Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 15:06
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Vlhkost v aute 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.10.2008, 21:13
Príspevky: 366
Bydlisko: Drienica - ŠOMA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak nepohrdnes este jednou radou tak tu ju mas:
Ja uz dlhorocne dávam pod gumy obyčajne noviny (tie lepsie ako pravda sme,... ktore dobre saju vlhkost), obcas ich potom vymenim ked su vlhke a dam nove. Mne sa to vyborne osvedcilo. Jedina "nevyhoda" trošku viac sa šmyka guma po novinach. Pre mna však zanedbateľna.

_________________
Život je prikrátky na to, aby som všetko skúmal sám, preto ďakujem za radu.
{ PAJERO 3,5L V6, 37",navijak + ostatné potrebné OFF vybavenie...}


Uto, 06.01.2009, 21:08
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.12.2006, 22:22
Príspevky: 134
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No to mate dobre, ja uz neodlepím ani koberček :smt126 :smt126 :smt126
musím pockat kým bude teplo :-D


Uto, 06.01.2009, 21:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.09.2008, 16:29
Príspevky: 501
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jedna z hlavnejsich pricin je pelovy filter ten zvykne sposobovat take problemy.


Uto, 06.01.2009, 21:23
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mne sa pozdava ta varianta s vyvetranim auta od tepleho vzduchu pred odstavenim (tiez to tak robievam) a ked sa mi zahmlievaju okna pocas jazdy pouzivam klimu, ta vzduch vysusuje velmi ucinne, hlavne ked sa vlhkost nanosi vo forme snehu na topankach alebo na zmoknutom obleceni.
A este jedna vec: mne sa napr. v lete zarosuje pod gumenym kobercekom pred spolujazdcom ked pouzivam klimu...klima chladi a prave pod nohami spolujazdca ide vyfuk a odtial ide zas teplo...no a pod tym kobercekom sa to pekne zraza...takze po dlhsej jazde v lete musim koberec vyhodit a vyvetrat a vysusit :D

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 06.01.2009, 21:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:


toto mam odskusane. v gallopiku po brodeni a vaznych lejakoch minuly rok bola kopa vody. z kobercov som vysal handrou kolko islo a potom do sucha ceresitom v zatvorenom aute. bezne ho mavam v pivnici a odvodnuje spolahlivo. len vyzrazana voda z neho potom je asi pekne svinstvo. vonku sa mi trocha vyliala a neodparila sa ani pri +35 celzia za niekolko dni :D


Uto, 06.01.2009, 22:44
Profil ICQ WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:shock: :idea: :P to je nápad. To oné na odvlhčenie mám v pivnici. Raz za čas to vylejem a dám novú tabletu. Ale do auta to dať ma nenapadlo.

Keď mám mokro (čo je skoro furt), strkám pod gumové rohože pod nohami noviny. Keď sú vlhké, vyhodím a dám suché. Časom sa koberčeky vysušia.

Ale ceresit bude asi lepší...

_________________
SLOW & FURIOUS


Uto, 06.01.2009, 23:33
Profil WWW
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Som asi z inej .... no.... stanice, ale keď idem autom za mokra a nanosím vodu (asi tak po 5 nastúpeniach) tak opatrne vyťahujem gumené koberčoky a klepnem aspon o koleso :oops: A teraz zásadne natočím auto, dám dehet do pľúc a vyklepem šecky namrznuté koberčoky...

:-D

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Uto, 06.01.2009, 23:46
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Keďže ide o bruchoplaza, ktorý nebrodil a jedná sa iba o vzdušnú vlhkosť a možno aj vlhkú manželku, tak by malo stačiť po jazde nechať na aute trochu otvorené okienko, aby sa vyvetralo a vyrovnala teplota. Potom by nemalo namrzať zvnútra. :wink:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 06.01.2009, 23:51
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 13.04.2008, 20:56
Príspevky: 137
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder-ko nehnevaj sa uz som nasiel. Len mi to chvilku trvalo. Tusim na tom prvom linku som nenasiel priamo predajcov. Ale po chvilke som to nasiel.
Dneska ak sa mi podari pojdem do Tesca a pohladam. Ak nenajdem, prepadnem Jednotu u nas.
Ale skusim to skombinovat s tym vetranim.
Ale mne si pomohol s linkami aj na vlhkost v dome. Ako som vymenil okna, tak bojujem celu zimu s vlhkostou. Rada viacej vetrat tu nepomoze, lebo moj "zlaty" sused ma nejaky splynovaci kotol a pali tam taky sajrajt, ze vetranie u nas je znacne rizikova zalezitost.


Str, 07.01.2009, 11:26
Profil ICQ WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
OT ... ak chceš odvlčovať dom, tak sa dajú kúpiť odvlhčovače. Predávajú to obchody s bielou technikou (NAY, Elektroexpert, atd...). Fungujú na princípe chladiacej sľučky. Freónový okruh (alebo u menej výkonných typov peltiérov článok) ochladzujú plochu v prístroji, na ktorej sa vyzráža vlhkosť. Vysušený vzduch je zase ohriaty odpadným teplom z chladenia a vracia sa do miestnosti. Takže to aj maličko kúri. Pozri napr. tu http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- ... id=4465711 , poťažmo klikaj na podobné ponuky vpravo. Pasívne chemické odvlhčovače (ako je Ceresit) sa obecne považujú za vhodné len do menších priestorov, napr. do skrine a pod.

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 07.01.2009, 12:32
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:33
Príspevky: 459
Bydlisko: BA/MY
Odpoveď s citáciou
Poslať 
prepáčte sprostú otázku :oops: : Ceresit funguje tak, že zachytáva vlhkosť zo vzduchu a kondenzuje ju po kvapkách do nejakej zbernej nádobky. Ste si istí, že to bude fungovať aj v aute v mraze? Nezmrzne celý Ceresit hneď keď vycucne prvé kvapôčky?

...ja len či nepotrebuje nejakú "prevádzkovú" teplotu vzduchu...

_________________
GAZ 69M, Nissan Patrol a niečo medzi tým. Výbava? Kapo. :-)
skype: jancila (<>)


Str, 07.01.2009, 12:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
vyskusaj podstielku do hajzlu pre macky, je to levne a dobre.

http://www.mojmilacik.sk/cici-podstielka-pre-macky

_________________
Patrol 3,0 TDi


Str, 07.01.2009, 12:42
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ad janwayz ... skúsim, ale asi máš pravdu.

ad Tyky ... dokonca také máme doma .. ale ako to použiť ? ... nasypať na podlahu ? to bude trocha vopruz to zase vysávať...

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 07.01.2009, 13:01
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 13.04.2008, 20:56
Príspevky: 137
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No s tym mrazom je to zaujimava otazka. Auto mam vonku. Inak mozno tu podstielku pre macky mam aj doma. Chvilku som ju testoval na zajacovi, ci nezacne mnaukat. Inak podla mna tie chemicke funguju na principe, ze je tam latka, ktora viaze vodu (silikagel vo vacsom). Ked sa to nacucia, vymeni sa napln.
Na ten dom, potrebujem kuchynu a kupelnu. Tam mi to robi problem. Uvazoval som nad chemickymi odvlhcovacmi, ale takymi vacsimi ako som nasiel napr. v Conrade (do 50 m2).Uvidime ako to zafunguje. Len do auta sa mi to zdalo byt moc velke. Ten elektricky pouvazujem....


Str, 07.01.2009, 13:48
Profil ICQ WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Teplota v aute nespadne na 0 z minutu na minutu .. Za tu dobu by mohlo stacit nieco absorbovat (predpokladajme, ze majitel nie je lenivy a koberceky/rohozky vyklepe/vyleje).

Mam chut to vyskusat ... Len aby som na to niekde namatkovo narazil .. :wink:

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 07.01.2009, 15:59
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: