Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 18.04.2024, 5:34
Dnes je štvrtok 18. apríla 2024, meniny má Valér a zajtra Jela




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 40 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Kia Sorento 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 09.02.2007, 13:37
Príspevky: 25
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Zdravim vas. Po dlhej dobe vas chcem poziadat znovu o radu. Pred casom som zvazoval kupu Grand Vitary. Cely cas od vtedy cca 3/4roka uvazujem a zvazujem moje potreby kladene na auto.

Zistil som ze takyto typ off-roadu nie je pre mna asi to prave. Zvazil som podiel jazdy v terene a na ceste a teren je zanedbatelny. Zaroven cesty po kt. jazdim su dostatocnym terenom.

Otazka teda znie: Co hovorite na auto Kia Sorento. A prosim budte primerane kriticky vzhladom na kategoriu. Zaroven budem rad ked poukazete na neresti tejto kategorie aut.

Potesi aj porovnanie s inymi z kategorie.

Ja na nom ocenujem pohodlie a moznost zapojit redukovany pohon.

vdaka

ICQ: 166486590

_________________
www.obnova.sk, www.obnova.eu


Str, 22.08.2007, 19:05
Profil ICQ WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
V zasade si si odpovedal sam co ti asi vyhovuje.
Chvilu som dumal ako maju rieseny pohon 4x4, vyzera to na elektroniku, co je na jednej strane dobre na druhej zle, ale pre vecsinu majitelov asi dobre :-D

V terene sa s primeranymi pneu nestrati, auto je celkom atraktivne.
Treba zvazit servis a ceny ND a pokial O.K., hura pre Kiu ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 22.08.2007, 20:25
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 01.11.2006, 12:26
Príspevky: 424
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pokial je pre teba teren v zanedbatelnom pomere k ceste.....mam pocit ,ze prave ten redukovany pohon ti je na dialnici na milu kedwesh.... :wink:
Sorento je pekne auto...kvalitu nepoznam....

_________________
Grand Cherokee V8 4,7 WJ
Jeep Wrangler 2,5 YJ


Str, 22.08.2007, 20:28
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 09.02.2007, 13:37
Príspevky: 25
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Par testov do placu:

http://www.obroda.sk/clanok/30351/Kia-S ... -bojovnik/
http://auto.etrend.sk/35776/auto-testy/ ... 25-crdi-ex


Redukcia sa podla tohoto testu (http://www.obroda.sk/clanok/30351/Kia-S ... -bojovnik/) zapina takymto kolieskom, ano je to elektornika nie vsak automatika. Pre redukciu treba zastavit podobne ako pri manualnom zaradeni.

Obrázok


Co sa tyka redukcie na dialnici to by som fakt nezapinal. Zaroven vsak hladam na tomto fore niekoho kto by poukazal na nejake caste chyby tohoto vozidla. Dost aj papa spotreba 11,2/6,9/8,5 l/100 km. Ale co by sa dalo cakat od 2,5L motoru.

Vybava je fakt bohata: (konfort teda nechyba)
Sériová výbava
5-stupňová manuálna prevodovka, ABS, Airbag pre vodiča a spolujazdca, Bezfreónová manuálna klimatizácia, Bezpečnostné vzpery dvier, Centrálne zamykanie s diaľk. ovládaním, Úchytné oká v batožinovom priestore na sieťku, Detské poistky zámkov dverí, Diaľkové otváranie veka nádrže, Diferenciál zadnej nápravy s čiastočnou svornosťou, Digitálne hodiny, Elektrické otváranie predných a zadných okien, Elektrické ovládanie sklápania predných svetlometo, Elektricky priraditeľný pohon 4x4 s redukciou, Hliníkové disky kolies, IN-KEY Imobilizér, Kotúčové brzdy na všetkých kolesách, Kľučky, spätné zrkadlá/ozdobné lišty čierna/farba, Lakťová opierka zadných sedadiel, Úložná schránka pod podlahou batož. priestoru, Nastaviteľná bedrová opierka sedadla vodiča, Nastaviteľný cyklovač stieračov, Osvetlenie batožinového priestoru, Otáčkomer, Pevná prútová anténa, Posilňovač riadenia, Pozdĺžne strešné lišty, Príprava pre montáž rádioprehrávača a 4 repro, Pyrotechnické predpínače bezpečnostných pásov, Signalizácia otvorených dverí a rozsvietených svet, Sklopné operadlo zadného sedadla 60/40, Stierač a ostrekovač zadného okna, Stropná schránka na okuliare a bodové osvetlenie, Tónované izotermické sklá - štandardné, Tretie brzdové svetlo, Výškovo nastaviteľné opierky hláv všetkých sedadie, Výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, Výškovo nastaviteľný volant, Vonkajšie spätné zrkadlá s el. ovládaním, Vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá, Vyhrievané zadné okno

Foto na zaver:
Obrázok

_________________
www.obnova.sk, www.obnova.eu


Str, 22.08.2007, 20:53
Profil ICQ WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 10.07.2007, 0:06
Príspevky: 178
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takze vzhladom na pomer cena/vybava/vykon a tvoje jazdenie v terene perfektne sadne ako uliata. Naozaj nemas co riesit ono sa to vystvera kde potrebujes. S jazdenim v zime na lyzovacky a pod. to fakt staci az nad hlavu. Akurat sa mne osobne nepaci volant. INAK BER A NEVAHAJ


Str, 22.08.2007, 21:20
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 09.02.2007, 13:37
Príspevky: 25
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Hej volant je cudesny. Zvazujem to mam k dispozicii par dobrych ponuk. Cena sa hybe okolo 515 - 560k za 2004 ku. Ked z toho zhodim DPH tak sa to celkom da.

Uvidim... a napisem. Tesim sa vsak aj na dalsie vase ctene nazory.

_________________
www.obnova.sk, www.obnova.eu


Str, 22.08.2007, 21:31
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
515-560k s DPH za 2004? :smt017
tu vubavu co si napisal ma to konkretne auto co mas vybrane?

na to co potrebujes super volba... :smt151
este keby bola nejaka vo fullke: koza a automat by som aj ja jednu bral :-D

motor: od 2.5 diesel nemozes cakat velku spotrebu...
inak ten 103kW je ich vlastny motor kia alebo prebraty od niekoho?

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Str, 22.08.2007, 21:57
Profil ICQ WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 09.02.2007, 13:37
Príspevky: 25
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker píše:
515-560k s DPH za 2004? :smt017
tu vubavu co si napisal ma to konkretne auto co mas vybrane?

na to co potrebujes super volba... :smt151
este keby bola nejaka vo fullke: koza a automat by som aj ja jednu bral :-D

motor: od 2.5 diesel nemozes cakat velku spotrebu...
inak ten 103kW je ich vlastny motor kia alebo prebraty od niekoho?


Ta vybava je zakladna. No nejake co su na dovoz mau aj automat. Inak automat pri kupe noveho auta stal cez 50 000.

Co sa tyka spotreby... Nemozem cakat velku spotrebu? Ako to.
Motor by mal byt ich. Cital som nan iba chvalu, vraj je takmer bezchybovy.

Uvidime ako sa vyvynie situacia.

_________________
www.obnova.sk, www.obnova.eu


Str, 22.08.2007, 22:24
Profil ICQ WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.02.2007, 14:27
Príspevky: 400
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tu mas recenziu od majitela:
http://moje.auto.cz/creater/kia-sorento.html
myslim, ze je to dobra volba. Znamy kupoval do firmy sucasne Golfa IV a KIA Carnival. Po 4 rokoch si nevie KIA vynachvalit. Pomer cena/vykon, spolahlivost a prevadzkove naklady. KIA jednoznacne vedie pred Golfom.

_________________
unlimited


Str, 22.08.2007, 22:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
harp píše:
Ta vybava je zakladna. No nejake co su na dovoz mau aj automat. Inak automat pri kupe noveho auta stal cez 50 000.
Co sa tyka spotreby... Nemozem cakat velku spotrebu? Ako to.
Motor by mal byt ich. Cital som nan iba chvalu, vraj je takmer bezchybovy.
Uvidime ako sa vyvynie situacia.


ja osobne jedine automat :wink:
aj hyundai diesle su bezchybne(zatial) a kazdy na ne nadava :?

spotreba nebude velka-je to iba 2.5 diesel commonrail s intercoolerom... 103kW je dost silny motor na tu vahu...ten novy ma dokonca 120kW. to je este lepsie...
diesel ma velky krutiaci moment odspodu-v nizkych otackach. ked to zbytocne netocis nema preco to moc zrat :-)

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Str, 22.08.2007, 22:51
Profil ICQ WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 09.02.2007, 13:37
Príspevky: 25
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vdaka za tipy. Akurat rozmysalm ze by som si mal dat pozor na to aby som nekupoval auto na 150 000km oc vy na to?

_________________
www.obnova.sk, www.obnova.eu


Štv, 23.08.2007, 0:10
Profil ICQ WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na Sorente mám čo to odjazdené (aj keď niekedy nechcene) tak napíšem pár postrehov.
K designu sa nevyjadrujem - to je každého osobná vec (mne sa celkom páči)

pohon 4x4 - sú dva typy podľa výbavy. Buď Part Time alebo Full time TOD (torque on demand) - tá len ako novinka pre EX a automat. Obidve majú aj redukciu. Ovládanie je elektronicko- mechanické. U part-time rozvodovky je to pomerne jednoduché.
Full time TODJe to pomerne zložitý systém, ktorý spolupracuje s ABS, TCS a ostatnými snímačmi a pri preklze pripája predný náhon.
Inak tá prídavná prevodovka je Borg&Warner

diesel motor je fakt podarený - dokonalá kópia. Ale bez srandy, ten motor je výborný a aj vydrží.

Manuálna prevodovka - mal som pocit že časom získala "vôľu" ,ale to bude asi tým, že sa na tom aute striedalo veľa ľudí.

Automat: tu sa súdruhovia z východu trochu sekli pri kopírovaní :-D , podľa mňa je ten automat určený do auta s iným motorom alebo je software nejaký divný. Bol to V6 benzín, ale radilo to tak nejako rozpačito. Pri rozbehu to skákalo jak koza, reakcia na kickdown opozdená...

po čase začali vŕzgať plasty v interiéri a niečo v palubovke

podvozok sa mi celkom páčil svojim naladením, akurát na také ťažké auto sa mi zdal trochu poddimenzovaný.

kvalita spracovania - lepší priemer

karoséria - má to dosť tuhé a krehké plechy, pri prípadnom náraze má plech tendenciu sa skôr lámať ako krčiť.

A taká perlička - pred 2 rokmi som v zime ťahal Sorento zo záveja. Bol tam tak zapasovaný že som ho musel vyšklbnúť. Gurtňa bola upevnená šeklou o fabrické ťažné oko v zadu na ráme. Oko sa vytrhlo!!! aj s kusom rámu. :o - možno chyba pri výrobe, zlý zvar, alebo neviem. nikdy som také nevidel

Môj záver je, že ako rodinné SUV s Off ambíciami je to celkom dobré auto. A navyše oni šikmí bratia sa zlepšujú z roka na rok aj v kvalite.

vyššie uvedené platí pre Sorento vyrábané do roku 2007. Nové Sorento je zasa niečo iné

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 23.08.2007, 9:31
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
harp píše:
Vdaka za tipy. Akurat rozmysalm ze by som si mal dat pozor na to aby som nekupoval auto na 150 000km oc vy na to?

Nuz, vid prispevok vyssie (presunuty do Encyklopedie, viewtopic.php?p=38369#38369).

Ono sa clanok sice tykal Cechov ale slovac je taka ista sprosta ...
Clovek je furt zamindrakovany, ze co ma nad 100.000 km uz je na hovno, a pri 150.000 budes robit GO. Pritom kazdy uvedomely clovek vie, ze ak servisujes, tak ides (tyka sa to hlavne vymeny oleja v motore v predpisanych intervaloch).

Takze ak vidim pred sebou dve auta, s tym istym rocnikom, jedno je diesel s 130.000 a druhe benzin s 160.000 km, ktore ma stocenych tachac ? Kazdy, kto zainvestuje do diesla, tak ho aj patricne pouziva, a aj u sukromnej osoby je 20.000km za rok viac menej istych ... U podnikatela to este trochu narastie ...

Pozri na starsie auta tu na fore, ktore maju aj cez 220.000 km a jazdia .. Preco ? Lebo servis ... A majitelia sa ich tak skoro menit nechystaju ..
Uz auta pred 10 rokmi boli stavane na 300.000 bez GO (ak majitel nebol prasa), takze 150.000 km pre dnesne auto nie je pre auto ziadna chyba ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 23.08.2007, 9:46
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na margo len dodam ze podla TUVky je kia sorrento v spolahlivosti offroadov v r 2006 na 4. priecke !!!

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Štv, 23.08.2007, 15:01
Profil ICQ
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hugo píše:
na margo len dodam ze podla TUVky je kia sorrento v spolahlivosti offroadov v r 2006 na 4. priecke !!!


ale otazka je ze ci je Sorento offroad :-D :D

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 23.08.2007, 15:19
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 40 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: