Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 26.06.2024, 4:01
Dnes je streda 26. júna 2024, meniny má Adriána a zajtra Ladislav, Ladislava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 131 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalší
 sanie-aký filter?? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
aký je podla vás najlepší filter do auta:športový,alebo originál?poprípade dajte nejaké vlastné poznatky-skúsenosti-vylepšenia može byť aj o šnorchloch.Ďakujem :D


Str, 18.10.2006, 21:37
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Jacko píše:
aký je podla vás najlepší filter do auta:športový,alebo originál?poprípade dajte nejaké vlastné poznatky-skúsenosti-vylepšenia može byť aj o šnorchloch.Ďakujem :D

-nie som profík, ale toľko viem, že športový je riedší, čo uľahčuje sanie, ale aj menej chráni motor; ovšem životnosť športových motorov je o inom, tak sa uprednostňuje výkon na úkor životnosti...(hovoríme o vzduchovom filtri - predpokladám, lebo o tom viem, že sú športové verzie...)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 18.10.2006, 22:14
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jazdil som bežný filter a teraz mám športové KN. Čo sa filtrácie vzduchu týka, tak KN zaručuje rovnakú filtráciu ako sériové filtre kým je naolejovaný ! To značí, že kým ho nevyčistíč riedidlom. Totiž bežný filter vzuchu je obvykle papier, alebo bavlna. Športové KNko je len taká mriežka z neviem čoho, no dosť to cítiť na ťahu motora od spodku. Aspoň teda u mňa bol nárast výkonu citeľný! Nevymiena sa to, len každých 15 tisíc km sa to prečistí a znova naolejuje. Práve ten olej je tam na filtráciu...


Str, 18.10.2006, 23:16
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 19:07
Príspevky: 119
Bydlisko: Revuca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na sportovom usetris, lacnejsie ta stoji prepratie ako kupovat nove filtre :lol: ale zalezi dost aj od typu auta


Str, 18.10.2006, 23:29
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fúha, to som ešte nepočul...som fakt zvedavý na ďalšie info
ak je to tak, ako píšeš, Milan, tak potom by som taký chcel aj ja
v takom prípade by som bol veľmi rád, keby moje info bolo nesprávne (ja som to kdesi čítal) :wink:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 18.10.2006, 23:33
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
widlak píše:
na sportovom usetris, lacnejsie ta stoji prepratie ako kupovat nove filtre :lol: ale zalezi dost aj od typu auta

A dokonca nemusi kupovat ani cistiacu sadu a olej. U nas ti to komplet spravia za 3 stovky.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 19.10.2006, 5:40
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
Jazdil som bežný filter a teraz mám športové KN. Čo sa filtrácie vzduchu týka, tak KN zaručuje rovnakú filtráciu ako sériové filtre kým je naolejovaný ! To značí, že kým ho nevyčistíč riedidlom. Totiž bežný filter vzuchu je obvykle papier, alebo bavlna. Športové KNko je len taká mriežka z neviem čoho, no dosť to cítiť na ťahu motora od spodku. Aspoň teda u mňa bol nárast výkonu citeľný! Nevymiena sa to, len každých 15 tisíc km sa to prečistí a znova naolejuje. Práve ten olej je tam na filtráciu...


ano je to tak potvrdzujem.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Štv, 19.10.2006, 8:33
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
- tak tomuto hovorím užitočná informácia...nenapadá niekoho niečo podobne všeobecne prospešné? šup s tým do fóra! :wink:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 19.10.2006, 9:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no jaby som mal veeela otázok,len sa hanbím ich tu preberať :oops: :oops: :oops: ešte som chcel k tým filtrom:má to nejaký pozorovateiný účinok aj na turbodieseloch-teda ak to má užniekto namontované????


Štv, 19.10.2006, 9:20
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A hlavne... ak si papierový filter cucne blatovej vody (to neznamená že utobíš auto a motor havauje po nasatí vody... stačí uplne máličko...len aby bol špinavý práve len filter) tak sa papier rozmočí a je na zahodenie. Zatialčo handerný uschne, blato vyklepeš a zvyšok vyperieš.


Štv, 19.10.2006, 9:20
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Maťko,ty máš tiež TD a máš šport. filter??


Štv, 19.10.2006, 9:22
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jacko píše:
no jaby som mal veeela otázok,len sa hanbím ich tu preberať :oops: :oops: :oops: ešte som chcel k tým filtrom:má to nejaký pozorovateiný účinok aj na turbodieseloch-teda ak to má užniekto namontované????

ááále len sa pýtaj, Jacku, iba hlupák vie všetko, múdry sa spýta, aj keď myslí, že vie :-D

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 19.10.2006, 9:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak sa posnažím,ale pomali,aby som "stíhal" vstrebávať informácie a aby som to tu mojimi otázkami nezahltil :roll:


Štv, 19.10.2006, 9:48
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jacko píše:
Maťko,ty máš tiež TD a máš šport. filter??


Ba veru že mám...

Nejaké prutké zmeny k lepšiemu na výkone ani spotrebe nepozorujem... Ale keďže Patrol je alergický na pripchatý luftfilter (vtedy dymí a žere) treba vložku často meniť. Green filter stál tolko, ako 2,5 jednorázového filtra. Takže po druhom vypratí sa mi zaplatil a odvtedy už len šetrí.
Pozor na detail. Ja mám "športovú" vložku do pôvodného filterboxu. Nemám nejaký superšportový konus alebo hríbik.


Štv, 19.10.2006, 9:50
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja mám na Cherokee TD športový Kingdragon - taký hríbik
jednak preto, že som potreboval miesto pod kapotou a tak som musel vyhodiť origo filterbox (druhá baterka) a tiež preto, že nový je vyššie ako origo sanie a tiež preto, že má menší odpor vzduchu.
jediná nevýhoda je, že teraz ho mám moc blízko motora, takže saje pomerne horúci vzduch, ale na výkone to nebadať.
Takže nárast výkonu vďaka lahšiemu (viac otvorenému) saniu je asi kompenzovaný teplotou nasávaného vzduchu :?


Štv, 19.10.2006, 10:40
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 131 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron