Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 3:17
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Americké srdce: 5,7l benzín / 6,2l a 6,5l diesel 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Laci mal by som na teba priamo otázku:

aké sú skúsenosti z Ford Explorer 4l ročník okolo 1998. V tvojich končinách by malo byť toho dosť.

http://ford.katalog-automobilov.sk/auto ... -explorer/

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Uto, 29.12.2009, 8:48
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pohodlne auto, vhodne na cestovanie ak nemas vytyceny smer len po asfalte, ale nie na extremny offroad.samozrejme limitom su pneumatiky, jeho hmotnost a nizka svetla vyska.ale chova sa statocne.
Vzadu sa v pohode vyspis,ak sklopis sedadla. relativne spolahlive, robusne. Spotreba rataj stalych 15 l z tazsou nohou aj viac.
Robila sa aj verzia 3 dverova, dokonca aj s manualom, a tiez aj V8, ale tie je problem zohnat, je ich malo. Pokial sa k nemu budes normalne spravat, vydrzi vela, ako kazde auto. Vyhoda fordu su velmi lacne nahradne diely tu u nas, a je aj dostatokk aut na nahradne diely. Na slovensku by som povedal skor exotika, predavaju sa relativne lacno jednak koli spotrebe, jednak koli absencii elektroniky ako esp ap, a jednaj disajnovo pre niekoho nie su atraktivne....ved s bmwx5 si vacsi frajer ale ako rodinne auto je velmi oblubene.

Hodnotim to auto ako velmi bezpecne, nakolko znamy ho mal na sk a casto som s nim jadil, nakoniec skoncilo v srote, po tom co v 140 v zakrute dostal smyk a zobral zo sebou aj jablon aj z korenami. Nikomu sa nic nestalo, akurat spolujazdec nemal pas tak si udrel hlavu o okno, a pokracovali v hlbokej orbe asi 150 m do pola aj s jablonou na nosici.

Inak na narazniku mas dieru na gulu, na nom myslim mozes tahat 900 kg, len je vysoko pre niektore voziky, na taznom myslim nieco okolo 2,5 tony.

U starsich modelov bolo 4x4 natvrdo u novsich je on demand, to znamena ze sa zapne samo ked treba, ale neviem presne ako to funguje.


Uto, 29.12.2009, 15:31
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mne sa Explorer dizajnovo velmi paci. A stale je 3 kandidatom na 2 - he rodinne auto pre manzelku. ( 1 kandidta je Jeep ZJ a 2 - hy kandidat je Durango) Odradza ma dostupnost dielov v SR ich cena. A ziadna druhovyroba.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Uto, 29.12.2009, 16:41
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dado, skor si myslim ze zozenies diely na explorera ako na durango, mozno sa mylim.
Az s tym bude jazdit manzelka ake diely ti treba? ZJ mas na blaznenie pre seba, to chapem, ale manzelke na co? do blata s tym nepojde, narazniky ma pevne na parkovanie vyborne auto, podvozok je drzak...jedine pozor na palivove cerpadlo, nejazdit s prazdnou nadrzou. automat je drzak, remene sa daju jupit,sviecky a filtre tiez. V najhorsom pripade kupis na e-bay


Uto, 29.12.2009, 16:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja ešte mám v pamäti toto auto keď ho predstavovali raz v automotorevue.

Ak pozerám net u nás a v čechách je ich pár v ponuke aj s plynom kde by už bolo zaujímavé vozenie, pravda všetko závisí od zvládnutia automatu a ťažkej nohy. Dopátral som sa, že by to malo mať rozvodovú reťaz a našiel som aj dosť zaujímavé nemecké fórum okolo tejto ameriky.

V celku veľkosťou je narovnako môjmu Ford Galaxy.

Podľa určitých majiteľov do určitého extrémneho terénu nie je stavané nakoľko je nízke ale to by sa dalo riešiť menším body liftom a obuť trocha lepšie pneu a plusom mu dávajú dosť silný motor. Na youtube tiež nie je toho veľa na pozeranie ale myslím si, že takú klasiku OFF ROAD by to malo zvládnuť.

V nemecku sa tiež dajú nájsť slušné modely v zaujímavých cenách ale keď som sa začal zaujímať okolo súčiastok v našich končinách to bude dosť biedne. Z anglicka by sa dali zohnať na súčiastky ale nové diely bude treba asi riešiť cez oceán ako píšeš.


Laci ak by si mal čas skús mi pozrieť cez net voľaké shopy na úpravy ( body lift ) alebo motorové časti ako rozvody, alternátor a.i. lebo moja angličtina je KO a translátor píše hlúposti. vďaka

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Uto, 29.12.2009, 21:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nieco taketo?

http://www.performanceoffroadcenter.com ... ts_id=5886

chces aj preklad? :-)

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Uto, 29.12.2009, 21:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ano, preklad urobí translátor aspoň budem mať zábavu

dik

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Str, 30.12.2009, 7:02
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na e-bay najdes vsetko....staci ze zacnes vypisovat co chces a uz ti ponukne slova ...co nebudes vediet napis mi do PM


Str, 30.12.2009, 7:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nevedel som kam to dať a keď sme sa tu bavili o Ford Explorer tak ho šupnem sem.

nepoznáme toho opretého pána o ten červený Explorer ?

Obrázok

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Štv, 11.02.2010, 14:44
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 11.01.2010, 17:17
Príspevky: 325
Bydlisko: Island+Slovensko(Liptov)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pre laci73
ako je to so spolahlivostou starsich americkych dieslov?..80-90-te roky
lebo zatial nemam 80000euro,aby som si kupil toto:

http://www.bilasolur.is/CarDetails.aspx ... &schpage=1

_________________
Patrol Y60 RD28T-sivý koník z Islandu,ktorý nikdy nesklamal
Patrol Y60 TD42-zeleny vôl,doteraz poznajúci len tvrdú prácu


Štv, 11.02.2010, 21:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
motor motorov je Odsmobile 5,7 diesel :-D

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Štv, 11.02.2010, 21:59
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
stary diesel je viac starosti , ale menej elektroniky. Popozeraj sa po 12 ventil cummins 5,9, radovy 6 valec. Da sa dobre upravovat.

Ak chces nieco vykonnejsie, tak potom 24 ventil cummins 5,9.

Dobry motor je od forda, 7,3 l . Je to V8, vsetko mechanicke.

Novsi 6,0 powerstroke uz je sama elektronika, najnovsi 6,4 biturbo je tiez sama elektronika.

Chevrolet a GMC velmi nepoznam, tam boli duramax motory, 6.2 6.7....starse myslim 5,2.

Ja osobne do stareho diesla by som nesiel, jedine ze to chces mat ako 3. auto v rodine alebo hracku, ale pocitaj ze cokolvek sa na tom pokazi stoji nekrestanske peniaze.....ak diesel tak novy.
vela dieslov z full size su ozaj zodrate auta, nakolko sa ozaj pouzivaju na pracu, takze najst stary diesel v super stave je skor nepravdepodobne ako pravdepodobne. Su to sice trvacne motory, ale u 25 rocneho auta uz odchadzaju ine veci ako len motor, a zakladna nahradnych dielov na sk je velmi slaba....aj ked stare auta boli vyrabane este z ocele, v porovnani s novymi.


Pia, 12.02.2010, 2:51
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron