Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 11:24
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 383 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Ďalší
 Hyundai Terracan 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 14.02.2010, 19:39
Príspevky: 69
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
takze mi doporucujes BFG AT a ked tak na teren tie wiesenty?
tie BFG AT su dobre ci by si mi doporucil inu znacku?


Pon, 15.02.2010, 15:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja este pre upresnenie dodam ze wisentta v ziadnom pripade nedisponuje makkou zmesou, tie bloky dezenu su pekne tvrde, inak by sa taka pneu zodrala na suchej ceste po nejakych 20 tisic km...ja som na wisenttach najazdil okolo 15 -20 tisic km a zodralai sa tak o 2 mm.
Ked bola mokra vozovka a prechadzal som zeleznicne priscestie kde su ulozene tie gumove pasy tak sa to klzalo ako svina, nechcem si predstavit s tymi pneu jazdu na ujazdenom a primrznutom snehu :roll:
Ale niekto chce nech si na tych gumach jazdi pre mna za mna aj celorocne, ja som rozhodne za celorocne AT alebo kombinaciu MT + zimne pneu.

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Pon, 15.02.2010, 15:36
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 14.02.2010, 19:39
Príspevky: 69
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a co hovorite na CONTINENTAL CROSSCONTACT AT ???
co je lepsie tie crosscontact at alebo bfg at? podla vas


Pon, 15.02.2010, 15:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
o cross contact AT som ti uz pisal, mam ich mesiac a som s nimi nadmieru spokojny.
Porovnat ich asi nebude vediet nik nakolko vsetci kupuju BFG AT a asi som tu prvy kto kupil tie continentaly :-D
Nieco sa tu uz popisalo o General grabber AT2, na tie som pocul tiez dost chvali, potom nejake pirelli scorpion...je len na tebe comu das prednost. Ja som tiez povodne chcel BFG AT ale kedze ma tlacil cas a nikde neboli skladom, podla predajcov boli vypredane minulorocne zasoby a mali by sa zacat robit az niekedy teraz koncom februara.

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Pon, 15.02.2010, 15:52
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 14.02.2010, 19:39
Príspevky: 69
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
o tyh grabberoch som cital...aj nad tymi som uvazoval...
tak ale ked vsetci pouzivaju BFG tak asi budu naozaj dobre...


Pon, 15.02.2010, 15:57
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 05.05.2009, 12:12
Príspevky: 120
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
než som si kúpil gumy, hľadal som a pýtal sa azda všade,,
každý má nejaké gumy obľúbené
ale jedno je isté
polož si otázku, kde budeš jazdiť?
50% cesta?
20% ľahký terén?
30% ťažký terén?

no, ja som s nimi vyhral preťahovanie lanom na mokrej blatovej trave :smt125

MARTINO musím si dovoliť s tebou nesúhlasiť,, tie gumy sú od výrobcu písané ako aj zimné,, kamarát má celoročné a sú omnoho tvrdšie ako M75
http://www.matador.sk/index.cfm?Module= ... age&s=MP75
myslím, že tieto písmená na odbornej stránke, hovoria za všetko o čom som sa ja aj OSOBNE presvedčil
každopádne tieto gumy sú určite ako guma na gumovanie, inak by som si ich nekúpil,,, to bola jedna z mojich podmienok,,
v pohode jazdím v snehu hlbokom aj ujazdenom
v pohode jazdím v blate
v pohode jazdím po vode
v pohode jazdím po diaľnici
po BA jamách
:-D
a v pohode jazdiť u mňa znamená plyn - brzda,,
mám najazdené 22 rokov intenzívne

Junior
otázka znie,,, aký účel ti majú splniť,, no a potom už len logicky rozmýšľaj a než niečo kúpiš, osahaj si to,, :smt162

určite vyberieš správne,,, a keď nie,, budeš mať aspoň skúsenosť :smt023

_________________
http://www.nfd.sk/
+421907793947
valachovic@nfd.sk
milujem prírodu a relax :)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110KW 2004


Pon, 15.02.2010, 16:20
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Ned, 14.02.2010, 19:39
Príspevky: 69
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja som z toho vedla uz...asi tak aj urobim..kupim a uvidim..ja budem jazdit asi tak jak si ty napisal tie percenta..kupim aj ja tieto matadory a ked sa budu v zime smikat tak prikupim zimne...ved disky mam ,o))


Pon, 15.02.2010, 16:41
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
chlapci chlapci, co to tu trepete... ake percenta a ake superrvlastnosti???
sak sa trochu zahladte aj na fizikalne zakonitosti , na neake tie moznosti tej ktorej PNEU/DEZEN..

ja teda jazdim kadeco, vratane toho terracanu a zhodou okolnosti uz dlhsiu dobu GG AT2 , a to musim chodit ozaj aj tam kam terracana nerad zeniem, Velka javorina cca do 40cm snehu(pokial je viac, jedine ratrak), Cadca a okolie , par inych lokalit, vsetko retranzlacne body, no mam toho pobehane .. .

V neposlednom rade si zvazte namahu naprav a brzdoveho systemu, k tomu hmotnost Terracanu cca 2,4t v automate a potom sa rozhodujte.

Junior, pokial xces auto na dlsie , obuj ho "univerzalne". Urcite nie na MT.
Neprehanaj to s rozmerom pneu s horeuvedenych dovodov. A pokial kupis/mas automat, tak bud obzvlast obozretny k prepocitanym rozmerom pneu od vyrobcu.

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Pon, 15.02.2010, 19:19
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 05.05.2009, 12:12
Príspevky: 120
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
chlapci a chlapi

zdravim ta fajer

nikto nepisal o supervlastnostiach
tiež som toho požehnane pojazdil,, ak som mal pneumatiky od vyrobcu, rychlosť bola skreslená cca o 8%, 255/65/16,,, dal som tam 245/75/16 MP75 a teraz mi presne ukazuje z radarom aj z naviigačným,,
automat?
je šialene kvalitný,, zlomil som hriadel, zlomil som v diferáku súčiastky, ale prevodovka drží ako vôl a tým sa terracan aj vyznačuje,, veľkou silou a kvalitnou prevodovkou,,, okrem toho že má 2,2t.

ja si iné gumy už neobujem, ako mám, fakt som skúsil všeličo,, ale toto je u mňa vybrané a overené,,, a kto so mnou jazdil, vie o čom rozprávam,,,

inak toho patrola čo remízoval s G, ktoré poodťahovalo zopár aut,,, čo som odtiahol, mal MP75 a potom ten čo sa pokúsil odtiahnuť mna,, mal tiež MP75,,, niečo na nich bude,, musíš uznať :-)

ešte jedna prosba,, píšte chalani o tom, čo ste vyskúšali na vlastnej koži,, lebo i ja som počul všeličo,,, ale na 100% viem, len čo som zažil

_________________
http://www.nfd.sk/
+421907793947
valachovic@nfd.sk
milujem prírodu a relax :)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110KW 2004


Pon, 15.02.2010, 19:39
Profil WWW
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
O.K. mam 2005, manual, momentalne uz asi 135t km , AT2 mam od cca 60tis km = cca 75tis km , dezen je zhruba na 60perc. . Jazdne vlastnosti oproti BFG AT: auto ide uplne potichu , nehuci ani po tolkych km a drzi ako na snehu tak i na vode.. samozrejme do urcitych kinetickofizikalnych moznosti.. ak vletim na 5cm vodu cca v 100vke idem hore a klzem..
na Wrane a BFG AT je to omnoho skor...
comuz zodpoeda pomer hmotnost/vzticna plocha.
ohladom dezenu: akonahle ma pneu plosny dezen ala MT BFG nemoze na hladkom tvrdom povrchu - lad;udupany sneh nic spravit. Mylna predstava o tom ako dobre tie pneu funguju v na lade sa rozplinu v momente potreby brzdenia.. takato pneu funguje presne ako plocha lize = zodpovedne vediee rovno ako ju kineticka energia tlaci.. vsak Thunder :-)
takze Michal, ak si skuseny vodic, a mas dane pneu odjazdene, tak s tym kolko tolko pocitas vsak? Ale ak juniorovy poradis danu kombinaciu a on (predpokladam nema najazdene mrte km na roznych povrchoch a situaciach) ich obuje a vyrazi na zladovatelu cestu, zazije minimalne kooopu zabavy pri 2,nieco tonovom aute.
Pravdou je ze ked som "nacal v 20tke v kolone passata, niako extra som to nevnimal.. proste tuk... odlomeny plast - lem nad lavym blatnikom a rozluskany predny pevnostak - plastovy + jeho deformacna hmota v nom.
Zato vodic passatu to opisoval (je to kamarad, takze ma nezavadzal...) ako riadnu supu, comuz nasvedcovalo poskodenie passatu. Stlacil som mu zadnu pravu cast tak, ze museli v servise tahat von stlpik zadnych dvery.
Takze ono je to tak s tou hmotnostou. okrem ineho .. kolko vam vydrzia brzdy (uprimne) , pokial jazdis ako pises brzda/plyn.

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Pon, 15.02.2010, 20:24
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 05.05.2009, 12:12
Príspevky: 120
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fajer

:-)

v rámci zľadovatelého povrchu sme to porovnávali priamo v teréne,,
a skutočne MP75 boli lepšie, ako originály z predajne - celoročné continentály

ale ďakujem za informácie,,

a rád sa s tebou stretnem a môžeme urobiť ďalší test

skutočne rád sa stretnem a môžeme dať aj kávu, či pivo

jednoducho relax

ps: ja sa snažím si vždy na zimu kúpiť nové gumy, ktoré krásne jazdia v zime, v lete , v terénoch a na zimu zas nové gumy,, lebo život máme len jeden,,, i keď tie gumy majú stále 50%,, ale tento rok to asi odjazdím na starých, lebo tých peňazí je akosi pomenej,,, moje majú teraz rok a vyjazdil som 30%,,, uvidím pokiaľ to potiahnem,,

_________________
http://www.nfd.sk/
+421907793947
valachovic@nfd.sk
milujem prírodu a relax :)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110KW 2004


Pon, 15.02.2010, 20:31
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
prezrad kolko km si najazdil na tych MP75 ked si ich zodral o 30%?
Obcas sa tu na fore objavili poznatky ze vraj sa priliss rychlo deru...mne sa to nepotvrdilo a myslim ze sa na nich da spravit dost vela km...

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Pon, 15.02.2010, 20:44
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Michal Valachovic píše:
a rád sa s tebou stretnem a môžeme urobiť ďalší test

skutočne rád sa stretnem a môžeme dať aj kávu, či pivo

jednoducho relax

TESIM, CIM PRV.. :-)
to JUNIOR: pridaj sa .. nech vies..

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Pon, 15.02.2010, 20:51
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 05.05.2009, 12:12
Príspevky: 120
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zatiaľ mám najazdené 20tis. KM,,, a túto zimu som im riadne nakladal,,, rátal som s tým že ich vymením,,, no zatiaľ sú fakt nezvyčajne dobré,, max 30% ojazdenie,,, myslím , že som im málo nakladal na závodoch,,, i keď pri tom preťahovaní z lanom,, som si nakoniec vyhrabal jamu 4x30cm :-)

_________________
http://www.nfd.sk/
+421907793947
valachovic@nfd.sk
milujem prírodu a relax :)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110KW 2004


Naposledy upravil Michal Valachovic dňa Pon, 15.02.2010, 20:53, celkovo upravené 1



Pon, 15.02.2010, 20:52
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 05.05.2009, 12:12
Príspevky: 120
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fajer píše:
Michal Valachovic píše:
a rád sa s tebou stretnem a môžeme urobiť ďalší test

skutočne rád sa stretnem a môžeme dať aj kávu, či pivo

jednoducho relax

TESIM, CIM PRV.. :-)
to JUNIOR: pridaj sa .. nech vies..


tak na toto sa teším chapi :-)

_________________
http://www.nfd.sk/
+421907793947
valachovic@nfd.sk
milujem prírodu a relax :)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110KW 2004


Pon, 15.02.2010, 20:53
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 383 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: