Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 15:29
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 caster kit Patrol 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2012, 15:55
Príspevky: 384
Bydlisko: Prievidza
Odpoveď s citáciou
Ahojte, mal som na ruke caster kit na patrola (ziadny Home-made ale bezne predajny kus od upravcov), nedalo mi to a prereslil som si zaklon napravy, aby som vedel ako to vlastne vychadza pre 4 palcovom a 6 palcovom lifte.

Pri merani caster kitu som zistil ze pretocenie napravy na predom puzdre je dane posunutim o cca 6,7cm, no podla mojich vypoctov je to o mnoho menej - vid obrazok

Viete mi niekto vysvetlit ako je to mozne? Spravil som snad niekde chybu v kresleni???

takze popis k obrazku:
bielym je seriovy stav
zltym je 4 palcovy lift
modrym je 6 palcovy lift

Obrázok 

_________________
Jeep Cherokee 2,5 TD (motor Croma)
Nissan Patrol Y60 2,8


Uto, 12.04.2016, 23:08
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Zaujimave mozem zmerat kolko som dal ja... Robil som to tak trochu od oka minuly tyzden ... Som na telefone tak obrazok skoro nevidim ale zajtra sa na to mrknem

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Str, 13.04.2016, 1:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
čím väčší lift tým je lepšie väčší caster - záklon rajdového čapu. U sériového Patrola by mal byť 3,5° a u veľkých liftoch sa dáva až do 8°

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Str, 13.04.2016, 5:48
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2012, 15:55
Príspevky: 384
Bydlisko: Prievidza
Odpoveď s citáciou
Tomrs píše:
čím väčší lift tým je lepšie väčší caster - záklon rajdového čapu. U sériového Patrola by mal byť 3,5° a u veľkých liftoch sa dáva až do 8°

to je jasne, ale mne to pri 6" lifte vychadza iba o 4,58cm posunutie a caster kit co som mal v rukach mal az 6,7cm, teda ak som spravne kreslil tak po osadeni kaster kitu budes mat zaklon do opacnej strany,

_________________
Jeep Cherokee 2,5 TD (motor Croma)
Nissan Patrol Y60 2,8


Str, 13.04.2016, 9:54
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
od 4'' liftu sa pouzivaju aj C platne, s tym si pocital?

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Str, 13.04.2016, 10:54
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2012, 15:55
Príspevky: 384
Bydlisko: Prievidza
Odpoveď s citáciou
bull4x4 píše:
od 4'' liftu sa pouzivaju aj C platne, s tym si pocital?

ved prave tie ja riesim

vid obrazok, tie predne sroby su vyskovo od seba 6,7cm a ja som nakresom zistil polovicu. uz chapes?
Obrázok 

_________________
Jeep Cherokee 2,5 TD (motor Croma)
Nissan Patrol Y60 2,8


Str, 13.04.2016, 11:02
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Nejako sa nechápeme, záklon rajdového čapu je uhol medzi kolmicou a osou otáčania (zatáčania do strán) kolesa, ten je u série 3,5°. Použitím liftu sa náprava natočí a uhol ZRČ (caster) sa zmenší (alebo sa dokonca dosiahne negatívny záklon) čo má za následok zhoršené riadenie a "kopanie do volantu". Použitím caster kitu so silentblokmi sa to zrovná na pôvodné nastavenie - náprava sa opäť nakloní dozadu. Pri vyšších liftoch sa toto naklonenie spravidla používa ešte väčšie (C- plechy, liftové ramená a pod) ako v sérii, pretože vyššie ťažisko a zmeny uhlov na podvozku si to tak proste vyžadujú. Dochádza tu však k problému s väčším zalomením kardanu, preto sa tam používa dvojkríž, alebo sa náprava prevára, tak aby os hrušky bola v osi s kardanom a ZRČ mal správny uhol.
To, že si na C-plechu nameral väčšiu vzdialenosť predného otvoru na rameno od pôvodného otvoru oproti tvojím výpočtom pri 6" lifte len dokazuje, že po montáži takéhoto C-plechu dosiahneš väčší uhol ZRČ ako v sérii, čo znamená, že náprava bude naklonená viac dozadu (horná časť bude naklonená viac dozadu) čo je správne.

EDIT:
aby sme si rozumeli toto je uhol záklonu rajdového čapu, alebo caster:

Obrázok

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Str, 13.04.2016, 11:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
tom nieco podobne som kdesi cital aj ja ze pri vacsom lifte sa naprava naklana este viac ako pri seriii
zajtra mozem zmerat kolko som dal od seba diery na Cckach som som si robil ale co si tak pamatam tak mam pocit ze som dal okolo 6cm
hned ako som napravu takto otocil zistil som ze predny kardan sa opiera o pricku prevodovky (o tom probleme som cital na australskych forach kde odporucali pouzit flexu co som aj urobil :D ) este nemam predne tlmice ale zajtra uz budu potom to doladim ked budem vediet kolko ma pustia tlmice dole aby som nekrajal zbytocne.... samozrejme priecku prevodovky patricne vystuzim ked to dokrajam
viem ze by bolo asi idealne posadit celu prevodovku mierne dole aj su na to dake podlozky kardan by bol asi menej zalomeny ale dost vela ludi to aj rezalo a nestazuju sa tak uvidim....

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Str, 13.04.2016, 13:15
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Radsej nech napise,ze aky ma lift lebo pri vasom nestaci len c plechy dat . Ja mam namiesto C plechov velke podlozky+ pribodovane a napravu som vyrovnal-mierne je naklonena do predu a budem menit za upravene ramena
Obrázok 


Str, 13.04.2016, 13:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
tie ramena su len na 4''

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Str, 13.04.2016, 13:53
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Aj na 5 co ja som sa pytal + poliak mi nukal aj na 6 vypalene


Str, 13.04.2016, 14:39
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2012, 15:55
Príspevky: 384
Bydlisko: Prievidza
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
Radsej nech napise,ze aky ma lift lebo pri vasom nestaci len c plechy dat . Ja mam namiesto C plechov velke podlozky+ pribodovane a napravu som vyrovnal-mierne je naklonena do predu a budem menit za upravene ramena
Obrázok 

ja konkretne mam 4"lift ale neriesim to len na 4" ale vseobecne ma zaujimalo preco je tam az taky zaklon napravy s plechmi. pride mi to kontraproduktivne, ze ok nemam napravu v predklone ale zasa vyznam velkeho zaklonu neviem aky je, este k tomu vsetkemu je treba ako uz pisete aj zapilovat do priecky.

_________________
Jeep Cherokee 2,5 TD (motor Croma)
Nissan Patrol Y60 2,8


Str, 13.04.2016, 15:16
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2012, 15:55
Príspevky: 384
Bydlisko: Prievidza
Odpoveď s citáciou
Tomrs píše:
čím väčší lift tým je lepšie väčší caster - záklon rajdového čapu. U sériového Patrola by mal byť 3,5° a u veľkých liftoch sa dáva až do 8°

Takze prekreslil som to a uz to vychadza, dal som zaklon o 8°-3°=5° viac voci liftu a serii a vychadza to tak ze caster kit je vhodny na 6"lift ale na 4" este nie.
prikladam aj obrazok.
Obrázok 

no stale mi to pride byt zaklon 8° ako moc velky. Ale tak asi inzinieri vedeli preco to tak vymysleli.

_________________
Jeep Cherokee 2,5 TD (motor Croma)
Nissan Patrol Y60 2,8


Str, 13.04.2016, 15:28
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Preco to tak sudruzi urobili je otazna :smt017 Ja som na napravu dal malu vodovahu a nastavil ju do roviny a potom trochu do maleho predklonu dopredu a samozrejme ze treba okrem toho aj znizit uchytenie panhardky + dostelovat dlzku panhardky+ prerobit uchytenie predneho tlmica riadenia + na tehlici prevarit -prisrubovat vyssie uchytenie capu -hovorim o 5 az 6lifte ak to ma byt poriadne ale to uz tu bolo niekedy x krat riesene :)


Str, 13.04.2016, 16:11
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2012, 15:55
Príspevky: 384
Bydlisko: Prievidza
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
Preco to tak sudruzi urobili je otazna :smt017 Ja som na napravu dal malu vodovahu a nastavil ju do roviny a potom trochu do maleho predklonu dopredu a samozrejme ze treba okrem toho aj znizit uchytenie panhardky + dostelovat dlzku panhardky+ prerobit uchytenie predneho tlmica riadenia + na tehlici prevarit -prisrubovat vyssie uchytenie capu -hovorim o 5 az 6lifte ak to ma byt poriadne ale to uz tu bolo niekedy x krat riesene :)

ja tu neriesim ako liftnut a co treba spravit ale uvazujem nad tym ako inzinieri prisli k 8stupnom a nie 3stupne ako je v serii. ty si daval napravu do predklonu??? nie nahodou zaklonu? lebo ak som spravne pochopil Tomasa tak seria ma 3stupne zaklon a pri 6" lifte to ma byt az 8stupnov, ale zaklonena nie predklonena.

_________________
Jeep Cherokee 2,5 TD (motor Croma)
Nissan Patrol Y60 2,8


Str, 13.04.2016, 19:19
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: