Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 15:34
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 49 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Automat ci manual? 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.02.2007, 14:27
Príspevky: 399
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MatoNR píše:
Preco vetsie nestastie. Da sa spravit rovnako ako manual.


manual je konstrukcne jednoduchsi a principialne odolnejsi a z toho to vyplyva

_________________
unlimited


Str, 19.11.2008, 22:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nech je automat zlozitejsi a kazovejsi. Na 4.0 Xj stoji druha automatka 3000, manual 25000, spojka 12000, HDM sa nekazi. To hovori za vsetko.

_________________
zelena mrdka


Štv, 20.11.2008, 0:16
Profil ICQ
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 13:15
Príspevky: 206
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Automat, automat!! :-) Je inak sranda, ze ked dakomu hovorim, ze mam automat, tak vacsinou STRASNE skrci nos a s pohrdavym "pfrrrrr" to okomentuje v style "ja by som to NECHCEL, manual je manual!". Co je este zaujimavejsie, tento postoj maju vylucne ti, ktori s automatom nikdy nejazdili :-). Manzelka mala presne tento isty postoj - fuuj automat, krcila nos a robila pfrrrr... Potom si ho skusila. Parkrat. Dnes by manual nechcela ani zanic :-). A ked nejakemu manualistovi s ocami na vrch hlavy hovori, ake je to super, ten spravidla skrci nos a spusti pohradave "pfrrrrr..." :-D Jedinu realnu nevyhodu automatu (ak neratam trosku vacsiu spotrebu - ale pri tych nasich kravkach nenazratych...) vidim v tom, ze keby som teraz sadol do manualu, tak som asi celkom v prdeli, kym si na to zasa zvyknem :oops:

_________________
Zlaté zlatíčko so 150 koňmi pod kapotou... /Hyundai Terracan CRDi/


Štv, 20.11.2008, 0:39
Profil ICQ WWW
Čumil

Registrovaný: Sob, 26.07.2008, 10:42
Príspevky: 2
Bydlisko: Valašsko
Odpoveď s citáciou
Zdar, spotřebu už neřeším, hlavně radost z jízdy. PRO pro Automat při výjezdu do kopce šlapu a šlapu, s manuálem redukovaná 1 je moc, red. 2 málo ---- takže hlasuju pro tramvaj :lol:

_________________
ZJ Grand 5,2l, r.v.97, Rubikon Expers 4,5´´a podložky 2´´, zadní diff TracLoc, přední 100%uzávěrka ARB, naviják Warn 8000 typu multimont,převody 4,56


Štv, 20.11.2008, 0:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
každý nech si jazdí s čím mu vyhovuje. Automatu priznávam skvelú schopnosť podradiť si v tiahlych stúpaniach prakticky bez straty ťahu.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 20.11.2008, 7:33
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ano, automat dokáže radiť bez absencie výkonu na kolesách.... ale na tvrdú prácu, tvrdé radenie :-D

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Štv, 20.11.2008, 8:35
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Karlito píše:
.... ale na tvrdú prácu, tvrdé radenie :-D
-ka-


Ale Karlíto :smt064

trochen zaujímavé kedže v špeciáloch čo videl na trial tak aj Joachim čo je niekolkonásobný majster europy mal v svojej oblude na báze bezrámového XJ automat aj špecál čo tu popísal a dával foto je tiež automat, Palino z čadce má v svojom špeciáli tiež automat :-D no já ti nefím Karle ale žeby s tým jazdili len plažo lážo????? :smt129

tiež preferujem po tých 2,5 roka automat :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 20.11.2008, 10:02
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 18:30
Príspevky: 275
Bydlisko: NM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mam odjazdene na niekolkych automatoch, je to pohodlnejsie, ale....
Akosi stracam mat ten dobry pocit z jazdy, ked nemam co robit s pravou rukou a sem tam si cez spojku buchnut do plynu a vypocut si 4-litrik.

A na wranglera to bola nutnost, nakolko ked som dal 33 pneu, manual to o mnoho lespie zvlada so starym dlhsim prevodom,nez keby som tam mal
automat.

Na humikovi zasa si to neviem predstavit s manualom.
Uznavam,ze automat je lepsi takmer vo vsetkych smeroch,ale niekedy mi jednoducho lezie na nervy. :twisted: :wink:

_________________
Jeep WK2 5.7 Hemi...love it or leave it.
Ex Wrangler TJ 4.0

Tankove dni Laugaricio : www.tanklaugaricio.sk
Old Duty Trucks : www.odt.sk


Štv, 20.11.2008, 10:30
Profil WWW
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
Karlito píše:
.... ale na tvrdú prácu, tvrdé radenie :-D
-ka-


Ale Karlíto :smt064

trochen zaujímavé kedže v špeciáloch čo videl na trial tak aj Joachim čo je niekolkonásobný majster europy mal v svojej oblude na báze bezrámového XJ automat aj špecál čo tu popísal a dával foto je tiež automat, Palino z čadce má v svojom špeciáli tiež automat :-D no já ti nefím Karle ale žeby s tým jazdili len plažo lážo????? :smt129

tiež preferujem po tých 2,5 roka automat :-D


Andrej, musíš čítať aj smalov... no dobre, pre jedno jednožnačnú formuláciu píšem: na tvrdú prácu s pravou rukou a ĺavou nohou tvrdé radenie :-D

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Štv, 20.11.2008, 10:50
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Karlito píše:

Andrej, musíš čítať aj smalov... no dobre, pre jedno jednožnačnú formuláciu píšem: na tvrdú prácu s pravou rukou a ĺavou nohou tvrdé radenie :-D

-ka-



:-D :-D

no nevodolal :lol:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 20.11.2008, 10:57
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
Poslať 
uz len automat.
okrem toho, ze taha v kuse, ma viacmenej stale optimalne otacky, hlavne v terene a na blbej ceste s tym neprides do problemu, ze pri rozbiehani presmykujes, alebo ostanes stat kdesi medzi 1 a 2, kym presaltujes.
aj ked je este dost ludi, ktori sa tvaria, ze automat je pre amikov, zeny a inych mantakov co nepatira za volant, je to ich problem. ja uz ine ani nechcem.
okrem toho (aj ked som neni nejaky zastanca bozp :-D ), je to lepsie aj v beznej premavke, pretoze kludne jednou rukou drzis telefon a druhou ladis radio, pripadne vyberas susne. a dokazes este pri tom aj sledovat premavku. ten liter navyse cloveka nezabije.
manual je archaizmus.

_________________
Tatra 613-3, BMW 730 E32, BMW 730 E32, VW Passat B6, Audi Q3
a landrover uz nechcem.


Pon, 24.11.2008, 17:48
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 27.10.2006, 16:23
Príspevky: 181
Bydlisko: KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no vidite. a ja som zas za manual :D co clovek, to iny nazor. mal som automat a nesadli sme si spolu. nevravim, ta pohodlnost pri soferovani v meste je neodskriepitelna, ale mnohokrat reagoval uplne inac ako som chcel. a ja mam rad veci pod vlastnou kontrolou. priznavam ale, ze nejazdim ziaden extra teren co do zlozitosti, takze mozno by som zmenil nazor v pripade opaku, no na moje jazdenie mi vyhovuje viac manual. aj preto ma moja staronova hracka manual.


Pon, 24.11.2008, 18:08
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janko píše:
no vidite. a ja som zas za manual :D co clovek, to iny nazor. mal som automat a nesadli sme si spolu. nevravim, ta pohodlnost pri soferovani v meste je neodskriepitelna, ale mnohokrat reagoval uplne inac ako som chcel. a ja mam rad veci pod vlastnou kontrolou. priznavam ale, ze nejazdim ziaden extra teren co do zlozitosti, takze mozno by som zmenil nazor v pripade opaku, no na moje jazdenie mi vyhovuje viac manual. aj preto ma moja staronova hracka manual.


mam ten isty nazor, hoci mam AT

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Pon, 24.11.2008, 19:43
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janko píše:
no vidite. a ja som zas za manual :D co clovek, to iny nazor. mal som automat a nesadli sme si spolu. nevravim, ta pohodlnost pri soferovani v meste je neodskriepitelna, ale mnohokrat reagoval uplne inac ako som chcel. a ja mam rad veci pod vlastnou kontrolou. priznavam ale, ze nejazdim ziaden extra teren co do zlozitosti, takze mozno by som zmenil nazor v pripade opaku, no na moje jazdenie mi vyhovuje viac manual. aj preto ma moja staronova hracka manual.


ako inak?

_________________
Tatra 613-3, BMW 730 E32, BMW 730 E32, VW Passat B6, Audi Q3
a landrover uz nechcem.


Pon, 24.11.2008, 21:01
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 27.10.2006, 16:23
Príspevky: 181
Bydlisko: KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ako inak?[/quote]

no napr. na redukovanej 1 dolu kopcom sa rozbehol akoby tam bol neutral, vobec nebrzdil motorom. mimo mesta za rovnakych podmienok vlaznou jazdou - plynulych 90 - automat 9,5 litra manual 7,6. stale som sa snazil a ucil, no podradovanie mi stale nejako neslo tak ako by som chcel. proste sa radsej hram s pakou :) :smt122


Pon, 24.11.2008, 21:50
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 49 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: