Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 1:12
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Aligátor 
Autor Správa
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Takže tento pancierový zázrak , na ktorého vývoj náš štát vynaložil asi 210 milónov , sa prestáva vyrábať.
http://www.military.cz/slovak/vozidla/a ... igator.htm
http://www.vojenskatechnika.sk/aligator/aligator.htm

Kedže vojaci ho nechcú pre neustále poruchy, tak v armáde ostáva len asi 39 vyrobených kusov , cena jedného nepodarku je asi 20 mil.
Ďalších asi 60 objednaných ks už armáda nechce. Tá ide hladať nejakú lepšiu náhradu.
Posledne dnes dostal jeden aligátor defekt a vbehol do protismeru kde nabúral do oprotiidúcemu autu :?
http://dnes.atlas.sk/z-domova/168903/-v ... m-vozidlom

http://spravy.pravda.sk/obrneny-aligato ... domace_p12


Asi bolo načase :twisted:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Štv, 07.02.2008, 20:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 12.09.2007, 18:24
Príspevky: 1379
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
škoda toho, že to prestaly vyrábať, teda neviem či sa to kazilo alebo ako, ked si to tak všetci chválili pred tým ako to začali nakupovať do armády, ale ked som v tom sedel na Deň detí čo bol u nás v dohnanoch tak to bol zážitok, ,

a pred chvílou som to videl v správach, chudera tá fábia do ktorej narazil, ta už tak ľahko nerozchodí, asi len do šrotu, a aligošovi sa nič nestalo, iba tá guma, :shock: :shock:

_________________
~`<| _________ oooo __
~~ | / ../ …\ … \ \ _|____\
~~~[_ - - - ______ --- _ \ - \\\\\\ -\
~~~~( o) ) – o - - - ( o ) ) – o ---) )

Jeep ZJ 5.2 V8,nápravy patrol Y61, 7.5" long arm,flowmaster a kopec iného..
Jeep XJ 4.0 cestná leštenka


Štv, 07.02.2008, 21:20
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Si nemyslím, že toho bude škoda. Aj keď pekné to je, ale ten podvozok mal byť nejakej osvedčenej koncepcie, a hlavne jednoduchej a spolahlivej.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Štv, 07.02.2008, 22:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 09.12.2007, 22:40
Príspevky: 1125
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tá havária dnes,to je smola! To mi je lúto, ale kde sa tie Aligátori vlastne používali???
Len ako atrakcie? A aké akcie??? :smt139

_________________
TOYOTA 4 Runner 3.0V6 , off road club NZ, www.4x4nz.sk


Štv, 07.02.2008, 22:50
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... Aligátora by určite ocenili napr. vojaci na misiách.... ale tý sa musia zaobísť s amatérsky dodatočne opancierovanými Géčkami ktorých podvozky na to neboli určené a preto sa radi prekacujú .... alebo policajti ... ale tý zase majú do mesta vysoko "praktické" osmikolky OT 64 v prapodivnom technickom stave (a ani ich nevedia ovládať, pretože nemajú šancu sa to naučiť páč na to nedostanú pridelenú naftu a najmä sa im to len veľmi zriedka podarí prinútiť k činnosti)

Samotný aligátor nie je zlý nápad.... len nechápem čo koho pudilo vymýšľať duplicitný stroj. Za oveľa menšie peniaze mohli kúpiť osvedčený Panhard VBL.

Obrázok

vyrábaný vo veľkých sériách a prevádzkovaný po celom svete.

V Aligátorovi asi budú najdrahšie črevá (motor Deutz, automatická prevodovka Renk) a najmä zúfalá snaha umoriť vysoké vývojové náklady v malom počte vyrobených kusov.

Že je poruchový.... to je OK... žiaden nový stroj nie je hneď v prvej sérii super dokonalý. Lenže Aligátor sa ďalej ako k prvej sérii nedostal, takže sú na ftáka všetky...

_________________
SLOW & FURIOUS


Štv, 07.02.2008, 23:59
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
... Aligátora by určite ocenili napr. vojaci na misiách....

Že je poruchový........... Lenže Aligátor sa ďalej ako k prvej sérii nedostal, takže sú na ftáka všetky...


Ale Aligátorov na misiách majú, ale radšej jazdia na Defoch a na géčkach-dodatočne odpancierovaných.
Neviem kolko sice stoja konkurencie schopné autá, ale asi nie viac ako 20 melónov.
Ale škoda je asi hlavne pre tých, čo sa tým živily.

Som jeden aligátor cvakol na jednej misii ale som bol pomalý :cry:
Obrázok

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pia, 08.02.2008, 0:22
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.01.2008, 6:38
Príspevky: 284
Bydlisko: krupina-/nemusite sa pfkovat -staci PETER,petko atd/
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...tak trochu rozmyslam-aligator,defekt a TOHO NASLEDKOM do protismeru...co tak iny pohlad-supersofer,superpolicajt,ochranca nas vsetkych,,sa chlapcovi zahrckali ruky ked sa predvadzal,potom gumu rozje.al o naproti osobak,blamaz nemoze byt ,mali ju v ba s nemocnicnym utecencom...tak nakoniec pandur dostane odmenu ze to ok zvladol,lebo ma na to vycvik.../podobny ako maju paviany v zoo ked treba inseminovat pavijanie damy,tzv PUD SEBAZACHOVY...

_________________
ked to nejde silou,skus to este silnejsou silou...pripadne si precitaj navod na pouzitie...........REBELY FOREVER-AND YOU?(':smt134')


Pia, 08.02.2008, 0:57
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 01.02.2008, 9:26
Príspevky: 17
Bydlisko: za TT doľava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo mal si vtedy na Sajkovaci povedat, bol by som kyvol na sofera a mohol si si ho pofotit cely, popripade si sa mohol povozit:-)
Na defoch sa vozia len cesi, my mame MB-290, 270Cdi SW a potom tie plachtovo-pancierove 270 Cdi:-)


Sob, 09.02.2008, 20:07
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Kapo píše:
Posledne dnes dostal jeden aligátor defekt a vbehol do protismeru kde nabúral do oprotiidúcemu autu :?
http://dnes.atlas.sk/z-domova/168903/-v ... m-vozidlom



tak ja som bol akorat v MT a mal som ist na ZA a napotom na Drietomu... z dovodu velkej kolony (dobre ze nie z polovice MT na ZA) som to zvrtol spat na PD a na Drietomu...

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Ned, 10.02.2008, 22:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
haha Gcka, a to ste nevideli ako odpadla z Gcka v zakrute sanitna nadstavba hewhehe drzala na 6 ks M8 cocoti su to :lol:

este ze ju nestihli nalozit

a vraj special na misiu

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Pon, 11.02.2008, 12:55
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Na Slovensku sa vyrábala donedávna kvalitná špeciálna technika. Viem o tom svoje, pracoval som pri tom. Bol vypracovaný skoro dokonalý systém kvality. Zhruba 5 rokov dozadu zrušili Vojenský úrad kvality, ktorý mal svojich pracovníkov v každom podniku, kde sa vyrábala špeciálna technika. Možno niekto povie, že to boli darmožráči. Mali aj dobre platené miesta. Tým chcem povedať, že sa báli o zamestnanie a prípadných trestnoprávnych dôsledkov, keby pustili nekvalitný výrobok z fabriky. Možno niekto povie, že je výhodnejšie kúpiť zvonka, ako vyrobiť doma, ale za nejaký čas nebudeme schopný vyrobiť nič, iba montovať kábliky pre korejcov.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pon, 11.02.2008, 13:35
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vyrobiť doma nie je problém ... problém je vymyslieť to.

Dnes tu nikto nemá na to, aby spravil solídny vývoj. Všetko sa tak nejak zbúcha ako to vyjde a tak to aj vyzerá. Superprofesionálne továrenské stroje sú asi na takej úrovni, ako keby sme si ich tu vymysleli my a potom zhoblili niekde v garáži.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pon, 11.02.2008, 18:18
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mna napadol este jeden dovod, preco aligatory koncia - auta tohoto pouzitia musia byt NATo kompatibilne ...Co to znamena neviem, ale bude sa to asi tykat systemu obsluhy, nejakej zamenitelnosti nahradnych dielov (aspon ciastocne) a co ja viem co este ...

Teda aspon tolko tvrdi oficialna sprava ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 11.02.2008, 19:10
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak to by mohli za pár šupov začať vypredávať NZ-y, nie?


Pon, 11.02.2008, 19:28
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
Vyrobiť doma nie je problém ... problém je vymyslieť to.

Dnes tu nikto nemá na to, aby spravil solídny vývoj. Všetko sa tak nejak zbúcha ako to vyjde a tak to aj vyzerá. Superprofesionálne továrenské stroje sú asi na takej úrovni, ako keby sme si ich tu vymysleli my a potom zhoblili niekde v garáži.

No počkaj, keď sa zajtra Pejo dostane ku kompu, ten ťa riadne vydusí.
Ale aj ja sa spýtam niečo: myslel si to obecne, konkrétne špeciál, konkrétne auto alebo strojárinu ako takú?


Pon, 11.02.2008, 19:31
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: