Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 9:44
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 Samurai motor 1,6 8v 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Str, 27.11.2013, 19:07
Príspevky: 55
Odpoveď s citáciou
Zdravím čítal som tu na fóre že sa dá prispôsobiť do samuraia 1.3 karb prispôsobiť motor z vitary 1,6 8v bez príruby. tak by som chcel poprosiť tých ktorý s tým majú skúsenosti aby mi pomohli. vopred dakujem :) :D

_________________
Suzuki Samurai 1,6 OffRoad


Str, 27.11.2013, 21:30
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
Tak túto prekopávku už istú dobu dost vážne zvažujem. Dost som o tom poštudoval, ale praktická skúsenos "len" dopasovanie 1,6 16V swift do 1,0 6v swift

Čo sa tíka usadenia samotného motora na samuraiacku prevodovku tak potrebuješ medzikus, alebo zmaturuješ z uchytenia štartéru. Dá sa kúpiť za 1300kč mal by som možnosť si ho dať vyrobiť za hubičku no presné rozmery sú na nete či už SVK CZ ale aj EN tak nejak tabu.

Potom ešte treba upravit silenblok čo drží motor a nejaká ta prekopávka prívodu vzduchu do sania To už je pri tom všetkom malina. O viacerich podrobnostiach by skor napisali tí čo si tím prešli.

V zásade sú 3 možnosti ako motor oživiť.

1. máš samuraia z Ičkovym motor. Elektrika pasuje a nemusiš menit ani riadiacu jednotku a jedinou starostou je to zvladnut po mechanickej stranke
2. už nechceš Ičko a si schopný na vitarácky motor osadit a hlavne ODLADIT napr najčastejšie favoritacky karburator. ževraj to má velký potenciál. no nová doba Íčku verím viac.
3. máš karburatoroveho samuraia a máš už problémov z karburátorom tak ako ja plnú prdel. tak transplantuješ kompletnú motorovú elektriku z vitary. Je to síce makačka čo sa elektra tíka, ale zbavíš sa problémov z karburatorom a 20koni navrch. Idú také rečí že po osadení toho motora je jediný problém že budeš mat dojem že prevodovke chýba 6ty kvalt.

Mal by som tiež nejaké doplnujúce otázky k téme na skúsenejších ak ti to nevadí.

Ako je to z dopasovaním kapličky. Napr swifty brali údaj z tachometra pre riadiacu jednotku či auto stojí alebo je v pohybe. Pri KO tacho lanku mi vyrastla spotreba o pol litra a motor bol dole silenjší a hore hluchý. Rieši toto aj vitaracka jednotka?

Zrovna sa mi nelúbi vitarácka palubovka a zapracovanie vitarackej kapličky do samuraiackej palubovky nemusí dopadnút 2x esteticky.

Ako je to z lamdou? Ked tam nebude, zobere si riadiaca jednotka pomyselný stred alebo bude lepšie ju dobrovolne dorobit.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Str, 27.11.2013, 23:16
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
lambdu daj keď tam má byť
samurai303 píše:
Zdravím čítal som tu na fóre že sa dá prispôsobiť do samuraia 1.3 karb prispôsobiť motor z vitary 1,6 8v bez príruby. tak by som chcel poprosiť tých ktorý s tým majú skúsenosti aby mi pomohli. vopred dakujem :) :D

to si mi nepísal ty mail? našiel som niečo ako dakto spojil vitaracky motor s prevodovkou zo samuraia bez príruby, celkom jednoduché
http://www.nitromax.nl/SAMENGINESWAP.HTM


Štv, 28.11.2013, 1:44
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 27.11.2013, 19:07
Príspevky: 55
Odpoveď s citáciou
hej ja si písal našiel som na nete https://www.google.sk/search?q=sada+ada ... B400%3B298 ale nemám rozmery. Keby som mal od toho výkres tak by som to vedel dať jednému chlapíkovi vyrobiť len že aj zotrvák je na vitare väčší tak neviem lebo s týmito veciami skúsenosti nemám

_________________
Suzuki Samurai 1,6 OffRoad


Štv, 28.11.2013, 7:43
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
OFFroad4wd píše:
lambdu daj keď tam má byť
samurai303 píše:
Zdravím čítal som tu na fóre že sa dá prispôsobiť do samuraia 1.3 karb prispôsobiť motor z vitary 1,6 8v bez príruby. tak by som chcel poprosiť tých ktorý s tým majú skúsenosti aby mi pomohli. vopred dakujem :) :D

to si mi nepísal ty mail? našiel som niečo ako dakto spojil vitaracky motor s prevodovkou zo samuraia bez príruby, celkom jednoduché
http://www.nitromax.nl/SAMENGINESWAP.HTM



toto riešenie sa mi doooost lúbi len by to bolo treba spravit trošku menej okaté. Taký zváraný štift ked zbadajú na STK tak im hnet bude jasné že tam volačo neni košér.

Jak som videl fotky tak som si spomenul že ešte treba prerobit trubku na sanie oleja a nahodit vanu zo samuraiackeho motoru, ale to je vec z ktorej ozaj hlava nebolí.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Štv, 28.11.2013, 8:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 22.08.2010, 12:38
Príspevky: 698
Odpoveď s citáciou
Nechápem načo to robiť hentak zvarať štyfty a podobne---nemáš v blízkosti dákeho sustružníka? ten to spraví za 3 hodiny a máš pokoj.Mi sme doma s tatkom robili asik 25 prírub a to na dejaké autá a traktory a všetko v pohode a naozaj ked sa niekto tomu rozumie tak sa to dá za 3 hodky v pohode spraviť...

_________________
Nissan Patrol Y60 2,8-kompletka a 36" Super Swaper.


Štv, 28.11.2013, 15:18
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2012, 15:55
Príspevky: 384
Bydlisko: Prievidza
Odpoveď s citáciou
Tie zvarane styfty, velebnosti to je hnus, prosim ta len to nerob. Daj si pekne platnu ako prirubu a hotovo, mas vystarane, mozes sa na to spolahnut, aj to normalne vyzera.

_________________
Jeep Cherokee 2,5 TD (motor Croma)
Nissan Patrol Y60 2,8


Štv, 28.11.2013, 15:45
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 14.03.2012, 1:45
Príspevky: 219
Bydlisko: Rožňava
Odpoveď s citáciou
1. máš samuraia z Ičkovym motor. Elektrika pasuje a nemusiš menit ani riadiacu jednotku a jedinou starostou je to zvladnut po mechanickej stranke
2. už nechceš Ičko a si schopný na vitarácky motor osadit a hlavne ODLADIT napr najčastejšie favoritacky karburator. ževraj to má velký potenciál. no nová doba Íčku verím viac.
3. máš karburatoroveho samuraia a máš už problémov z karburátorom tak ako ja plnú prdel. tak transplantuješ kompletnú motorovú elektriku z vitary. Je to síce makačka čo sa elektra tíka, ale zbavíš sa problémov z karburatorom a 20koni navrch. Idú také rečí že po osadení toho motora je jediný problém že budeš mat dojem že prevodovke chýba 6ty kvalt.


Kira pokial mám v samurai-i Ičkovú elektriku tak čo bude pasovať z vitari ?

_________________
Čím viac upravené auto ,tým ďalej sa ide po traktor "


Štv, 28.11.2013, 16:41
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 27.11.2013, 19:07
Príspevky: 55
Odpoveď s citáciou
no tak by som bol rád keby tu bol niekto taký kto tú prírubu robit a má nejaký vykres aby mi to nejak odfotil alebo oskenoval. ja mám obal prevodovky z vitary uz mi treba len vzor samuraia aby som to mohol dat vyrobit :)

_________________
Suzuki Samurai 1,6 OffRoad


Štv, 28.11.2013, 22:22
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
samuro píše:
Kira pokial mám v samurai-i Ičkovú elektriku tak čo bude pasovať z vitari ?


No na českom fóre je chalanisko čo to má urobené. (kugwa :smt013 nemožem narychlo najt ten quest kde mi o tom písal nech zachovám autenticitu)

No v skratke som z toho čo písal pochopil tak. že elektrika z ička samca je plug and play. čiže ti stačí len železo z vitary a samčiu elektriku proste napicháš na vitarácky motor.

Po detailoch som fuckt nepátral nakolko ma čaká tá zložitejšia cesta nakolko Ičkovím samcom nedisponujem. Na tú úpravu mi zatial chýba len ten medzikus a kurde vlastne celá vitara a 2mesiace dlhých zimných večerov.

Túto zimu som už nalial cez 700šušni len do GO podvozku a brzd. Železo mám všetko ale po robotnej časti to nemám ešte ani z polky hotové. Tak som časovo aj finančne už túto sezonu vyflusnutý. A to ešte chcem túto zimu zmáknut samo domo ruko pevnostáky a na jar vyvarit a nastriekat kasnu. V prijebehu leta by som dotáhol nejakú vitarku asi najskor z vonku za rozumnú cenofku a zas sa do zimi na to pripravím. Hádam sa nič nepokazí a pojdem do toho lebo som fest sklamaný že zrepasovanú 1,3 mi síce len za studena ale predsa kugví len ten pošahaný karburátor. No čo mesiac zimných večerov a 350šušni pôjde asi z domu niekomu kto bude vysmáty jak lečo, ako vždy pod cenu a bez nároku kešu za robotu niekomu kto si na to dopasuje karboš zo škodárne a bude hádam chrnet blahem.

samurai303 píše:
no tak by som bol rád keby tu bol niekto taký kto tú prírubu robit a má nejaký vykres aby mi to nejak odfotil alebo oskenoval. ja mám obal prevodovky z vitary uz mi treba len vzor samuraia aby som to mohol dat vyrobit :)


výkres by bola utópia. Ja ponom neuspešne pátram žiadam škemrám už štvrt roka. No moje questy o výkres z kótami vždy končili na smetisku dejín. Neviem odkial si ale za takúto záležitosť by som ti zaplatil trebárs tekutou menou. :smt023 dnes neni nič for free ale z poštovným 60eur za flák plechu o pár dierach sa mi zdá moc.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Štv, 28.11.2013, 23:28
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 14.03.2012, 1:45
Príspevky: 219
Bydlisko: Rožňava
Odpoveď s citáciou
pokial zoženiete výkres prirubu spravíme vo firme na plazme :wink:

_________________
Čím viac upravené auto ,tým ďalej sa ide po traktor "


Štv, 28.11.2013, 23:49
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
samuro píše:
pokial zoženiete výkres prirubu spravíme vo firme na plazme :wink:


to by bolo super, len ako hovorím rozmery prúser. Mám výkres bez kót ale nie je potvrdené že je správny. Mám ho v robote v kompe. Zajtra ho sem možem pástnut.

EDIT

Obrázok

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Štv, 28.11.2013, 23:58
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 27.11.2013, 19:07
Príspevky: 55
Odpoveď s citáciou
ten výkres keby sa našiel tak by bolo super :smt023 a keby sa mi ho podarilo vytlačiť v skutočnej veľkosti nejak by som to rozdelil na viac výkresov a potom by nebol problém to vyrobiť :)

_________________
Suzuki Samurai 1,6 OffRoad


Pia, 29.11.2013, 8:28
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
výkres mám len takýto srnka netuší mierku. Možno by šlo dopasovat mierku podla niektorého známeho rozmeru.

Mám možnosť tlačiť A3jky. to by mohlo na 2 papiere vísť. Ked by si mal záujem vytlačím a pošlem poštou. Len takýto polotovar bez rozmerov nemá velku vypovedaciu hodnotu.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Pia, 29.11.2013, 8:59
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 14.03.2012, 1:45
Príspevky: 219
Bydlisko: Rožňava
Odpoveď s citáciou
vyrobiť to problém nieje do cnc plazmi si to hodím cez PC a už sa reže :smt016

_________________
Čím viac upravené auto ,tým ďalej sa ide po traktor "


Pia, 29.11.2013, 11:04
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: