Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 30.04.2024, 16:20
Dnes je utorok 30. apríla 2024, meniny má Anastázia a zajtra nikto




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 174 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 Zopar malych motorov 
Autor Správa
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7910
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Ked uz sme u tych masin,tak s tymto typom som sa este nestretol.
http://www.youtube.com/watch?v=9wcMdqGVuS4




Milan tak to cumim, no a na lod je potrebne take velke monstrum? sak tu vrtulu- teda lodnu skrutku poneslo by aj mensie nie?? to musi mat spotrebu velku?? :smt017

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 03.11.2008, 8:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
efendi píše:
to musi mat spotrebu velku?? :smt017

Teraz co plavam na lodi tak sme viezli zelezo 1 200 ton po prude 22 km/h a spotreba na 200 ot/h -65 L/h.
Proti prudu 1 130 ton uhlia,280 ot/h ,cca 7 km/h a spotreba 85 L/h.
Prerataj to na kamiony alebo je to cela vlakova suprava.Na lodi su dvaja a max.spediter vybavy naklad.
Ak prepocitas kolko taky kontajnerak odvezie kontajnerov tak na jeden je to zanedbatelna spotreba.Vyjde to este menej ako na kamione.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 03.11.2008, 21:03
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7910
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
efendi píše:
to musi mat spotrebu velku?? :smt017

Teraz co plavam na lodi tak sme viezli zelezo 1 200 ton po prude 22 km/h a spotreba na 200 ot/h -65 L/h.
Proti prudu 1 130 ton uhlia,280 ot/h ,cca 7 km/h a spotreba 85 L/h.
Prerataj to na kamiony alebo je to cela vlakova suprava.Na lodi su dvaja a max.spediter vybavy naklad.
Ak prepocitas kolko taky kontajnerak odvezie kontajnerov tak na jeden je to zanedbatelna spotreba.Vyjde to este menej ako na kamione.



nuz mas pravdu ze kazdopadne to zoberie viacej nakladu ako kamion, s prihliadnitim na spotrebu,,,,ale tie motory obrovske,,, tak to musi sa doteho palivo liat jak s cisterny,,a kolko paliva mozemat v nadrzi take cosi na com plavas?,asi pred 7-9 rokmi som chodil s kamosom do bavorska takmer pravidelne -Passau A CHODILI SME S NIM DO PRISTAVU ,sem tam sme kupili od nasich dake to palivo, a bol som aj na tej lodi-remorker ci ako sa to vola, lod a pred sebou tlaci tie plavajuce kontajnery alebo ako sa to vola,no ti chlapi ukazali nam vsetko na tej lodi a ked som zazrel lozny priestor na naklad,,,,, tak som len zasol ze kolko sa tomu onemu zmesti do brucha nakladu,,a ukazali svoje izbi, kuchynku, kapitansky most, a aj motor, a to som len cumel jak sedliak na blato. bol to super zazitok..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 03.11.2008, 21:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Ked uz sme u tych masin,tak s tymto typom som sa este nestretol.
http://www.youtube.com/watch?v=9wcMdqGVuS4


Nie je tu náhodou obrátený válec hore nohami, a s tými tyčami po stranách sa ťahá križiak?

Edit: Teda som poriadne obzrel na nete, a nie tak celkom. Toto je motor s protibežnými piestami. Ale su na jednej kľukovke. Horný pest ťahá kľukovku cez križiak a dolný priamo.

http://www.oldengine.org/members/diesel ... oxford.htm

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pon, 03.11.2008, 22:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Efendi,teraz co som na lodi tak ma 11 000 L naftovy tank.Ale plaval som na lodiach [niekde na zaciatku tohto vlakna je dvojmotorova lod na vytahu] som bol cistit nadrze a do jednej zo styroch by vosiel aj biliardovy stol.Kapacita 100 000 L.Je vela ludi co zaujima ako motor startuje na vzduch alebo sa toci dolava aj doprava.Aj teraz v Antwerpach vedla nas nakladali chalani z Malaciek do kamiona jeden 23 tonovy zelezny zvitok a tiez cumeli ked som ich zobral do strojovne.Svet je maly :D
Tunki,mas pravdu,je to masina z protichodnymi piestami.Ale na vlastne oci som taku nevidel.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 03.11.2008, 22:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
............................Ale na vlastne oci som taku nevidel.


Ani ja. Ale chcel by som popozerať. Je to ako sledovať dinosaura. Veľké pohyblivé monštrum.

V Hradci Králové som si pozrel jeden "motorček" veľký jak autobus. A aj som ho videl štartovať a mľaskať naftu. Tento bol tiež dvojtaktný. Do jeho valca by pohodlne vošiel sudok s pivom :-). A keby mi padol na nohu hoci len vstrek, tak som na úrazovke.

To len kôli lodiam robia dvojtakty? ..................Je fakt jednoduchšie reverzovať dvojtakt.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pon, 03.11.2008, 23:02
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7910
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
inac moze byt zaujimave spustanie motora vzduchom ako uvadzas, je to asi podobny system ako u cmeliaka nie??: bo aj ten startuje motor na stlaceny vzduch.,,,,,.ak sa dobre pamatam tak jeden s remorkerov co som nanej bol sa vola dumbier , ale boli sme na viacej tych nasich lodi ale mi nepridu na um ti mena , ale keby som ich videl tak bi som ich vedel spoznat,, inac neraz sme brali osadku lode do mesta, a na recikling a do bazarov,, bo hladali to co mi,, z coho sme doma mohli daco vyrajbat,,inac to boli fajn chlapi... :smt023 :smt006

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 03.11.2008, 23:39
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... ešteže si na remorkéri Ďumbier nezostal dlhšie... ten bol tuším zničený aj s časťou posádky...

Veľké diesle sa nahadzujú vzduchom, a niektoré letecké motory tiež. Napr. na Čmeliaku...

Ale taká Andula (Antonov An-2) má bezmála 1000 HP hviezdicový motor, ktorý sa dá naštarovať ručne na kľuku. Zvládne to jeden chlap. Hádajte ako ? :wink:

Inak nahadzovanie leteckého hviezdicového motora je sranda. Pred prvým štartom je treba ručne pretáčať motor za vrtulu. To preto, že počas dlhšieho odstavenia sa v spodnom valci môže nazbierať stečený olej, ak zostali zavreté ventily. Pri štarte by pies narazil do oleja = havária motora. Taký motor sa musí zvesiť z lietadla a poslať na revíziu a opravu k výrobcovi.

Tiež som čumel, keď som videl 600 kW turbínu, ktorá zdvihne zo zeme vrtulník. To je také malé nič ... motor v Patrole je oveľa väčší

_________________
SLOW & FURIOUS


Uto, 04.11.2008, 10:19
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tunki píše:

To len kôli lodiam robia dvojtakty? ..................Je fakt jednoduchšie reverzovať dvojtakt.

Dvojtakt sa dava do lodi koli vykonu.Moze sa povedat ze robi kazdu druhu dobu pracu a teda logicky by mal raz taky vykon ako stvordoby ale je to len cca o 75 % vecsi vykon.A potom ak je to 6 valec tak je vyvazenejsi chod motora .
Hm,Dumbier.Chalanov zo strojovne som poznal osobne a tu strojovnu mam este pred ocami ked sme sedavali vo veline.Pretlacilo ho cez priepuste plavebnej komory Freudenau vo Viedni.8 z 9 chalanov tam zahucalo.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 04.11.2008, 20:17
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 174 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: