Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 13:26
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 štartér 
Autor Správa
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 09.08.2008, 20:38
Príspevky: 189
Bydlisko: Stranavy
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fero detva píše:
ou a ešte keď bol vonku štartér tak pastorok vysunulo a točilo krásne ale keď som ho yaložil tak pretočilo až kým nebafol trošku motor a vtedy ho zasunulo a točilo ho len tak naprázdno

ahoj ja som sa už viac krát stretol s podobným problémom ako máš ty na rôznych značkách aut a 99% to bola voľnobežka štartér pri záťaži sa správa úplne inak ako keď je vymontovaný z auta


Pon, 05.01.2009, 3:14
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
joso píše:
Milan píše:
fero detva píše:
Zdravím vedel by mi niekto prosím poradiť zo štarterom?ked štartujem tak začne točiť a keď už ma naštartovať tak zasunie pastorok a iba točí štartér....bude to zlá cievka?je asi dva mesiace stará a nové sú aj uhlíky.

Ked to tak citam,nieje to logicke.Najprv sa zasuva pastorok na sikmych drazkach a az ked je pastorok zasunuty zopnu sa silove kontakty a zacne tocit rotorom startra.Nepozrel si to neak opacne?Ak by v tych tockach starter chytil veniec,no neviem neviem.


Tiez tomu 3x nechapem aj ked sa snazime ako chceme poradit :( .


Clapci, moc o tom nešpekulujte.

podľa terminus technikus fero z detvy nie je mekánik a to čo popísal v reáli vyzerá tak, že začne štartovať (motorom štartér otáča) a keď otpáli niektorý valec/valce akože chytá, tak v tom okamžiku sa akoby pastorok zasunul až za veniec a motor sa zastaví a urobí to weeeeeeee - štartér naprázdno.

Ano je pravda že cievka posúva pastorok po skrutkovici a málo ho natáča a až v nejakom % záberu dochádza ku spojeniu silových kontaktov a priamemu záberu elektromotora.

Keďže vidlička ovláda posun pastorku v drážka akoby dvoch lamiel odrpužených medzi pružinami - problém by mohol byť aj tu, ale to by zvuk nebol čištý weeeeee, ale weeeee sprevádzané chrapčaním ako sa pastorok snaží dostať do záberu

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Pon, 05.01.2009, 4:39
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 21:42
Príspevky: 68
Bydlisko: Detva
Odpoveď s citáciou
Karlito píše:
akoby pastorok zasunul až za veniec a motor sa zastaví a urobí to weeeeeeee - štartér naprázdno.
nemože ho zasunúť za veniec to je jedna vec a druhá že tomu nerozumeli ani čo robia elektriku na autách a to mi urobili alternátor s ktorým som spokojný .......a že niesom mechanik tak to je pravda :-) nehadam sa a preto keď už zlyhajú moje vedomosti tak si dám poradiť trebárs aj v dielni a keď ani tam tak píšem sem či náhodou niekto nemal podobnú skúsenosť to je všetko :D :D


Pon, 05.01.2009, 8:50
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 21:42
Príspevky: 68
Bydlisko: Detva
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
Ked to tak citam,nieje to logicke.Najprv sa zasuva pastorok na sikmych drazkach a az ked je pastorok zasunuty zopnu sa silove kontakty a zacne tocit rotorom startra.Nepozrel si to neak opacne?Ak by v tych tockach starter chytil veniec,no neviem neviem.

ako to má robiť viem ale podstatne je prečo to nerobí :? blbne to pri studenom a len občas pri teplom a nechápali to ani v dielni a robí to presne to ako som písal a to si píš že to dáva riadne šupy keď si náhodou zmyslí že ho tam zasunie speť a to hneď pustím klúčik ale skúsim ešte tú cievku raz a volnobežku


Pon, 05.01.2009, 9:00
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.10.2008, 21:13
Príspevky: 366
Bydlisko: Drienica - ŠOMA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Podľa toho čo píšeš mam len jednu otázku? Mal si štartér vymontovaný? Ake je ozubenie na pastorku a tiež na venci?Śtáva sa totiž aj to že pastorok je OK a veniec ma ozubenie opotrebovane (hlavne zo záberovej strany.) Niektorý to potom riešia otočením venca.To je len ďalšia možnosť tvojej poruchy.

_________________
Život je prikrátky na to, aby som všetko skúmal sám, preto ďakujem za radu.
{ PAJERO 3,5L V6, 37",navijak + ostatné potrebné OFF vybavenie...}


Pon, 05.01.2009, 9:04
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 21:42
Príspevky: 68
Bydlisko: Detva
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Igor_SB píše:
Podľa toho čo píšeš mam len jednu otázku? Mal si štartér vymontovaný? Ake je ozubenie na pastorku a tiež na venci?Śtáva sa totiž aj to že pastorok je OK a veniec ma ozubenie opotrebovane (hlavne zo záberovej strany.) Niektorý to potom riešia otočením venca.To je len ďalšia možnosť tvojej poruchy.

štartér bol vonku už 3 krát a ozubenie na pastorku je v poriadku na venci neviem ten som videl len na jednej časti možno to nebola ani polovička tak to neviem ale to uvidím teraz pretože musim vyhodiť motor je po smrti tak treba nový alebo urobiť tento


Pon, 05.01.2009, 9:11
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Poškodené ozubenie má za následok problé hneď pri štarte - ža sa nechytí pastorok a zaškraboce to a nepotočí motorom.

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Pon, 05.01.2009, 9:33
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.10.2008, 21:13
Príspevky: 366
Bydlisko: Drienica - ŠOMA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak to nemaš pravdu.Mal si už aviu?, tam to bol častý jav. Práve tým naskočením motora ho vyhodilo zo zubov.

_________________
Život je prikrátky na to, aby som všetko skúmal sám, preto ďakujem za radu.
{ PAJERO 3,5L V6, 37",navijak + ostatné potrebné OFF vybavenie...}


Pon, 05.01.2009, 10:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
patrolisti ako sa dostanem k starteru na GRku?
moj problem je kolinanskeho typu odhadujem...
tj sajrajt bordel tam kde nema byt
prejavuje sa ze pri startovani pastorek vysunie korektne na tri hrky natoci motor ale potom pri zasuvani pocut nemily skrk ako pri ratani zubov.
- videl by som to na malu udrzbu ale neviem kam sa pozriet

_________________
GR Y60 W IM C BFG MT HiLift IM Spulka


Pon, 05.01.2009, 10:16
Profil WWW
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Konik,

štartér je na strane pod baterkou viac do zadu a smeruje k filtru oleja. Cievka je pekne zhora. Trošku ojeb s prístupom, ale ide to.

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Pon, 05.01.2009, 10:39
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dik Karlito ... uz tu studujem cd manual od teba

_________________
GR Y60 W IM C BFG MT HiLift IM Spulka


Pon, 05.01.2009, 11:27
Profil WWW
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Konik,

buď to daj do dielne, alebo počkaj do jari :-D Teraz v zime ak nemáš garáž, tak s pánom bohom kríže!

A dovolím si triviálnosť, ale stretol som sa s tým, nezabudnúť odpojiť baterku - lebo cievka (jeden z prúdových kontaktov) je furt pod napatím a určo zaiskríš :-D :-D :-D

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Pon, 05.01.2009, 12:04
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fero detva píše:
štartér bol vonku už 3 krát a ozubenie na pastorku je v poriadku na venci neviem ten som videl len na jednej časti možno to nebola ani polovička tak to neviem ale to uvidím teraz pretože musim vyhodiť motor je po smrti tak treba nový alebo urobiť tento

Ked to vyhodis,daj vediet co si zistil ,co odislo na startri alebo veniec.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 05.01.2009, 12:11
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 21:42
Príspevky: 68
Bydlisko: Detva
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Ked to vyhodis,daj vediet co si zistil ,co odislo na startri alebo veniec.
jasne že dám dúfam sa to podarí niekomu odhalit :?


Pon, 05.01.2009, 13:06
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1801
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To Konik.
Pozor toto moze mat viac pricin.Bordel je jedna vec ale toto mi robil starter preto ze mi ostavala visiet spinacka a nasledne mi odisla volnobezka v starteri.

_________________
Bývalý offroadak


Pon, 05.01.2009, 23:21
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: