Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 15:51
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 49 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Automat ci manual? 
Autor Správa
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7929
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jogistar píše:
tak a rozhodol som sa... ked bude moznost tak berem automat jednoznacne... ako vozba po ceste je super mame to v ostatnych autach len som potreboval vedet ako je to v terene...



konecne spravne riesenie, a uvidis ze nebudes sklamany
:smt023

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 18.11.2008, 16:23
Profil
Rubicon & Samurai Woman
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.03.2007, 21:45
Príspevky: 767
Bydlisko: Veľká Lehota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
..ak mozem za seba, automat si ma ziskal, urcite ho preferujem pred manualom :wink:

_________________
Len jedno je isté- že nič nieje isté...a ani to nieje isté...
....najkrajší pohľad je z chrbta koňa...a nadvíhaného auta.
jeep wrangler rubicon 4,0l
suzuki samurai
http://www.youtube.com/watch?v=rqSbl9xtCSE


Uto, 18.11.2008, 18:26
Profil ICQ WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.10.2006, 20:00
Príspevky: 148
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Odporucam automat. Co sa tyka poruchovosti tak je to o zaobchadzani snim mozet ti sluzit stotisice km alebo ho vies znicit za par minut. Co sa tyka komfortu tam to je jednoznacne a v terene pri brzdeni motorom treba podradovat ako pisal IvoLucky. Pri jazde v meste rataj so zvysenou spotrebou ale na dlhe trete je to ako s manualom

_________________
Land Cruiser 80, 4.2TD, automat, 33"x12.5 , CB16, gurtne,sekle, kompresor, navijak


Uto, 18.11.2008, 21:36
Profil WWW
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 12.12.2007, 23:16
Príspevky: 408
Bydlisko: Rybnik LV
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No pani ja nemam automat no velmo tužim a raz aj budem mat minimalne pre moju fr. nakloneny pre automat som uz davno no viac ako dva roky som robil v ba servis mhd automatou a bolo aj 300 km za 12hod a poviem vam ze spojku a rychlostku som uz ... A teda touto cestou chcem opitat ak raz kupim pre moju napr CR V alebo X TRAIL teda nejake SUV jedine s automatom, ako zvladne pohinanie v kopci {apsencia redukcie} pripadne s privesom bo som videl x trail diesel manual no musel ho riadne cez spojku aby sa pohol toto ma dost zaujima, nakolko je ohrozena zivotnost automatu manuali bez redukcie co je u SUV vynimocne podla mna dost trpia dakujem za objasnenie

_________________
LR Discovery 300tdi


Str, 19.11.2008, 0:15
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.10.2006, 20:00
Príspevky: 148
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Juro píše:
... ako zvladne pohinanie v kopci {apsencia redukcie} pripadne s privesom bo som videl x trail diesel manual no musel ho riadne cez spojku aby sa pohol toto ma dost zaujima, nakolko je ohrozena zivotnost automatu manuali bez redukcie co je u SUV vynimocne podla mna dost trpia dakujem za objasnenie


Pohnutie s automatom do kopca je uplne bezproblemove. Automat pracuje s preklzom a vsetko je na oleji. pokial das pozor na olej a pravidelne ho vymienas nic sa nestane a bude ti automat hodne dlho sluzit bez poskodenia.
Treba sa naucit aj pouzivat automat nieje to len sadnem zaradim a idem. Precitaj si clanky co sem dal Andrej
viewtopic.php?t=21&highlight=automat
viewtopic.php?t=20&highlight=automat

_________________
Land Cruiser 80, 4.2TD, automat, 33"x12.5 , CB16, gurtne,sekle, kompresor, navijak


Str, 19.11.2008, 7:37
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Automat má silne navrch pred manuálom.
Jediná nevýhoda je tá, že keď z akéhokoľvek dôvodu motor nedrží voľnobežné otáčky - skapína na voľnobehu, s manuálom sa dá slušne pohnúť aj pod plynom. Na automate je to problematické.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Str, 19.11.2008, 10:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Bacilpyrin celkom nerozumiem, ako si to myslel?..... zase ked zdochyna motor tak nie je chyba ani v manuale či automate .. :wink: :wink:

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 19.11.2008, 10:42
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak toto aj mna zaujima. ...nemal skor na mysli napr. stojim dole kopcom auto nestartuje u manulau zaradim 2 odtocim klucim a ak je vsetko O.K. tak by malo naskocit. U automatu sa to neda.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 19.11.2008, 10:51
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MARTINO píše:
Bacilpyrin celkom nerozumiem, ako si to myslel?..... zase ked zdochyna motor tak nie je chyba ani v manuale či automate .. :wink: :wink:


Sak viem, len ako majitel niekolkých šrotov som vypozoroval, že toto je jediná nevýhoda automatu pred manuálom (beriem auto ako komplex jednotlivých systémov). A propos, ešte sa ti nikdy nestalo, že ti skapína motor? Ale keď pridáš plyn, tak beží pekne? A práve vtedy je problém dať "D" a pohnúť sa do servisu. Asi týždeň som mal tento problém - bol som objednaný do servisu, ale auto som potreboval - tak naštartovať - pridať mierne plyn v "P", počkať kým sa auto zohreje, pustiť plyn - zaradiť "D" a pohnúť sa. Keď motor skapal, všetko odznova. Pri manuále by som naštartoval, pridal plyn a pomaly na spojke odfrčal.
Možno sa dá aj na automate preraďovať pod plynom, len to so nechcel - aby som nezničil prevodovku.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Str, 19.11.2008, 10:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bacilpyrin píše:
... A propos, ešte sa ti nikdy nestalo, že ti skapína motor? Ale keď pridáš plyn, tak beží pekne? ...


Nie ešte nikdy sa mi nestalo,že ,,zdochol,, motor :smt152 však to je praveže vyhoda automatu,že motor nemože zdochnut ,či už pri jazde do kopca alebo z kopca.... viem ,že sa stava ,že pri zaradeni ,,D,, zdochne ,niekde som to čital,ale to nie je chyba automatu....a ked pridam plyn tak zvuk V8 je ,,šepot,, kvetin :-D ;-)

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 19.11.2008, 11:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
[quote="MARTINO"]praveže vyhoda automatu,že motor nemože zdochnut ,či už pri jazde do kopca alebo z kopca.... quote]

Nerozumieme sa.

Stále hovorím o poruche motora - voľnobehu. Naštartujem a motor pri voľnobehu zdochne - nedrží voľnobežné otáčky "p o r u c h a" treba ísť do servisu - s motorom, ale keď naštartujem a mierne pridám plyn, (držím ho v otáčkach) tak motor ide.

V tom prípade - ale iba v tom prípade je lepší manuál - lebo ma manuálnu spojku - čiže auto viem pohnúť aj pri vyšších otáčkach motora, lebo pohýňanie riadim spojkou čo u automatu nie je možné keďže je to automat.

To som popísal iba na ilustráciu, kvôli popisu všetkých alternatív. Keďže o výhodnosti automatu je tu popísané množstvo príspevkov. Mal som automat a aj ja preferujem automat, aj keď v súčasnosti mám manuál. keď budú do 2,5 TD montovať automat, tak aj ja budem mať automat.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Str, 19.11.2008, 11:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bacilpirin neviem ako je to z P do D ale ja ked zapadnem a chcem sa dostat von rozhupanim tak bezne radim pod plynom D cez N do R :wink:

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Str, 19.11.2008, 11:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
masurko píše:
bacilpirin neviem ako je to z P do D ale ja ked zapadnem a chcem sa dostat von rozhupanim tak bezne radim pod plynom D cez N do R :wink:


Saaaaaaaaaaaaaaaaaaaak ja viiiiiiiiiiiiieeeeeeeeeeem. :smt126 :smt099 .
Ale s manuálom to ide nežnúčko - tak ako hladkám spoječku a motor mi môže revať v otáčkach. Lebo to robím manuálne. :smt127
Na automate je to problematickejšie napr. vycúvať z parkoviska, kde mám manipulačný priestor cca 2 metre.

A možno som blb a neviem jazdiť. Preto končím a nebudem to tu zahlcovať.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Str, 19.11.2008, 11:57
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.02.2007, 14:27
Príspevky: 399
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bacilpyrin píše:
Ale s manuálom to ide nežnúčko - tak ako hladkám spoječku a motor mi môže revať v otáčkach. Lebo to robím manuálne. :smt127


a potom skoncis na spagate pretoze to spojecka vzdala

jednoznacne automat. sice pokazeny automat je vacsie nestastie ako pokazeny manual ale nic neni dokonale

_________________
unlimited


Str, 19.11.2008, 13:56
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.10.2006, 20:00
Príspevky: 148
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dzordzo píše:
...sice pokazeny automat je vacsie nestastie ako pokazeny manual ale nic neni dokonale...


Preco vetsie nestastie. Da sa spravit rovnako ako manual.

_________________
Land Cruiser 80, 4.2TD, automat, 33"x12.5 , CB16, gurtne,sekle, kompresor, navijak


Str, 19.11.2008, 20:20
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 49 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: