Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 11:05
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Odislo mi TURBO 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.09.2008, 16:29
Príspevky: 99
Bydlisko: BRNO / Partizanske
Odpoveď s citáciou
Zdravim, odislo mi turbo a bolo mi poradene dat ho na repas za cca 17 000,-Kc alebo nove za 35 000. Existuje este ina alternativa? Zatial to jazdi ale len ako 1.9D je to motor Peugeot. Nemoze sa znicit ked s tim tak budem jazdit aj nadalej? dik :cry:

_________________
Moje traktory do hory --> UAZ Hunter 2.5TD a Lada Niva 1.9TD


Pon, 15.12.2008, 1:28
Profil ICQ WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Za tie peniaze zoženeš aj celý dobrý motor. A čo ti odišlo??Keď to ešte jazdí?


1,9 motor z peugeota bol aj v citrónoch. Mám tento TDi aj v Xsare. Takže je ich hodne.

Inak repas sa moc neodporúča. Vraj to už nie je ono.
Ale aj záleží, kto to a ako ho urobí.

A ak ho chceš dať repasovať, tak určite už na ňom nejazdi.

Kamarát teraz zlikvidoval turbodiesla tak, že mu odišlo turbo, jazdil dalej a motorový olej sa mu nahromadil v intercolery a potom keď mu lepšie pridal, tak si motor nasal riadne oleja a ohol ojnice. Takže sa oprava turba trochen predražila.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 15.12.2008, 1:38
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.09.2008, 16:29
Príspevky: 99
Bydlisko: BRNO / Partizanske
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No bol som u kamosa v servise ze to je nejake lenive a on zhodil nejaku hadicu a prilozil kamsi ruku a potom prehlasil ze mi to turbo bud netlaci alebo netaha( :oops: ) - ze nejde.


A mas nejaky tip kde by sa to dalo zohnat?

Co sa toho jazdenia tyka tak musim ist minimalne pozajtra dom a potom spat co je 350km. Dufam teda ze to vydrzi. :oops:

_________________
Moje traktory do hory --> UAZ Hunter 2.5TD a Lada Niva 1.9TD


Pon, 15.12.2008, 13:42
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 29.04.2008, 21:41
Príspevky: 1716
Bydlisko: Gbelce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
termi4x4 píše:
No bol som u kamosa v servise ze to je nejake lenive a on zhodil nejaku hadicu a prilozil kamsi ruku a potom prehlasil ze mi to turbo bud netlaci alebo netaha( :oops: ) - ze nejde.


A mas nejaky tip kde by sa to dalo zohnat?

Co sa toho jazdenia tyka tak musim ist minimalne pozajtra dom a potom spat co je 350km. Dufam teda ze to vydrzi. :oops


Hlavne si kontroluj oil v aute bo mne ked odislo turbo vytlacilo oil do vyfuku v priebehu 8km a ostalo fakt minimum v aute. A aj ta sranda sa moze stat ako sa hore popisalo :shock: :shock: .
S vadnym turbom bacha !!

_________________
www.moa-gbelce.webnode.sk , www.slovakia-trophy.sk


Pon, 15.12.2008, 16:40
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.09.2008, 16:29
Príspevky: 99
Bydlisko: BRNO / Partizanske
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No ono prave to turbo mi odislo uz davno. Bo poslednych 1000 km sa urcite nezmenil v aute vykon. Tak uvidime. Olej budem kontrolovat a budem dufat ze to vydrzi az do januara. Snad sa mi niekde podari zohnat to turbo lacnejsie a vymysliet nejake peniaze. Alebo naopak?

_________________
Moje traktory do hory --> UAZ Hunter 2.5TD a Lada Niva 1.9TD


Pon, 15.12.2008, 17:38
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 29.04.2008, 21:41
Príspevky: 1716
Bydlisko: Gbelce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
termi4x4 píše:
No ono prave to turbo mi odislo uz davno. Bo poslednych 1000 km sa urcite nezmenil v aute vykon. Tak uvidime. Olej budem kontrolovat a budem dufat ze to vydrzi az do januara. Snad sa mi niekde podari zohnat to turbo lacnejsie a vymysliet nejake peniaze. Alebo naopak?


Ja mam naviac peugeot motor ale klasiku 1,9D, avsak poznam chlapíka co ma TD a asi toho peugeota rozpreda na suciastky skus mu cink.
Tot jeho cislo ak nebude brat posli mu sms :D . 0907174637 - Vlado a cislo mas odomna

_________________
www.moa-gbelce.webnode.sk , www.slovakia-trophy.sk


Pon, 15.12.2008, 17:45
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 28.03.2007, 15:50
Príspevky: 116
Bydlisko: PU
Odpoveď s citáciou
ak maš turbo v prdeli,alebo ako hovoriš že ti odišlo a zhánaš nove prípadne repas tak skús www.turbocar.cz, alebo priamo volaj
00420602764021 - pán FIKER. Majú dobré ceny a vedia aj poradiť.


Pon, 15.12.2008, 17:49
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No, ak turbo "odíde", tak najčastejšie je to zapečená oska, ktorú maže tlakom motorový olej. To znamená, že vznikne vôla a tadial uniká motorový olej, vedšinou do výfucku. Takže ak nepozoruješ vedšie úniky oleja a turbo je suché, tak nemusí byť kaput.

Ale nenapadá ma u klasického turba závada, kedy by prestalo tlačiť.

Samozrejme je tam aj Eger ventil, ktorý primiešava spálené výfukové plyny do nasávaného vzduchu /kôli nižším emisiám/ a tak sa vie aj nasať olej.

A niekedy sa lúbi tento eger ventil aj zaseknúť v otvorenej polohe a tým pádem auto stratí výkon aj keď turbo tlačí. Odporučil by som tento eger ventil zaslepiť, ako to urobilo mnoho iných.
Možno je to len tam a turbo nebude treba meniť.

A potom sa na turbe nachádza ešte jeden ventiloš. Ten zase prepúšťa prebytočný tlak z turba. Aj tam by mohla byť chyba.

Ale keďže si bol u kamoša v servise, tak ten bol určite vedší odborník a určite by to vedel lepšie diagnostikovať, keď tam mal to auto naživo.

Ešte ma napadlo, máš tam aj intercoler? Ak áno, tak aj ten lúbi prasknúť.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 15.12.2008, 20:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ešte otázočka:čo je to slabo ťahá. Bo som išiel už párkrát na aute kde odišlo turbo a to auto išlo tak max 60km/hod. Ak máš pocit že slabšie ide do otáčok a dosiahneš maximálnu rýchlosť, môže byť síce turbo načaté, alebo môže byť chyba aj úplne niekde inde.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Pon, 15.12.2008, 21:53
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.09.2008, 16:29
Príspevky: 99
Bydlisko: BRNO / Partizanske
Odpoveď s citáciou
Poslať 
KOŤO píše:
Ešte otázočka:čo je to slabo ťahá. Bo som išiel už párkrát na aute kde odišlo turbo a to auto išlo tak max 60km/hod. Ak máš pocit že slabšie ide do otáčok a dosiahneš maximálnu rýchlosť, môže byť síce turbo načaté, alebo môže byť chyba aj úplne niekde inde.


No kym sa rozbehnem po rovine tak to trva dlhsie. Ale nemam potom problem ist napr 100 ale uz to celkom huci. Ja si myslim ze mi to asi odislo v lete ked som sa ocitol v jednom mracne - za 30 minut naprsalo 5 cm na cestu, stierace nestihali a sanie mam vyvedene nie prilis dobre. Prsalo 3 hodiny. a ked som sa o 2 dni vracal s tej akcie tak zrazu pred kopcom auto prestalo tahat, motor hucal ale nevedel som sa uz rozbehnut, tak som musel ist 1/2. normalne tam jazdim tak na 4/5. Myslel som ze mi presmykuje spojka ale nakoniec to bolo asi turbo.

Borec co sa na to v servise pozeral odmontoval hadicu z turba do motora, na turbo dal ruku a zvysil otacky na max, dal dole ruku a akurat to prdlo. Cize asi to ma tlacit viac. Vravel tiez ze mozu byt spadnute lopatky keby som niekde brodil, ale podla mna to mohlo byt aj v tej ultraburke aku som zazil za svoj zivot iba 2 krat.

_________________
Moje traktory do hory --> UAZ Hunter 2.5TD a Lada Niva 1.9TD


Uto, 16.12.2008, 9:50
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som tiež raz išiel v takej prietrži, že mi až zdochlo, ale inak nič viac sa nestalo. Pozri či nemáš len filter zanesený.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Uto, 16.12.2008, 10:46
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
termi4x4 píše:
Borec co sa na to v servise pozeral odmontoval hadicu z turba do motora, na turbo dal ruku a zvysil otacky na max, dal dole ruku a akurat to prdlo. Cize asi to ma tlacit viac. Vravel tiez ze mozu byt spadnute lopatky keby som niekde brodil, ale podla mna to mohlo byt aj v tej ultraburke aku som zazil za svoj zivot iba 2 krat.


a ten borec čo to riešil, to skúšal na hadici čo vstupuje do motora?
Teda až za intercoolerom? Prečo to neskúšal priamo na výstupe z turba ?

Čo ak je turbu holý bačov a v píí..p je intercoler?

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 16.12.2008, 13:39
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.09.2008, 16:29
Príspevky: 99
Bydlisko: BRNO / Partizanske
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
termi4x4 píše:
Borec co sa na to v servise pozeral odmontoval hadicu z turba do motora, na turbo dal ruku a zvysil otacky na max, dal dole ruku a akurat to prdlo. Cize asi to ma tlacit viac. Vravel tiez ze mozu byt spadnute lopatky keby som niekde brodil, ale podla mna to mohlo byt aj v tej ultraburke aku som zazil za svoj zivot iba 2 krat.


a ten borec čo to riešil, to skúšal na hadici čo vstupuje do motora?
Teda až za intercoolerom? Prečo to neskúšal priamo na výstupe z turba ?

Čo ak je turbu holý bačov a v píí..p je intercoler?


Vies so mnou je to tazko ja som elektronik/informatik a ten itercooler by som v aute nenasiel aj keby som do toho kukal tyzden.

Myslite ze niekde v okoli Partizanskeho(od TN do NR) by mohol byt otvoreny medzi sviatkami servis de by sa mi na to len niekto kukol?
(a nechcel za to prilis vela penazi )

_________________
Moje traktory do hory --> UAZ Hunter 2.5TD a Lada Niva 1.9TD


Uto, 16.12.2008, 14:15
Profil ICQ WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hahaha.
Tý, čo opravujú autá, a vedia to, tak nie sú ani lacný a nemajú vôbec čas.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 16.12.2008, 19:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Hahaha.
Tý, čo opravujú autá, a vedia to, tak nie sú ani lacní a nemajú vôbec čas.


Ale ak existuje nejaká metóda, ako si aspoň zdiagnostikovať opotrebenie Turbín a celú zostavu , tak ja si nájdem na svoje auto čas a aj peňazí potom neni treba.

Vie niekto?

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Uto, 16.12.2008, 20:15
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: