Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 13:01
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 štartér 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 21:42
Príspevky: 68
Bydlisko: Detva
Odpoveď s citáciou
Zdravím vedel by mi niekto prosím poradiť zo štarterom?ked štartujem tak začne točiť a keď už ma naštartovať tak zasunie pastorok a iba točí štartér....bude to zlá cievka?je asi dva mesiace stará a nové sú aj uhlíky.


Pon, 29.12.2008, 10:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
presne toto mi robilo na are. Ale to nemalo cievku na rozdiel od tvojho štartéra. Pastorek sa vysúval po skrutkovici odstredivou silou. Akonáhle motor odpálil, pastorek zasunulo a štartér sa ďalej točil naprázdno.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pon, 29.12.2008, 10:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
neviem čo máš za auto a ako je to u Teba, ale mne toto isté na Cherokee robila vadná volnobežka na pastorku. Jeho výmena to riešila...s cievkou to nič nemalo...aspon u mna.

edit: dokonca viem čím som si to spôsobil. pár krát som sa núdzovo posúval "na štartér" a odvtedy sa mi to začalo srať stále viac.


Pon, 29.12.2008, 10:47
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 21:42
Príspevky: 68
Bydlisko: Detva
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pejo píše:
Akonáhle motor odpálil, pastorek zasunulo a štartér sa ďalej točil naprázdno.

no len mne ani nenatočí iba pastorok zasunie dnu predtým ako motor trošku bafne a tým má vyššie otáčky ..... je to diesel ford už ho musím vymeniť :evil: :cry:


Pon, 29.12.2008, 10:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takto sa chová štartér bez cievky-systém Bendix. Máš tam cievku, či nie?

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pon, 29.12.2008, 10:55
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 21:42
Príspevky: 68
Bydlisko: Detva
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no práve že mám cievku
a je asi dva mesiace tam nová


Pon, 29.12.2008, 10:57
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahoj,

može to byť aj ložisko pri pastorku, ako sa písalo voľnobežka, šikmé obehanie na zuboch - veniec/pastorok a ak tam máš novú cievku, tak chybka može byť aj v nej.

Ak je jadro máznuté vazelínou, tak nedotlačí = nevysunie pastorok na plno (niečo ako kompresor a vzduch spod jadra cievky nevyfúkne).

Na Tvojom mieste by som ale voľnobežku a tú časť rotora po ktorej sa vysúva vypral v technickom benzíne - odstránil staré mazivo a bordel a na novo namazal líthnou nízkotuhnúcou vazelínou. Ale len malíčko!!!!!!

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Ned, 04.01.2009, 19:33
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
fero detva píše:
Zdravím vedel by mi niekto prosím poradiť zo štarterom?ked štartujem tak začne točiť a keď už ma naštartovať tak zasunie pastorok a iba točí štartér....bude to zlá cievka?je asi dva mesiace stará a nové sú aj uhlíky.

Ja by som zacal tym,ze starter vymontujem,na zemi ho napojim na baterku, vyskusam a uvidim co to robi.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 04.01.2009, 20:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 29.04.2008, 21:41
Príspevky: 1716
Bydlisko: Gbelce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
aj ja som mal sarapatu s altikom vsetko som premeral preskusal az som neu doneseny altik rozobral a pruuser kotva bola fuc.
Starter som uz tiez mal parkrat rozobraty moze sa ti dostat cosi k uhlikom co ti ich zasekne ja som mal blato vsade a potrebovalo to riadne rozchodit aby fungoval.
Daj ho von a budes vidiet

_________________
www.moa-gbelce.webnode.sk , www.slovakia-trophy.sk


Ned, 04.01.2009, 20:13
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 21:42
Príspevky: 68
Bydlisko: Detva
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
Ja by som zacal tym,ze starter vymontujem,na zemi ho napojim na baterku, vyskusam a uvidim co to robi.

no už mám tento úkon nacvičený toľkokrát že to robím aj keď spim pod autom :( najprv to bola cievka potom uhlíky teraz zase toto ale už je to všetko jedno motor forda je po smrti neznámo kolko mal kilometrov keďže počítadlo je len do sto tisíc ale po týždnových mrazoch okolo 20 po naštartovaní chvíľu klepal a potom len buchot a koniec tak neviem či ho idem otvárať a robiť (lebo ešte mi chýbajú prašule na niečo lepšie pôvodne to mala byť santana ale je to dosť penez tak že teraz aj nejakého jeepa kým našetrím :?


Pon, 05.01.2009, 1:07
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 21:42
Príspevky: 68
Bydlisko: Detva
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ou a ešte keď bol vonku štartér tak pastorok vysunulo a točilo krásne ale keď som ho yaložil tak pretočilo až kým nebafol trošku motor a vtedy ho zasunulo a točilo ho len tak naprázdno


Pon, 05.01.2009, 1:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 29.04.2008, 21:41
Príspevky: 1716
Bydlisko: Gbelce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fero detva píše:
ou a ešte keď bol vonku štartér tak pastorok vysunulo a točilo krásne ale keď som ho yaložil tak pretočilo až kým nebafol trošku motor a vtedy ho zasunulo a točilo ho len tak naprázdno


Skus kuk alebo ho dat premerat aj mne altik bol na stolici ukazal vsetky hodnoty a ked som ho zalozil uz bol KO.
PS : stoji to za namahu ho dat von ako dumat nad moznostami poruchy

_________________
www.moa-gbelce.webnode.sk , www.slovakia-trophy.sk


Pon, 05.01.2009, 1:19
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 21:42
Príspevky: 68
Bydlisko: Detva
Odpoveď s citáciou
Poslať 
joso píše:
Skus kuk alebo ho dat premerat aj mne altik bol na stolici ukazal vsetky hodnoty a ked som ho zalozil uz bol KO.
PS : stoji to za namahu ho dat von ako dumat nad moznostami poruchy

no toto všetko už absolvoval 2 krát a ako som písal motor včera vydýchol naposledy tak asi to je jedno už musím sa skorej ako som mal v pláne poobzerať po niečom....... :?


Pon, 05.01.2009, 1:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
fero detva píše:
Zdravím vedel by mi niekto prosím poradiť zo štarterom?ked štartujem tak začne točiť a keď už ma naštartovať tak zasunie pastorok a iba točí štartér....bude to zlá cievka?je asi dva mesiace stará a nové sú aj uhlíky.

Ked to tak citam,nieje to logicke.Najprv sa zasuva pastorok na sikmych drazkach a az ked je pastorok zasunuty zopnu sa silove kontakty a zacne tocit rotorom startra.Nepozrel si to neak opacne?Ak by v tych tockach starter chytil veniec,no neviem neviem.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 05.01.2009, 2:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 29.04.2008, 21:41
Príspevky: 1716
Bydlisko: Gbelce
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
fero detva píše:
Zdravím vedel by mi niekto prosím poradiť zo štarterom?ked štartujem tak začne točiť a keď už ma naštartovať tak zasunie pastorok a iba točí štartér....bude to zlá cievka?je asi dva mesiace stará a nové sú aj uhlíky.

Ked to tak citam,nieje to logicke.Najprv sa zasuva pastorok na sikmych drazkach a az ked je pastorok zasunuty zopnu sa silove kontakty a zacne tocit rotorom startra.Nepozrel si to neak opacne?Ak by v tych tockach starter chytil veniec,no neviem neviem.


Tiez tomu 3x nechapem aj ked sa snazime ako chceme poradit :( .

_________________
www.moa-gbelce.webnode.sk , www.slovakia-trophy.sk


Pon, 05.01.2009, 2:22
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: