Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 05.05.2024, 13:40
Dnes je nedela 5. mája 2024, meniny má Lesana, Lesia a zajtra Hermína




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 umyvarka podvozku ZA 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 23.10.2014, 20:05
Príspevky: 123
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Kde v ZA, popripade v okoli chodite /davate umyvat/ podvozok svojho auta? Ja som bol dnes na samoobsluznej umyvarke v teplicke, riadne dlho mi to trvalo, predpokladam ze som sa s tou wapkou ani poriadne vsade nedostal a navyse obsluhe aj vadilo ze tam robim taky bordel, samozrejme ze som to po sebe upratal, pred tym nez som odisiel. Mate nejake typy na umyvanie-umyvarky podvozku v okoli ZA?

_________________
Toyota Landcruiser 90 3,4i 24v V6 +LPG


Ned, 20.12.2015, 13:19
Profil ICQ
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
off-top
Neries. Ak to nemaju viditelne napisane, nemozu nic.
To ze si iniciativne po sebe upraces, je to tvoje plus, mozes tam ist aj na buduce, a vedia, ze nie si debil.
Umyvarka je na umyvanie, a ak nemaju striktne napisane, co je to take "primerane znecistenie", tak tahaju za kratsi koniec.
Obsluhe nutne nemusi vadit blato z auta, ale az ked maju robotu po tebe ... Ak im to ulahcis lopatou a metlou, kaslu nato.
Tiez zalezi, ci je to automaticka ale rucna umyvarka ... V rucnej plati vyssie napisane.
Pokial poznas nejake hlbsie kaluze, mozes zacat s autom tam ... Co vecsie kusy, mohli by tam odpadnut ...


Ned, 20.12.2015, 17:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
u nas v tn je jeden box kde mozes ist aj ked prave dojdes z tisovca...
jasne ze je normalne po sebe upratat megamrdnik co tam po tebe ostane.
inac ako pise finder, ja to tiez robim teraz systemom "predumytia" v nejakej vode...
okrem toho nejaka " umyvarka podvozkov" neexistuje, teda predpokladam.

_________________
Patrol & Patrol...

ex: Wrangler JK s talianskym Detroit dízlom
ex: Pajero 2.8


Ned, 20.12.2015, 18:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2119
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
U nas v LM je jedna umyvarka, kde Ti za 7€ najskor auto vyvapkuju auto, potom ide na trisky, kde Ti to automaticky vyvapkuje podvozok zospodu a potom este kefy. A chlapi si nic nerobia z offroadov, kedze hned vedla maju nakladnu umyvarku. Takze umyvarka podvozku ako taka existuje, resp. sa to tak da nazvat.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Ned, 20.12.2015, 18:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
ano, oplach podvozku existuje...ale akoze ocakavat ze ti to umyje spodok auta po nejako zraze alebo vaznejsom jazdeni je tazka naivita...preto som napisal ze nieco take asi neexistuje...
inak...medzi porubkou a tou pizzerkou zrub asi 200m za zeleznicnym prejazdom najdes vhodne miesto, staci otvorit oci...ale ja som ti to nepovedal :-D

_________________
Patrol & Patrol...

ex: Wrangler JK s talianskym Detroit dízlom
ex: Pajero 2.8


Ned, 20.12.2015, 20:11
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Na čézádé (a občas aj inde) majú rampu, na ktroú sa dá vyliezť a auto umyť wapkou aj zospodu, dokonca horúcou vodou. Kedysi sme tak pred STK umývali zaolejované časti, ktoré nemali byť zaolejované.

Ale či ťa s hentak zajeblateným vehiklom nevyhodia, závisí od vzťahu tvojej peňaženky k tomu dedečkovi, čo sedí a pozoruje wapku.. aspoň to tak bývalo.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Ned, 20.12.2015, 21:14
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 23.10.2014, 20:05
Príspevky: 123
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
tomato, vdaka za tip.take prejazdovo oplachovacie miesto sa da najst, aj ked niekedy treba toho viac prejst, aby clovek na to natrafil.
MoostanQue : take nieco som myslel, ze vyjdes na rampu a tam ti to podla moznosti niekto oplachne. V Kezmarku bola /neviem ci este je/ taka umyvarka aj s vycistenim podvozku, auto vyslo na rampu, zamestnanec umyvarky si dal prsiplast a auto vywapkoval cele zo spodu. Myslel som ci take nieco nieje aj v okoli ZA.
Co sa tyka umyvarky v teplicke, tak ta podlaha by sa lepsie cistila, keby tam mali metlu a lopatu, nakolko som to vysistil oplachom s wapkou, co ma len stalo peniaze navyse. Je vidno ze tam chodi viac takychto zablatenych aut, lebo v kazdom boxe bolo na tej strednej oddtokovej mrezi zachyteneho dost vela blata s travou.

_________________
Toyota Landcruiser 90 3,4i 24v V6 +LPG


Ned, 20.12.2015, 21:43
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: