Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 23:49
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Ochranny ram- zapis + recenzia 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pia, 27.12.2013, 19:12
Príspevky: 7
Odpoveď s citáciou
Zdravim vas,

mal by som na vas vsetkych otazku. Chcem si poriadit predny ochranny ram na Sportage, je nutnost dat si ho zapisat do TP? Alebo staci u seba nosit potvrdenie o homologizacii, tak ako aj napr. u tmavych skiel na aute. To tie staci mat u seba doklad o tom a netreba si ich davat zapisat do TP.
A este jedna otazka. Nasiel som shop v SR, konkretne v BA, ktory ma najlepsie ceny na trhu, cca o 100€ lacnejsie, tvrdi ze vsetky jeho produkty su homologizovane ale zas konkurencia mi tvrdi ze to su lacne diely dovazane z Turecka bez homologizacie. :smt021
Diky moc za rady :)


Str, 08.01.2014, 16:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 22.11.2006, 13:12
Príspevky: 1104
Bydlisko: Lipt.Hrádok /LM/ Dohňany /PU/ Brezno - práca
Odpoveď s citáciou
prosímta daj sem odkaz na tú firmu rád bi som to videl aj ja :D

_________________
Niva1,6 Niva1,7i Galloper2,5 TDi Patrol2,8-3,0 LR Disco1 300Tdi Honda CRV2,0 LR Disco1 200Tdi Nissan Terrano2W2,7tdi LR DiscoIITD5

autodolesa.sk
Land Rover Club Liptov
LandOFF service
Offroad Club Luky

offroadclubliptov@gmail.com
0908 384 826


Str, 08.01.2014, 19:02
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7906
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
AAAAAno,, predne rámi musia byt kazdopadne zapisane v TP,, jednak abys nemal problem pri cestnej kontroleeeee, a jednak na STK, ponevac vsetko je monitorovane kameramy a to vsetko sleduju aj pani za stolom pomocou tych kamier, dade v materinej riti,,v Blave!!!!!!! jeden technik v nemenovanej stk uz schytal aj pokutu, riesia ho disciplinarne, ponevac prepustil privesny vozik, na ktorom nebola nalepena nalepka, najvyssia dovolena rychlost,, len tak ako usmernenie, ze uz aj technici sa boja prepustat vozidla nahladkoo, bo boja sa postihov a odobrati licencii,, :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 08.01.2014, 19:16
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 27.12.2013, 19:12
Príspevky: 7
Odpoveď s citáciou
Tak, nechcel som robit reklamu :oops: ale najlacnejsie ich maju v shope autoramy-lyziny.sk Ten co by som chcel ja, stoji 270€ a odialto mi aj tvrdili, ze ich maju homologizovane a ze staci ak ten papier nosim zo sebou v aute. Podobne ako s tmavymi sklami na aute.
Ale zase zo shopu nejlevnejsiramy.cz/sk/ kde maju taky isty ram o 100€ drahsie tvrdia, ze sa to musi bezpodmienecne zapisat do TP, inak neprejdes na STKacke, a ze ten prvy obchod co som pisal, predava lacne Turecke ramy, bez homologizacie, preto je aj taka cena.
Tak teraz fakt neviem :smt136

Nekupoval si teraz niekedy niekto z vas predny ochranny ram? Stala sa tie zakony menia a zmrdi v EU vymyslaju stale nove a novsie nezmysli....


Str, 08.01.2014, 20:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Nech ti ten predajca posle k nahliadnutiu certifikat. Ten ukaz ma odbore dopravy, ci ti to staci na.zapis a je.

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Str, 08.01.2014, 22:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Jnapa píše:
a ze ten prvy obchod co som pisal, predava lacne Turecke ramy, bez homologizacie, preto je aj taka cena.

A to ti povedal kto?Bezdomovec?nezamestnany?policajt alebo ich konkurencna predajna?A preco rovno nebehnes do toho obchodu alebo nezavolas tam?Este si zabudol sa opytat farara ci tie ich ramy su homologizovane. :-D Urcite ti da odbornu radu.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 08.01.2014, 23:43
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 27.12.2013, 19:12
Príspevky: 7
Odpoveď s citáciou
Povedali mi to z tej konkurencnej predajne, ci sa im da verit alebo nie to neviem, napisal som len to co viem, ty farar.... :?

A za tu homologizaciu som im pisal, ci by mi to mohli poslat aby som skoncil k policajtom a zistil si to, ale napisal mi ze im to chodi aj z ramom naraz. A za pokial nepresahuju vysku narazniku tak sa nemusia zapisovat do TP.
Ale zas na inom fore som cital ze vsetko co meni rozmery auta sa musi zapisat do TP, a predny ram predsa meni dlzku auta, ci nie?


Štv, 09.01.2014, 0:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Nech ti posle cislo certifikatu, homologizacie, moze sa sice stat, ze zistis, ze podla cisla je to nejaka mikrovlnka, ale aspon budes mat istotu, ze su to smejdy

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Štv, 09.01.2014, 0:34
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.10.2012, 9:02
Príspevky: 246
Bydlisko: Prašník
Odpoveď s citáciou
Záleží aj na akom aute to je. Mám z velmi dobrého zdroja, že rámy montované výrobcom na autá do roku výroby 2000 nemusia mať rám zapísaný. Mam rám na mojej Vitare, cez STK bez problémov, policajti ma už x krát zastavli a tiež žiadny problém.

_________________
Suzuki Vitara 2.0TD Intercooler, automat, Truck 2000, lift 3cm, CB TTI, gurtne, vzduchový klaksón. Jazdím na hranolky. :D
Spotreba na ceste 7,2l/100km. Poteší. :-)


Štv, 09.01.2014, 18:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Do 2005

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Štv, 09.01.2014, 19:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
zapísané byť musia a na to aby ti ho zapísali musí mať certifikát - vyhláseni o zhode (certificat of comformity) podľa EC 78/2009, samozrejme k sa jedná o vozidlo vyrobené po 2009 a vrátane, pre vozidlá skôr vyrobené potrebuješ prehlásenie importéra, poprípade TUV certifikát, ktorý však úradník nemusí uznať, pretože sa jedná o národné schválenie (Nemecké) a nie európske - ES

ten certifikátvyzerá nejako takto a nemusí byť taký obšírny kľudne môže byť len na jednej strane


Prílohy:
frontbuegel_999co-01581ec.pdf [124.13 KiB]
692 krát

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse
Štv, 09.01.2014, 19:54
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 27.12.2013, 19:12
Príspevky: 7
Odpoveď s citáciou
Ja mam 2006. Niekto mi povie ze si to nemusim dat zapisat, ze staci ak u seba nosim ten doklad o homogolizacii, dalsi ze si to musim dat zapisat, potom ze mi to nemusia zapisat a pod... Tak neviem, ked mi ram pride tak skocim k na urad zapisat si to do TP a ked nepochodim tak co uz...


Štv, 09.01.2014, 21:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
predajcovia často tvrdia nezmysli, aby ťa komplikovanosť úkonov neodradila od kúpy, stačí si naštudovať zákon a platné predpisy. To, že niekto nemal problémy pri cestnej kontrole a na STK nič neznamená, pretože policajti často sami zákony neovládajú, pokiaľ nemajú nejakú extra dopravnú akciu zameranú napríklad na rozmer pneumatík - tak dostanú školenie na čo sa zamerať, poprípade ak nenarazíš na nejakého aktívneho .... A na STK je to väčšinou o ľuďoch, niekedy robia problémy pre blbosť, lebo sú vystrašený, alebo čakajú všimné a iný to má zas v paži.

Podobný problém sa tu a aj inde riešil X krát a to polep fóliou a zápis zmeny farby do TP, niektorí sú presvedčený že sa nejedná o trvalú zmenu farby a preto zápis nie je nutný, ale ani lak nie je potom trvalá zmena, pretože ti stačí pár litrov farby a ľahko ju zmeníš. V tejto oblasti jednoducho neplatí také že "podľa mňa nemusí lebo toto, alebo musí, lebo ja si myslím ono" všetko je to jasne definované.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Štv, 09.01.2014, 22:01
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7906
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Tomrs píše:
zapísané byť musia a na to aby ti ho zapísali musí mať certifikát - vyhláseni o zhode (certificat of comformity) podľa EC 78/2009, samozrejme k sa jedná o vozidlo vyrobené po 2009 a vrátane, pre vozidlá skôr vyrobené potrebuješ prehlásenie importéra, poprípade TUV certifikát, ktorý však úradník nemusí uznať, pretože sa jedná o národné schválenie (Nemecké) a nie európske - ES




dovolim si prehlasit, ze vela zalezi aj od pracovnikov OÚ,, niektory to uznaju niektory to nie,,potom znamosti atd., forma obalky a pod...treba dat autickarom a ty to vybavia nakolko maju tam kurefske konexie :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 09.01.2014, 22:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Jnapa píše:
ze staci ak u seba nosim ten doklad o homogolizacii,

Tak ja neviem .Mam tiez zopar trubiek.Ziadny certifikat nemam ani nenosim,vo velkom technicaku mam sice vynimiek poprdel,ale ci su v tom aj tie trubky,neviem.Nikdy ziadny chlpaty ma za to nebuzerovali ani nic nepytali.Maju moje + .Ale velky technicak mam doma. :mrgreen:

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 09.01.2014, 22:03
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: