Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 15:51
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 15 ] 
 Hyundaj 
Autor Správa
Majster Slovenčinár
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 20:07
Príspevky: 957
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
čo je to za offroad Hyundaj Galloper?


Str, 01.11.2006, 17:57
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Je to licencia Mitsubishi Pajero. Niekto ho haní a inemu sa paci. Co som videl v praxi, tak ked sa vymenili predne volnobezky za AVM tak to bolo slusne auto do terenu.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 01.11.2006, 18:06
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 20:21
Príspevky: 93
Bydlisko: Niekde pri Leviciach
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no neviem či je to auto veľmi do terenu ja som ho mal a našiel som na nom par chybičiek
1. stabilita v naklone bola niečo hrôza.
2. tiež ma taky maly nedostatok ako napr. chyba mu uzavierka dif.
3. je to veľmi tažke auto kde sa dalo tam som zapadol - večšie pneu tam veľmi nemestíš a ked ho zodvihneš tak pri tom naklone sa na 99 % bud pose... alebo prevratis


I ked musim povedat ze to bolo veľmi pekne a z tech. stranky na cestu celkom prispôsobene. ale za tie peniaze zozenies uz slusneho patrola.
Ale keby tak skôr pajero ako galloper.


Str, 01.11.2006, 20:16
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 07.10.2006, 15:53
Príspevky: 180
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To čo si opísal by si zažil aj na pajeru.Nie je tam uzávierka a náklon takisto žiadny neudrží,hneď ide na bok

_________________
Jeep Cherokee 4,6i
Suzuki KQ 700


Štv, 02.11.2006, 19:58
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 20:21
Príspevky: 93
Bydlisko: Niekde pri Leviciach
Odpoveď s citáciou
Poslať 
môže byť , na pajere som sa viezol iba po ceste :(


Štv, 02.11.2006, 21:53
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
celkom ste ma pobavili, chlapci :-D
- neviem, ako ste prišli nato, že pajero (či jeho odnož galoper) má malú bočnú stabilitu, ak ste hodili búdku - opíšte ako, ak ste sa len skoro po..., tak to je normálne...
-staré krátke pajerko, čo som roky jazdil, ma udivovalo a prekvapovalo svojimi schopnosťami milo a dlho...
-pajero šport, ktoré jazdím teraz, nemá žiaden problém s bočným náklonom, je to k zemi prikovaná kačica, záleží len ako ho obuješ, ale nevyrobili ho na trial, to je pravda
- áno, je pravda, staré pajero pôsobí nestabilne na bočný náklon, lebo je opticky úzke a vysoké, ale zdanie klame...jeho ťažisko vďaka aj hrubému spodnému oplechovaniu i masívnym oceľovým nárazníkom, bolo nízko a dostať ho na strechu vôbec nebolo jednoduché (mne sa to podarilo raz, bočmým nárazom na nízku pevnú prekážku v šmyku a prevrátením cez kolesá)
- podobný pocitový problém vďaka optike má veľa offov, hlavne zdvihnutých a bez abo s malou úpravou rozšírenia náprav...
-ale jedno je pravda - v žiadnom offe, čo som doteraz sedel, som nemal taký bezpečný pocit pri bočných náklonoch, ako v starom jeepe - takom, ako má Palino v logu a aký mám pre radosť aj ja, len štvordverový...(aj novšie modely jeepu sa mi už zdali na pocit labilnejšie, aj keď netvrdím, že sú)
- no a ale neviem, či ten pocit bude rovnaký po 5cm nadvihnutí, ktoré ho čaká...

-ozaj, a ešte to s tou uzávierkou - asi by sme mali vedieť, že väčšina tereňákov nemá v štandardnom prevedení uzávierku, tak nesrandujme, že pajero je nanič, lebo ju nemá... :smt025

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Sob, 04.11.2006, 15:33
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
-ozaj, a ešte to s tou uzávierkou - asi by sme mali vedieť, že väčšina tereňákov nemá v štandardnom prevedení uzávierku, tak nesrandujme, že pajero je nanič, lebo ju nemá... :smt025

Ale ved ju ma, dokonca az dve (ak nepocitam uplne stare, prve pajero). :-D


Sob, 04.11.2006, 19:27
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 07.10.2006, 15:53
Príspevky: 180
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
celkom ste ma pobavili, chlapci :-D
- neviem, ako ste prišli nato, že pajero (či jeho odnož galoper) má malú bočnú stabilitu, ak ste hodili búdku - opíšte ako, ak ste sa len skoro po..., tak to je normálne...
-staré krátke pajerko, čo som roky jazdil, ma udivovalo a prekvapovalo svojimi schopnosťami milo a dlho...
-pajero šport, ktoré jazdím teraz, nemá žiaden problém s bočným náklonom, je to k zemi prikovaná kačica, záleží len ako ho obuješ, ale nevyrobili ho na trial, to je pravda
- áno, je pravda, staré pajero pôsobí nestabilne na bočný náklon, lebo je opticky úzke a vysoké, ale zdanie klame...jeho ťažisko vďaka aj hrubému spodnému oplechovaniu i masívnym oceľovým nárazníkom, bolo nízko a dostať ho na strechu vôbec nebolo jednoduché (mne sa to podarilo raz, bočmým nárazom na nízku pevnú prekážku v šmyku a prevrátením cez kolesá)

- podobný pocitový problém vďaka optike má veľa offov, hlavne zdvihnutých a bez abo s malou úpravou rozšírenia náprav...
-ale jedno je pravda - v žiadnom offe, čo som doteraz sedel, som nemal taký bezpečný pocit pri bočných náklonoch, ako v starom jeepe - takom, ako má Palino v logu a aký mám pre radosť aj ja, len štvordverový...(aj novšie modely jeepu sa mi už zdali na pocit labilnejšie, aj keď netvrdím, že sú)
- no a ale neviem, či ten pocit bude rovnaký po 5cm nadvihnutí, ktoré ho čaká...

-ozaj, a ešte to s tou uzávierkou - asi by sme mali vedieť, že väčšina tereňákov nemá v štandardnom prevedení uzávierku, tak nesrandujme, že pajero je nanič, lebo ju nemá... :smt025


Jazdili sme minulý rok v Čechách majstrovsvá ČR v triale.Ja na Cherokee a môj kamarát Robo na krátkom Pajere.A tam iba vidíš,ktoré auto je ako stabilné.Nehovorím,že som cherokee nepoložil na bok,aj cez strechu išlo,ale pajerko bolo na boku viac krát aj tam,kde som ja ešte normálne prešiel.A nebolo to jazdeckou chybou iba limitom auta.

A tomu môjmu cherokee,v logu mám ešte moje prvé päťdverové a to som mal zdvihnuté asi o 20 cm,rozširováky som tam nemal ale disky mali ET -25 a pneu BFG MT 33x12,5x15.To zdvihnutie sa na stabilite prejavilo iba pozitívne,auto viac krížilo a skoro nemalo snahu sa vyvrátiť,ale aj to sa stalo.

Takto mi to krížilo.
Obrázok

_________________
Jeep Cherokee 4,6i
Suzuki KQ 700


Ned, 05.11.2006, 17:55
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 07.10.2006, 15:53
Príspevky: 180
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A takto vyzerali naše autá,na začiatku roku 2005
Obrázok

_________________
Jeep Cherokee 4,6i
Suzuki KQ 700


Ned, 05.11.2006, 18:16
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pekné, Palino...
-ja som len chcel upozorniť, že slabá bočná stabilita nie je nejakou špeciálnou slabosťou pajer ako takých; všetko je to o fyzike, proste kam na tom aute posunieš ťažisko...tomu pajerku bolo treba viac vystrčiť kolá a bolo by...
(ozaj, nezabudni na mňa s tou zátkou na servo, nepekne mi to tade pri provizórnom zavretí špliecha... :wink: )

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Ned, 05.11.2006, 21:27
Profil
Majster Slovenčinár
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 20:07
Príspevky: 957
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ale ked sa to tak vezme tak ani Defender nemá dobrú bočnú stabilitu.


Pon, 06.11.2006, 19:54
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 07.10.2006, 15:53
Príspevky: 180
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na defendra nemôžem povedať nič ,ten ma vytiahol na Šumave.Síce som prišiel o svetlo, ale domov som sa dostal :twisted:

_________________
Jeep Cherokee 4,6i
Suzuki KQ 700


Pon, 06.11.2006, 21:39
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 07.10.2006, 15:53
Príspevky: 180
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Palino píše:
Na defendra nemôžem povedať nič ,ten ma vytiahol na Šumave.Síce som prišiel o svetlo, ale domov som sa dostal :twisted:

Ospravedlňujem sa ,bolo to DISCOVERY

_________________
Jeep Cherokee 4,6i
Suzuki KQ 700


Pon, 06.11.2006, 21:41
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zdravim. Tak som konecne objavil toto forum.

Ja som jeden z tych, ktory neda dopustit na Gallopera. Len treba odhadnut, na co to auto ma a na co nie, a je vsetko fajn.


Štv, 07.12.2006, 18:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan tak sa posnaž a daj nejaké fotky do sekcie môj offroad,nech ho vidíme :-D


Štv, 07.12.2006, 20:36
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 15 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: