Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 20:49
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 caster kit Patrol 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Ja som nastavil do roviny a potom podla uhlomera nahol jemne do predu ked dobre pamatam .


Str, 13.04.2016, 19:26
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2012, 15:55
Príspevky: 384
Bydlisko: Prievidza
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
Ja som nastavil do roviny a potom podla uhlomera nahol jemne do predu ked dobre pamatam .

no ale podla vsetkeho by to malo byt jemne dozadu. pozri tomasov prispevok s obrazkom tam mas oznaceny predok "front"

_________________
Jeep Cherokee 2,5 TD (motor Croma)
Nissan Patrol Y60 2,8


Str, 13.04.2016, 20:10
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Určite musí byť záklon, pri predklone (to snáď nemá žiadne auto) to musí kopať do volantu, hlavne pri rýchlejšom prejazde nerovností a vôbec pri vyššej rýchlosti je problém to udržať na ceste a kmitajú kolesá. Väčší záklon opotrebúva viac pneumatiky na ceste (teda hrany pri rýchlom prejazde zákrut) a ťažšie sa otáča volantom na mieste, ale ináč zmenšuje polomer otáčania (napríklad väčšina Merecedesov má kôli manevrovaniu dosť veľký záklon, pri plnom rajde to vyzerá, že má vylomené koleso :-D ), auto ľahšie manévruje a má rýchlejšiu odozvu na volante. Ďalšou výhodou pri veľkom lifte je, že väčší záklon vytvára pri jazde vyššiu samosvornosť celého zavesenia a teda lepšie vymedzuje vôle, ktoré pri dlhších pružinách, ramenách a pod. rozdodne vznikajú,alebo lepšie povedané aj menšie vôle sa viac prejavujú. Záklon má aj podstatný vplyv na vracanie kolesa do roviny po prejazde zákrutou.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Str, 13.04.2016, 20:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Vsetko co tomas pise sa mi potvrdilo
Nahodil som podvozok a neriesil zaklon .... Auto sa zacalo spravat nerozne pri prejazdne nerovnostou sa mi rozkmitavali kolesa kopalo to do volantu proste hruza....
Spravil som tie ccka tak zatial na skusku lebo este tam mam aj excentricke silenty a nemal som cas to objednavat a menit za normalne tak mam napravu zaklonenu este o 2 stupne naviac cca... Kazdopadne auto sa po nahodeni cplechov znovu zacalo spravat normalne a pri vytocenom kolese vidno ze je mierne vyvalene

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Štv, 14.04.2016, 1:30
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2012, 15:55
Príspevky: 384
Bydlisko: Prievidza
Odpoveď s citáciou
Janciak píše:
Vsetko co tomas pise sa mi potvrdilo
Nahodil som podvozok a neriesil zaklon .... Auto sa zacalo spravat nerozne pri prejazdne nerovnostou sa mi rozkmitavali kolesa kopalo to do volantu proste hruza....
Spravil som tie ccka tak zatial na skusku lebo este tam mam aj excentricke silenty a nemal som cas to objednavat a menit za normalne tak mam napravu zaklonenu este o 2 stupne naviac cca... Kazdopadne auto sa po nahodeni cplechov znovu zacalo spravat normalne a pri vytocenom kolese vidno ze je mierne vyvalene

a aky mas lift?

_________________
Jeep Cherokee 2,5 TD (motor Croma)
Nissan Patrol Y60 2,8


Štv, 14.04.2016, 8:42
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
5'' ale nvm ci to nepodvihlo aj viacej o nieco plus v zadu este 40mm podlozky

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Štv, 14.04.2016, 13:18
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: