Ale musíš byť veľmi opatrný dá sa s ňou spraviť aj vela škody. Skús si to na nejakom staršom chladiči.

Ps: s tlakom v systéme som mal problem aj ja. Na vine bola gumka pod víčkom chladiča.

Inak ja som s tým práškom lepil chladič na Fieste 1,8D a proste vydrž 2 tyždne. Kupil som tedy novy chladič a bol pokoj.

_________________
Nissan DoubleCab 2,5D 205/80 R16


Sob, 06.12.2014, 16:16
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2589
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Autogen uz bude na to velmi silny a neviem ci by Ti tak pekne rozlieval sa cin hoci s malym sa pekne spajaju medene kurenarske trubky ale na chladici-hm :smt017 Ked tak kup z bazosa pouzitu letovacku 300 az 500 w na elektriku alebo klampiarensku benzinovu letovacku a do 30eur sa zmestis a vyuzijes ju aj na ine veci. Inak to co za ovzdusnovak si tam dal ? :shock:


Sob, 06.12.2014, 16:19
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7923
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
[quote="mito.al"]Ideal je maličky horák napríklad ledlampa :smt017 aku používali kedysi klampiari :smt152 . Ale musíš byť veľmi opatrný dá sa s ňou spraviť aj vela škody :-D ..[/quote/

mnooo tak o tom by som mooooc pochyboval :smt017 :-D :-D ,,,,,nesekol si sa?? bo mam dojem ze sa vloudila mala chybycka :D chcel si pisat asi letlampu nie?? bo co ty pises tak on je asi na švícenie :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 06.12.2014, 16:27
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2589
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Efendi je obycajna letlampa co s nou len nieco nahrievas a potom mali aj badogari take letovacky co v nich bol v podstate zabudovany taky isty horak aj tak to fungovalo na takom principe ako letlampa len ten plamen ohrieval kus zahnuteho zeleza s ktorym si to letoval----polopatisticke povedane-na tu si myslel? :)


Sob, 06.12.2014, 16:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Mito,mna praveze zaujima ci tie prasky a vodicky zalepia chladic dlhodobo.Berem to na akoze docasne ale ako vidim budem ho musiet zacinovat.
Joe,je to miesto kde sa vostiny napajaju na spodok chladica.Takze tam treba prehriat aj ten celok v ktorom su ostatne vostiny.A co tak taku malu plynovu pistol na pajkovanie.
Pod uzaver na chladici som dal prerezanu podlozku.Ked motor ide v expanzke stupne voda asi o pol litra,ked chladne,pretecie to spet do motora.Webasto kuri,aj obidve kurenia kuria.A moje motto je ,co funguje do toho nerypem.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 06.12.2014, 16:41
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: