Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 23.05.2024, 12:18
Dnes je štvrtok 23. mája 2024, meniny má Želmíra a zajtra Ela




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 69 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
 Svetla na zahradku. 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No ked tu takto pekne píšete o tých svetielkach niečo lepšie pre HB1 sa nenájde teraz tam mam jednu kasickú a jednu oné až 100/85W ta svieti lepšie ale pač bola drahá jak kur... :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 30.01.2007, 10:51
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
KOŤO píše:
Všetky CoolBlue majú polovičnú životnosť oproti bežným žiarovkám.


....to je lahko možné, ba až pravdepodobné a preto mám pocit že v spojení s takýmito lampášmi sa už celkom dobre uživia aj extra svetlá na denné svietenie.

Pomer jezdy deň / noc je asi tak 10 / 1....možno aj viac. Keďže mám lampy na denné svietenie, čerpám krátku životnosť kúl blú iba vtedy, keď fakt treba - v tme alebo za zníženej viditelnosti. Asi aj preto mi krátkožijúce žiarovky vydržia dlhšia ako ostaným normálne halogény :roll:

Nejakou návratnosťou investície do denných svetiel by som príliš nemachroval (denné svetlá stoja cca od 600 Sk za pár hore) ... aj keď už som počul aj o kúl blú za vyše 500 Sk/ks (čistá zlodejina.... teraz tu mám v ruke blok zo Sventexu : H4 Cool Blue 12V 60/65W 175 Sk/ks aj s DéPéHá) ale je to pohodlnejšie (nemusím si pamätať či som zvetlá zapol alebo nie) a najmä ušetrím výmenu žiarovky v hlavných svetlách čo je u GR Y60 dosť hororový zážitok :x


Uto, 30.01.2007, 10:52
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Ved prave taketo nieco na svetla potrebujem ,hlavne na cuvacky.Pri origo malo vidim.Vypinace kde si podaval?Hod foto nech je co odkukat :D


Takže takto sú vypínače:

zelený je na horný rampu

Obrázok

červený na bočáky

Obrázok

zadné sa zapínajú s cúvačkami. Na strechu to ide popod pätky nosiča, cez takú gumovú prechodku.

Obrázok

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Uto, 30.01.2007, 11:37
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak by si na eSTéKá narazil na velesneživého technika, bude Ti vytknuté že pracovné svetlá majú mať kontrolku farby žltej , svietiacu po dobu činnosti pracovného osvetlenia neprerušovane.

Milan... vyrieš na ten stropný panel nejaký panelček kam budeš pridávať vypínače. Ukážem Ti kam sa dajú vzadu pod tapcír poschovávať relátka.

Potom Ti bude stačiť len vpredu pridať vypínače a od každého potiahnuť jeden drát dozadu (+ do vypínačov môžeš zobrať z napájania vysielačky) Vzadu sa hore vyvedie jeden fest hrubý drát +12V a je tam taký plechový hrebeň o ktorý sa dajú pekne vedla seba šroubovať relátka. A od relátiek stačia užl len dráty cez prechodku hore k lampášom.


Uto, 30.01.2007, 12:31
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin,tam kde mam vysielacku som ratal do buducna aj z vypinacmi ale mal som hlavu v smutku kade napcham vsetky tie kable k stresnym svetlam.Tam kde ma vypinace Michi tie mam obsadene.Vyriesil si to za mna :smt127 nenapadlo ma ze staci od CB tahat uz len + k relatkam a + uz mam na plafone. :D

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 30.01.2007, 13:46
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Odmontuj horné kovanie zámku zadných vrát (najprv plastový dekel a potom dva šrouby pod ním). Stiahni pirelu. Veleopatrne odpreparuj prilepený tapcír aby si sa dostal mezi plech a poťah (maj pritom čisté ruky... špiní sa to)
Pozor na drát naprieč ktorý vystužuje tapacír. Má plastové koncovky ktoré sa pri akomkolvek násilí zlomia. Nie je nijako pripevnený k skeletu... len takými jazýčkami napichnutý do otvorov v plechu a na mieste ho drží len napnutie tapacíru.

Keď sa dostaneš do medzipriestoru, uvidíš že od zadného čela odstáva taký plech naprieč celou šírkou strechy za ktorým je k vonkajšiemu plechu ešte kus miesta. Tak o ten plech môžeš zamovrtkami šroubovať jedno relátko vedla druhého... Kostru relátka daj pod samorezku, ovládací drát dovedieš od predku, napájanie príde hrubým drátom zdola pozdĺž zadného stĺpika a drák ku konkrétnej lampe pôjde von cez prechodku.


Uto, 30.01.2007, 14:06
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Presne tak ako pises by mi to vyhovovalo.Musim este vyriesit zahradku.Asi kupim nieco podobne ako ma Michi. Ohladom lampasov a relatiek pridem za tebou.O svetlach viem len tolko ze svietia :-D

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 30.01.2007, 14:49
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
znárodni z remorkéra nejaký ten veličizný reflektor čo býva z oboch strán kormidelníkovej budky....


Uto, 30.01.2007, 15:02
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
znárodni z remorkéra nejaký ten veličizný reflektor čo býva z oboch strán kormidelníkovej budky....

Bolo by cim svietit 500 m dopredu.Ale minule sa nam vypalila ziarovka na reflektori priemer 13 cm a dlzka 20 cm.Je dialkovo ovladany na joistik a na 1 km sa da precitat tabula na brehu.Padla nam sanka :smt118 ked sme zistili ze ziarovka je na 24 voltov.Bolo to cele ako ziarovka aj zo sklom za cca 75 EUR.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 30.01.2007, 17:11
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 69 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: